A kommunizmust miért állítja be az értelmiségi elit pozitív elképzelésként, míg a nácizmust elítéli?
"Fordított esetben egyből törölték volna, mellesleg a törvény is tiltja."
Mind a kettő rendszer bűneinek tagadàsàt tiltja a törvény.
Nem véletlenül volt a mondás a második világháború utáni Magyarországon, hogy "Zöld a paradicsom, ha megérik piros lesz."
Nagyjából ennyi a különbség volt a nyilasok és kommunisták között Magyarországonon.
Mondogathatod, hogy csak ennyivel kevesebbet öltek meg a másikhoz képest, a lényegen nem változtat. Egyik eszme sem az emberiség felemelkedését hozta, nem véletlenül büntetendő a bűneik tagadása.
Pontosan csak a társadalom szűk rétege támogatja bármelyiket.
#32: Ez azért így nem igaz. A nácik a béna weimari köztársaságból 7 év alatt egy olyan szuperhatalmat hoztak létre, ami az ember és nyersanyaghiány ellenére képes volt 6 éven át kitartani a világ összes többi nagyhatalmával szemben Japánt leszámítva.
Sajnos ezért is van különbség a törvénykezésben a két eszme megitélése között. A kommunizmusnak volt 70 éve bizonyítani, mégis egy totális kudarc volt, így igazából nem szükséges betíltani. A nácizmus ezzel szemben 7 évet kapott csak de ezalatt felemelt egy országot a válságból a szuperhatalmak sorába, majd erővel döntötték meg, így nem volt 70 éve bizonyítani, hogy nem működik.
" A nácizmus ezzel szemben 7 évet kapott csak de ezalatt felemelt egy országot a válságból a szuperhatalmak sorába, majd erővel döntötték meg, így nem volt 70 éve bizonyítani, hogy nem működik."
Olyan apró dolgot nem szabad elfelejteni, hogy Sztálinon kívül senki sem rohant volna Hitler megdöntésére. A náci Németország önmagát küldte a bukásba, 1939 és 1941 között kevés ország üzent hadat nekik, ők voltak a támadó fél.
A kommunisták pedig csináltak egy gyenge cári Oroszország, olyan szuperhatalmat, aminek 45 évig volt ráhatása a világ összes kontinensére, legyőzte a Harmadik Birodalmat és olyan eszme volt ami a világ népességének 1/3 fölött Marxizmus tanait valló kormányok uralkodtak. Jelenleg ez olyan hatoda, hetede.
Ez a nagy megerősödés nagyban hozzájárult a Harmadik Birodalom mérhetetlen terjeszkedési vágyának.
"Sajnos ezért is van különbség a törvénykezésben a két eszme megitélése között"
Pontosan milyen törvénybeli eltérés van ezt kifejtenéd?
"Ha te is a 15-20-szor annyi áldozat közt lettél volna, neked sem lenne mindegy."
Pontosan akkor lenne mindegy, mert már nem élnék.
Én nem fogom egy rendszer vagy ideológia megítélését a halottak száma miatt eldönteni. Főleg, hogy ugyanebben a korban élt Mahatma Gandhi, aki pontosan azt bizonyította be, hogy erőszakmentesen is lehet sikert elérni.
# 38
Szerintem nem kell szépíteni, mindkettő hányingerkeltő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!