Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az elso vilaghaborut katonai...

Az elso vilaghaborut katonai szempontbol nem vesztettuk el sem mi sem a nemetek. Akkor hogy tortenhetett meg az, hogy mi jottunk ki vesztesnek? A vilaghaborut az osztrakok kezdtek megis minket buntettek. Ertelmes valaszokat kerek.

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 17:36
1 2 3 4 5
 41/48 bumbi02 ***** válasza:
nem kell olyan messzire menni, mi is kitudunk találni hülyeségeket... amikor azt mondják hogy a magyarok etruszkok, meg sumérok, kelták (Szaniszló László vagy Ferenc vagy kivolt..) meg hogy a görög kultúra a magyarból származik, a magyarok itt voltak már 15-20 ezer éve.. vannak magyarországon is érdekes dolgok...
2011. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

ma 21:13


Az eleje és a vége baromság. A közepe kitűnő.

2011. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 Pro Patria ***** válasza:
49%

"Katonai szempontbol nem vesztetuk el. a katonaink nem meggyalazva tertek haza a frontrol hanem masirozva. a nemet hadseregis csupan a nemetzsido es kommunista felkelesek vegett ment tonkre"


Látom, te is jobbikosoktól tanulsz történelmet.

Na, akkor mondok neked tényeket, és meglátod, hogy mekkora hülyeség. A második világháborúban 6 év alatt összesen 300ezer magyar katona halt meg a frontokon.

Az első világháború 4(!!) éve alatt összesen 500ezer halt meg, csak a magyarok részéről! Az osztrák, cseh, stb katonákat még bele se vettem!

Ennyit arról, hogy mennyire voltak "dicsőséges, masírozó" katonáink.


A németek pedig egyszerűen megfulladtak a túlerőben. A francia-angol-amerikai hadsereg ellen, tengerek birtoklása nélkül, egyedül (mert nekünk épp elég volt a saját bajunk, nemhogy nekik segítsünk) semmit se tudtak tenni. Rövid időn belül elvesztették minden meghódított területüket Belgiumban és Franciaországban. A háború ekkor elért a német határokhoz. Az egyetlen ésszerű dolgot tették: megadták magukat.


Ausztriától is vettek el területeket, pl Triolt. Magyarországtól azért többet, mert mi televoltunk nemzetiségekkel - Ausztria nem. Logikus, hogy az új államok a mi területeinken alakulnak meg.

Azok a területek, amiket Ausztria megkapott Magyarországtól, német lakosú terület volt. És nem Észak-Magyarországon, hanem Nyugat-Magyarországon. Burgerland - már a neve is német.


A külföld nem Austrian Empire-nek, hanem Austro-Hungary-nak nevezett minket. Hadügyi, pénzügyi, stb miniszteri posztokat MAGYAROK is töltöttek be.

Magyar katonák is harcoltak, sőt, többségében ők, hiszen a Monarchia legnagyobb népességét tették ki a magyarok.


Ennyi.

2011. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Pro Patria ***** válasza:

"Pancsova és Trencsén ugyanolyan magyar város mint Miskolc és Szolnok. Lehet hogy te örülsz hogy jelenleg magyargyűlölők birtokolják de én nem."

Magyar város az, ahol magyarok élnek. Ez a kettő város nem ilyen.


"bumbi02 hogyha te szlovák lennél szerintem meghalnál vagy valami, mert ott tudnak érdekes dolgokat kitalálni a 4000 éves szlovák történelemmel kapcsolatba"

És ez feljogosítja kedves jobbikos barátainkat, hogy ugyanezt tegyék?...

2011. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Dick Esmen ***** válasza:

"A külföld nem Austrian Empire-nek, hanem Austro-Hungary-nak nevezett minket"



Igen?Én rengetek helyen olvastam(interneten,régi KÜLFÖLDI könyvben) meg láttam(filmek).Először azt hittem hogy csak egy helyen írták tévesen de egyre több helyen láttam és hát....

2011. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

ma 19:56


Szerintem most nem azt írtad amit kellet volna. MINDENT VISSZA! VISSZA ŐSI JUSSUNKAT! ÉLJEN AZ EZERÉVES MAGYAR HAZA!

2011. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 bumbi02 ***** válasza:
Utolsó! Gratulálok igazi érvekkel teli, racionális hozzászólás volt...
2011. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Nos katonailag nemnagyon buktuk el mert az egész háború "állóháború" volt jóformán, de gazdaságilag a Központi Hatalmak messze elmaradtak az Antanttól és ezért vesztettük el mert az anyagháborút az Antant nyerte nem kis fölénnyel. És lőszer nélkül a katonáknak vajmi kevés esélye van az ellenséggel szemben. Ugyanez volt igaz a II. VH-ra is.
2011. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!