Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az elso vilaghaborut katonai...

Az elso vilaghaborut katonai szempontbol nem vesztettuk el sem mi sem a nemetek. Akkor hogy tortenhetett meg az, hogy mi jottunk ki vesztesnek? A vilaghaborut az osztrakok kezdtek megis minket buntettek. Ertelmes valaszokat kerek.

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 17:36
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem állt az ellenség sem a Monarchia, sem a Német Birodalom földjén 1918 őszén, a fegyverszünetek megkötésekor. Ugyanakkor a Központi Hatalmak nem bírták volna tovább a háborút (az a csoda, hogy addig bírták), mivel az antant addigra abszolút fölénybe került erőforrások tekintetében. Az antant gazdasági potenciálja messze felülmúlta a blokád alá vont német-osztrák-magyar lehetőségeket, a totális vereség csak idő kérdése lett volna. Az egész tengerentúli világ az angolok, franciák, amerikaiak mellett állt.


A Monarchia és Magyarország feldarabolása meg a francia érdekek miatt következett be. A franciák ki akarták szorítani a németeket Közép-Európából, kvázi gyarmatosítani akarták a térséget, ezért hoztak létre tőlük függő, egymással ellenséges kisállamokat a Duna-medencében. A határokat szándékosan aszerint húzták, hogy lehetőleg mindenki nekik legyen kiszolgáltatva.

2011. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 bumbi02 ***** válasza:
32%

kkor az osztrakokat miert nem daraboltak fel? mitobb teruletetis kaptak.


Szerinted az mi ha nem veszteség hogy elvesztették az egész osztrák birodalmat? Magyarország nélkül is 78%át elvesztették a birodalomnak, magyarországgal együtt a 91%át..


amúgy meg tanulj történelmet és rájössz hogy miért is vesztettünk.

2011. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
az elobb leirtam, hogy hataron tuli vagyok. a magyar tortenelmet amit nekunk tanitanak egy 10 laps konyvben esze tudnam suriteni.
2011. márc. 7. 18:22
 14/48 anonim ***** válasza:
Hogy miért vesztettünk? Mert a németeknek túl nagy volt az arca, és ostoba módon belerángatták ellenünk a háborúba Angliát is, ami maga után vonta idővel Amerika belépését is.
2011. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

"Mien teruletet kaptak? Eszakmagyarorszag egy reszet kaptak."


Azt Csehszlovákia kapta (a Felvidéket) amit Ausztria kapott az Burgenland volt Magyarország nyugati részén (egy viszonylag kicsi határ menti terület)

2011. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

Sajnos mint oly sokszor a történelemben ezelőtt és ezután a magyarok a rossz oldalon álltak itt is. És az osztrákok vesztették a legtöbb területet, ettől még persze igazságtalan az, hogy területet kaptak tőlünk, de legalább azok szinte szín német területek voltak.

Tulajdonképpen nem is az osztrákok voltak azok, akik igazán akarták ezt a háborút, hanem inkább a németek.

2011. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Az h rosz oldalra alotunk nem mondanam valos dolognak. tudom, h egyresz te a masodig vilaghaborura gondoltal de en szemely szerint nem tarom aszt, hogy rosz oldalra allotunk volna akkoris. Nemes celt szolgaltunk ezalatt a nemzetet ertem. most az, hogy rengeteg halotat kovetelt a haboru? mien lenne egy haboru aldozat nelkul?
2011. márc. 7. 18:40
 18/48 bumbi02 ***** válasza:
0%

az elobb leirtam, hogy hataron tuli vagyok. a magyar tortenelmet amit nekunk tanitanak egy 10 laps konyvben esze tudnam suriteni.


van internet, utána lehet olvasni a dolgoknak, én se csak töri könyvböl tanulok történelmet.



nemzet érdekében? inkább más nemzet érdekében.. magyarországnak milyen nemzeti érdeke füzödött az egészhez? egy tüzfészket megszerezni (balkán) hogy utána ne külföldön hanem belföldön legyen viszály? ha akkoriban van annyi merszünk hogy azt mondjuk hogy nem üzenünk hadat, akkor talán - hangsúlyozom talán, mert szerintem amúgyis elszakadtak volna az országrészek - ma nem lennél határontúli.

2011. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

Egy szó, mint száz...


Ha valaki magyarnak tartja magát, -még ha határon túli is- meg kellene tanulni érthetően, helyesen fogalmazni, érvelni. Ha ez megvan, akkor lehet ilyen hosszútávú vitába bocsátkozni. Először meg kell tanulni a történelmet,-nem tíz oldalas könyvből- azután lehet érvelni, de nem provokálni!

2011. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
bumbi02 te nagyon irritáló vagy. Én még tőled csak annyit láttam hogy húzod fel annak az agyát aki hisz a nemzetbe.
2011. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!