Miért szerepelnek le a legmodernebb légvédelmi rendszerek ?
# 51-es
Te meg azt nem érted meg, hogy az USA haditengerészete az teljesen egyedülálló a 11 repülőgép-hordozóval. És azt nem Oroszország ellen szánták, hanem a Csendes-óceánra, Kína ellen.
Utánuk a franciák a legerősebbek, fénykorukban egyszerre kettő hagyományos felülető, és gőzkatapultos repülőgép-hordozóval bírtak, most csak egyetlen egy van nekik.
A britek azok ezer éve leállították, kivonták, és szétvágták az övéiket, volt idő, hogy csak ugrósáncosaik voltak, Harrier-ekkel.
Most meg a helyből fel, és leszálló F-35-össel szerencsétlenkednek.
Spanyolország és Olaszország csak menőzésből tart, de sok haszna nincsen.
Tehát a repülőgép-hordozó az nem az a téma, amit Mindenki üzemeltet, és csak egy hülye megy szembe, hanem az a leges-leggazdagabbak játékszere, meg ahhoz földrajzi adottság is kell.
Kijevnél, vagy Bahmutnál, vagy Kurszknál meg semmi szükség nincs repülőgép-hordozóra.
" A patriot rendre leszedi a kalibr-okat, amikor elvonszolták a frontvonal közelébe, akkor leaprított pár orosz vadászgépet is "
Bizonyíték az ilyen lelövésekre ?
Az ukránok nem túl sok ésszel megáldottak, mert őszintén elmondják az újságoknak, hogy az ezeréves, modernizáció H-22-es Burja ellen tehetetlenek, akkor a 3M-54-es Kalibr-al mit kezdenének ?
Vannak hittételek, amik kigyomlálhatatlanok.
A kalibr egy viszonylag olcsó robotrepülő, kb a tomahawk analógja. Szubszonikusan repül, az egyedüli védelme, hogy viszonylag alacsonyan repül, 50-100 m, követi a terepet, és mivel nagy a hatótávja, képes arra, hogy jókora kitérőket tegyen a légvédelem elkerülésére, és összezavarására. Ettől függetlenül lassan repül, és mivel a NATO látja el az integrált légvédelmét az ukránoknak, miután észlelték az indításukat, jó sok idejük marad a felkészülésre, mivel akár egy óra repülési idők is lehetnek. Pl volt olyan repülés is, hogy a kalibr-ok kikerülték kijevet, elrepültek Lov-ig, majd visszafordultak, és ÉNy-ról támadták meg Kijevet. Ettől függetlenül most már 50-70% a lelövési arányuk, de az oroszok most kijöttek az új verzióval, ami már 20-30 m-en repül így valószínűleg javítani fognak az arányon.
A H22-32, valószínű hogy ezekből a raktárkészlet régebbi H22-őt pufogtatják, pedig olyan repülési jellemzőkkel bír, hogy patriot legyen a talpán aki elbír vele.Eredetileg az USA hordozó harccsoportok ellen tervezték a rakétát, 40km magasságig felemelkedik, olyan Mach 5-6 sebességgel, majd a cél közelébe érve nagyon meredek szögben becsapódik. Eleve a 40 km magasság túl van a szokványos légvédelmi rendszerek hatósugarán, a sebesség is nagy kihívás, de a lényeg, hogy a légvédelmi radarok függőleges irányban érzéketlenek, vagyis nem is látják a közeledő célpontot, vagy ha a hálózatba kötött többi radar érzékeli is azt, a tűzvezető lokátor, aminek helyileg kell lennie, nem tudja befogni a rakétát. A H32 pedig egy elég új fejlesztésű modernizált H22 változat, szerintem ha lőttek is vele a ruszkik azt csak teszt célból, olyan képességei vannak, hogy teljesen felesleges az ukránokhoz, azt már a NATO-ra tartogatják.
# 52
IDÉZLEK: "Utánuk a franciák a legerősebbek, fénykorukban egyszerre kettő hagyományos felülető, és gőzkatapultos repülőgép-hordozóval bírtak, most csak egyetlen egy van nekik. A britek azok ezer éve leállították, kivonták, és szétvágták az övéiket, volt idő, hogy csak ugrósáncosaik voltak, Harrier-ekkel. Most meg a helyből fel, és leszálló F-35-össel szerencsétlenkednek."
Ez nem igaz.
Franciaországnak 1 db közepes méretű, 42 500 tonnás repülőgép-hordozója van, a Charles de Gaulle.
A briteknek ellenben 2 db, 75 000 tonnás szuper repülőgép-hordozója, az HMS Queen Elizabeth és az HMS Prince of Wales, amelyekhez összesen 138 db F-35B vadászrepülőgépet rendelt Nagy-Britannia, ezekből 2025-ig 74 darabot kell leszállítani.
Tehát a brit hordozós kapacitás és flottalégierő is sokkal komolyabb, illetve a 138 db F-35B-vel komolyabb lesz, mint a francia a sokkal kevesebb Rafale M-mel.
# 52
Mellesleg az USA a 11 db szuper repülőgép-hordozója mellett rendelkezik 9 db közepes repülőgép-hordozóval, amelyek szintén az F-35B-vel "szerencsétlenkednek" - ahogy a típust Te látod.
Ugyanakkor a spanyol, olasz, ausztrál hordozók is az F-35B-vel lesznek felszerelve.
A francia haditengerészeti Rafale M egy generációval korábbi, mint az F-35B.
Az F-35B konfigurációi a következők:
- 2 x AMRAAM, és 2 x Sidewinder
- vagy 2 x Sidewinder, és 2 x JDAM,
- vagy 2 x AMRAAM, és 2 x JDAM
Az F-35-ös belső fegyvertere az nagyon kicsi, és korlátos kapacitású.
Kettő nagy hatótávú légiharc rakéta, és kettő manőverező légiharcra való az Mire jó ?
Ezzel szemben a Rafale 8 MICA-t nagy hatótávolságra, és kettő Magic-et, és üzemanyagtartályt is.
Természetesen lehet variálni a hordozott fegyverzet konfigurációját.
A Rafale egy dedikált többfeladatú repcsi, a légifölény kivívására, csapásmérésre, és sokmindenre, addig az F-35-ös az arra jó, hogy próbáljon belopakodni az erősen védett légtérbe, indítási távra érve oldjon JDAM-et, és távozzon, minél gyorsabban.
Az F-35-össel nem fognak légifölény vadászosdit játszani.
F-35-ösnél az F-35A-nak, és az F-35C-nek van értelme, de az F-35B-nek viszont semmi.
A britek szegénységi bizonyítványa, hogy amellett döntöttek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!