Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért szerepelnek le a legmode...

Miért szerepelnek le a legmodernebb légvédelmi rendszerek ?

Figyelt kérdés
Akár a Patriot akár az SZ-400. Ukrajna esetében habár értek el sikereket de közel sem annyit és úgy ahogy a marketingesek eladták őket. Miért nem szuperàl egyik sem ?
aug. 20. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

Kürasszír


500 éve aki nagyhatalom volt, az mind a mai napig az ?


Törökország ? Anglia ? Franciaország ?


500 éve az USA sehol nem létezett, és nagyhatalommá a II. világháborúban vált, pár év leforgása alatt, addig másoknak meg leáldozott.


Dedós stílusba lemenve az USA a mérsékelt égövön fekszik, szabad, jégmentes nyílt tengerrel, nekik van lehetőségük bárhova hajókázni.


Kína jó része a trópusi égövön fekszik, szintén szabad, jégmentes nyílt tengerrel. Azonban Kína az 1910 - 1949 között polgárháborús ország volt. Maó Ce-tung alatt meg a verebeket és az embereket irtották milliószámra, és még mindig faekével szántottak, feudális, és leírhatatlanul szar körülmények között. Kínát a 80-as években kezdték el modernizálni, és haditengerészetileg a 2010-es évekre jutottak el a repülőgép-hordozókig.



Kína a Nyugat-Csendes-óceánt szemelte ki magának, az USA rémálmaiban még akár Hawaii-t is, és fordítva is az Amerikai Haditengerészetet, és a Tengerészgyalogságot Kína ellen készítik fel, nem pedig Oroszország ellen.


Vagy más ellen.


Az USA nem Dél-Amerikában, meg Afrikában kommandózik, hanem neki Kína a tényleges haragosa.

aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

" Putyinnak 25 éve volt a korrupció felszámolására és egy modern hadsereg kiépítésére. Nem sikerült megoldania. "



Putyin az világéletében maffiózó volt, az ő (és a sleppjének) hatalomra kerülésével keresztet is lehetett vetni, hogy ezek a szabadrabláson kívül semmit nem fognak csinálni.

aug. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 kürasszír ***** válasza:
38%

# 28


IDÉZLEK: "A Haditengerészetre elköltöttek egy rakat pénzt, soha nem készültek el a hadihajók, de a pénz az eltűnt, és ezt meg elvonták a többi fegyvernem rovására."


Nem igaz.


Putyin alatt az orosz haditengerészet drasztikusan leépült, a felszíni flotta mérete a Putyin hatalomra jutása óta eltelt 25 évben majd 60%-kal csökkent.


Egyszerűen képtelen vagy felfogni, hogy Oroszország erős haditengerészet nélkül nem lehet globális tényező, hanem csak egy lokális középhatalom.


Az amerikaiak, a kínaiak, a britek, a franciák, de még a japánok, ausztrálok, spanyolok és törökök is repülőgép-hordozókban látják a jövőt.

Egyébként az oroszok is.


Oroszországnak Nagy Péter és Nagy Katalin óta célja, hogy tengeri nagyhatalom legyen. Mert ők tudták, hogy Oroszország hatalmi állásához elengedhetetlen a flotta.

aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 kürasszír ***** válasza:
38%

# 31


IDÉZLEK: "500 éve az USA sehol nem létezett, és nagyhatalommá a II. világháborúban vált, pár év leforgása alatt, addig másoknak meg leáldozott."


Tudod az a gond, hogy elképesztően hiányos a történelmi tudásod.


Nekem pedig se kedvem, se energiám kijavítani az összes tévedésedet.


Az USA nem a II. világháború alatt vált nagyhatalommá, hanem az 1890-es években, amikor a briteket megelőzve a világ első számú gazdasági hatalma lett, majd 1905-re a világ második legnagyobb és legerősebb haditengerészetét épített ki.

aug. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

Az USA az 1920-as években az izolacionizmus politikáját vette a fejébe.


Az izolacionizmus jegyében radikálisan leépítette a seregét, a harckocsizói azok nagy nullák voltak, a repülői között is sok elavult, vagy téves koncepció volt, és a haditengerészete sem volt valami jó.


A Japánnal való háború nyomán próbálta az USA hasonlóra, vagy még jobbra újratervezni a haditengerészetét, és vette át a helyét a Csendes-óceánon.


Napjainkban az USA-nak Európában, a Közel-Keleten, és a Csendes-óceánon vannak érdekeltségei, arra maximálisan tesz, hogy Dél-Amerikában meg Afrikában mi van, vagy nincs.

aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

Itt az is kérdés, hogy egy Haditengerészetnek Mire van szüksége ?


- vadász, illetve SLBM-tengeralattjárók ? Azok ellen nincsen semmilyen kifogásom. De ezek a tengeralattjárók a másik leatomozására valók, nem pedig a hagyományos háborúzásra.



- különböző fregattok, rombolók, és cirkálók ? Azok ellen sincsen kifogásom, mobil stratégiai csapásmérő egységek, és a kereskedelmi hajózást biztosítják, és az is létező, valós képesség.



- repülőgép hordozók ?


Ott az oroszok 1982 óta szopnak a Kuznyecov admirálissal. Nem tudom, mennyire ismered a Kuznyecov admirális történetét, de az többet volt szárazdokkban, mint tengeren.


Állandóan beszakítja egy daru a fedélzetét, meg ki is gyullad az egész hajó, és ha vízre is bocsájtják, akkor sem jó.


A Kuznyecov 1-2 hellyel-közzel működő éve alatt néhány hadgyakorlatokon részt vett, de a flotta valós légvédelmét olyankor is a szárazföldi bázisú Szu-27-es Flankerek biztosították, mert a fedélzetről elvileg önállóan működő Szu-33-as Flankerek képtelenek voltak normális őrjáratozásra, a rövid ugrósánc, a kevés üzemanyagkapacitás, a kis terhelhetőségű hordozott fegyver, és a kevés példányszám miatt.


Itt már az a probléma, hogy az ugrósáncos repülőgép-hordozó az egy tévút, ellenben a hagyományos felépítésű, és gőzkatapultos repülőgép-hordozó a járható.


Továbbá kérdés, hogy Ki, és Mi ellen kell.


Oroszország az háborúzik a Kaukázusban, oda nem kell.


Közép-Ázsiában kevés esélye van a háborúnak, de oda sem kell haditengerészet.


Ukrajnából a Kuznyecov admirális hiányzik, vagy nem ?


Szíriában a VKSz, a hagyományos, szárazföldi telepítésű légierő repülte a bevetéseket a nap 24 órájában, a Szu-24-esekkel, a Szu-25-ösökkel, a Szu-30-asokkal, és a Szu-34-esekkel.


Hova kellene Oroszországnak repülőgép-hordozó ?


Az afrikai harcokhoz ?


Vagy Iránba ?


Vagy Japán ellen ?



Nagy Péternek a Balti-tenger volt a mániája.


Nagy Katalinnak meg a Fekete-tenger.


Akkor most a Baltikumot is be kellene húznia Oroszországnak ?


A Fekete-tengert meg Görögország, és Törökország vámoltatja meg, azokkal Mit kezdenél ?

aug. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

Az USA a globális putrikat, mint Dél-Amerikát, és Afrikát hanyagolja, nem ilyen helyekre szánja a haditengerészetét.


A szomáliai műveletet elszabolták, sem Dárfúrba, sem Ruandába nem mentek, nekik a Közel-Kelet, meg a Csendes-óceán a fontos.

aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 kürasszír ***** válasza:
38%

# 35


IDÉZLEK: "Az izolacionizmus jegyében radikálisan leépítette a seregét, a harckocsizói azok nagy nullák voltak, a repülői között is sok elavult, vagy téves koncepció volt, és a haditengerészete sem volt valami jó. A Japánnal való háború nyomán próbálta az USA hasonlóra, vagy még jobbra újratervezni a haditengerészetét, és vette át a helyét a Csendes-óceánon."


Na, ebből a java megint nem igaz.


1.) Az USA 1930-as évekbeli hadereje egyáltalán nem volt kicsi, hiszen 335 000 főnyi hivatásos, kiválóan képzett professzionális katonából állt. Ekkor a legnagyobb nyugati haderő, a francia békelétszáma is csak 500 000 fő volt, ebből 140 000 fő hivatásos, a többi gyengén képzett sorozott.


2.) Az amerikai haditengerészet nem volt gyenge, hiszen a világ második legnagyobb és legerősebb hadiflottája volt a brit után, mérete a japán haditengerészet 150%-ára rúgott. Az ameriaiak rendelkeztek a legnagyobb méretű repülőgép-hordozókkal (Lexington-osztály), az amerikai csatahajók és cirkálók páncélzata jobb, fegyverzete pedig egyenértékű volt a japán csatahajókéval és cirkálókéval.


3.) Az amerikai haditengerészet felfejlesztése nem az 1941-es amerikai hadba lépéssel vette kezdetét, hanem a Naval Act of 1936 és a Naval Act of 1938 törvényekben meghatározott nagyszabású flottaépítési programokkal, melyek 9 db csatahajó, 5 db repülőgép-hordozó, 18 db cirkáló, 22 db romboló és 11 tengeralattjáró építését rendelték el. Az Iowa-osztály első 3 db csatahajójának megépítéséről is az 1938-as amerikai flottafejlesztési törvény rendelkezett.

aug. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
62%

Kürasszír


Az, hogy hivatásos, vagy nem hivatásos az most nem számít, én a puszta vasban, haditechnikában, gépparkban mérem a hadsereg erősségét.


Ilyen szempontból a Wehrmacht, meg a Vörös Hadsereg voltak a legerősebbek, vagy inkább a háborúra leginkább felkészültek. Utána Anglia. Utána Japán. És az USA meg messze elmaradt, az csak 1942-től tudott érdemben bekapcsolódni.


A II. vh előtt az USA a következőkkel bírt:


- M1-es tanketta


- M2-es könnyű harckocsi


- M2-es közepes harckocsi


- M3-as Lee



Ezek mindegyike tévút volt.



Repülőknél Brewster Buffalo, és Curtiss-Wright P-40-es Warhawk volt, és semelyiktől nem voltak elragadtatva, főleg a pilóták nem.


A közismert és sikeresnek bizonyult P-47-esek, P-51-esek, F6F Hellcat, és F4U Corsair azok akkor lettek tervezve, és fejlesztve, amikor javában zajlott a világháború.


Haditengerészetnél meg teljesen új számba ment a repülőgéphordozók kérdése.



Amúgy a Haditengerészetre rátérve, az USA az a tengeren győzte le Japánt.


Szovjet-Oroszország meg a szárazföldön, Mandzsúriában.


Egyszerűen földrajz kérdése, hogy Kinek Mire van igénye.

aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

Ahhoz, hogy Oroszország kijusson a Csendes-óceánra, a következő útvonalak lehetségesek:


- Északi-Sarki-óceán


- Földközi-tengeren keresztül


- Afrikát megkerülve



A földrajz is ellene van az orosz hadihajózásnak, ez van

aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!