Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A leopárd 2a6 típusú harckocsi...

A leopárd 2a6 típusú harckocsi milyen orosz fegyverrel pusztithato el ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%
Keresem, azon vagyok, a logisztika az külön szakterület, nem olyan, mint a felépítés / páncélzat / tűzvezetés / tűzerő / motorizáltság, de megoldom, csak légy türelemmel.
2023. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
68%
parádézni még pont jól, igazából míg nem gurul a gyógyszer és jelenik meg a gombafelhő, utána lehet bármilyen tank, nem az fog dönteni hogy ki nyer vagy veszít.
2023. jan. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:

42# az hogy az atomhaboru hogy zajlik meg szerintem elkepzelni se tudjuk .


Vegulis ezt a stratégiai bombázást atommal sikerre lehetne vinni taktikai atommal összes híd és eromu vasúti csomópont elpusztíthato .


De ugyan úgy kelleni fog a szárazföldi sereg a győzelemhez és a területek megszállásara .oda nem.lonek atomot amit el akar foglalni .


Amúgy erről nemtud valaki szakirodalmat elméletben hogyan zajlik egy atomkonfliktus?

2023. jan. 26. 04:50
 44/90 anonim ***** válasza:
100%

#43 a két nagy közötti nukleáris konfliktusra készültek modellek. Kb. úgy néz ki: egy adott ponton elszakad valamelyiknél a cérna (=a másik fél átlépi a vörös vonalát) és elpukkant egy kisebb taktikai töltetet. A másik fél sem rest, nem hagyja magát és válaszol, amire szintén jön egy válasz, majd arra egy másik. S elkezdenek gondolkozni, hopplá előbb-utóbb itt bizony már a nagyvárosok kerülnek sorra, inkább beviszem én az első ütést és elindítja az un. első csapást = küld mindent egyszerre amilye csak van. Abban bízva, hogy azzal a másik válaszcsapás mérő képességét hátha ki tudja ütni, korlátozni. Aki az első csapást benyeli az kb. a kőkorszakig megy vissza, a válaszcsapást elszenvedő esetleg csak a középkorig (ha jól kapja el a másik fél hordozóeszközeit). Középkor mégiscsak több mint a kőkorszak - ezen az elven gondolkozna.

Na kb. így nézne ki egy atomháború, kölcsönösen sz.rrá bombáznák nukleáris csapásokkal egymást az országok.

2023. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 A kérdező kommentje:

Ez a része oké de mi történik a tengeri a szárazföldi és a legierovvel .

Lehet hagyományos hadmuveleteket folytatni atomhaboruban is ?


Pl tegyük fel taktikai bombákal elpusztitjak a legibazisokat utána könnyű lenne legifolenyt kiharcolni nem ?

Vagy full elképzelhetetlen hogy a civil hatorszag pusztulása után még lehessen hadmuveleteket indítani?

2023. jan. 26. 12:22
 46/90 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne értelme az atomnak, ha az egyik fél lég, és rakétavédelme legalább 90 százalékos pontossággal, fixen elbánna az ellenség rakétáival. Ha például a NATO-nak 90 százalékos védelmi rendszere lenne, és az oroszok az azonnal bevethető 1500-2000 rakétájukat elindítanák, de a pajzson csak 150-200 rakéta jutna át, azt a Nyugat kollektíven betudná nyelni. Szar lenne, de közel sem kőkor, meg középkor. Aztán az oroszok kapnák a válaszcsapást, és ha nem lenne ilyen jó az orosz légvédelem, akkor lehet kitudnák ütni az oroszok nukleáris arzenálját. Ha a 150-200 rakétából, ami találna, mondjuk csak 30 érné el az USA-t, simán kibírnák az amerikaiak. Európa lenne elég nagy szarban, mert az oroszok felől érkező radioaktív sugárzás végezne a kontinens nagyrészével. Csernobil 400 atombombának felelt meg körülbelül, ez pedig az Atlanti-Óceántól az Urálig 1000-1200 robbanást jelentene. A teljes kontinens talán nem pusztulna ki, de Európa visszaesne a középkorba. Oroszország meg lehet tényleg a kőkorba.
2023. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:

Kőkor alatt azt értitek hogy full kihalt minden?


Középkor alatt azt hogy államrend szetesesset és nagyurak kiskiralyok uralkodnak sok kis területen?

2023. jan. 26. 14:43
 48/90 anonim ***** válasza:
100%

#45 lehetne csak már nincs miért. Mit foglalnál el, sugárzó, parázsló romhalmazokat, mit bombázna a légierő kavicsokká fújt gyárakat? Miközben "otthon" a saját lakosságod 70%-a halott a romok alatt (a katonák családtagjaival együtt) a másik 20%-a meg súlyos égési sérülésekkel várja az ellátást.

Kőkorszak = már a covid is okozott némi kihívást az ellátási láncokban, na most képzeld el, hogy az összes nagyváros - a benne lévő gyárakkal, üzemekkel, erőművekkel együtt - hamu. Vidéken a gazda ugyan ott áll a traktorjával a mezőn, de alkatrészt, üzemanyagot, műtrágyát, növényvédő szert többé már nem szállít neki senki. Orvos még lehet marad, de több gyógyszer már nincs mert parázsló romhalmaz a gyógyszergyár, a városi klinika, kórház minden. Elég ha kiveszed a modern kor képletéből a üzemanyag-ellátást szerinted mi történne?

2023. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
100%

#47

Kőkor alatt azt értem, én legalábbis, hogy minden lerombolva, túlélők nyomorognak, hol egyénileg, hol csoportosan. Előbb-utóbb megjelenő hadurakkal, kiskirályokkal. Középkor alatt pedig azt, hogy nagyon sok minden elpusztul, valamiféle államforma megmarad, hisz a politikai vezetők, hadsereg vezérkarai képesek földalatti bunkerekből parancsokat adni, és még vannak olyan szervek, amelyek ezt a parancsot még valamilyen formában végre is tudják hajtani. Egy ilyen helyzetben az adott területnek lennének kevésbé, és jobban támadott részei. A kevésbé támadott részeken elég hamar újraindulna valamiféle élet. Például, ha Magyarországot nézzük, mondjuk Budapest belvárosa valószínűleg radioaktív romhalmaz lenne, de attól még Püspökladányban még menne tovább az élet. Talán még az internethozzáférés sem szűnne meg teljesen, feltéve, ha a műholdak érintetlenek maradnak.


Nehéz lenne az élet, de előbb-utóbb újjáépülne a társadalom, és a különböző államok is. Amire te gondolsz, hogy kopár területté válna a Föld, ahhoz annyi atombomba kellene, amennyi a hidegháború csúcspontján létezett. Ma már annak a mennyiségnek a töredéke létezik. Éppen emiatt, mert ma már totálisan nem tudná kiírtani egymást a két fél, merül fel az atomháború gondolata Nyugaton és Keleten is. Kis szerencsével, de súlyos áldozatokkal megnyerhető lehetne egy korlátozott atomháború. Jelentősen visszaesne a bolygó népessége, hatalmasat zsugorodna a világgazdaság, de 2-300 év múlva az emberiség valószínűleg elérné a mai színvonalat.

2023. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

49#talan egy jobb világ épülne a régi hamujabol vagy 200 300 év múlva is ujrakezdodne minden .


Mi a fontosabb egy full szabályozott társadalom amiben már nincs háború.

De minden szabályozott.


Vagy a szabadság eszménye hogy azt csinálunk es arra szavazunk akire akarunk ?

2023. jan. 26. 18:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!