Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg létezett olyan vallatá...

Tényleg létezett olyan vallatási technika, hogy női őrök felizgatták a férfi foglyokat de elélvezni nem hagyták őket? Ebbe állítólag volt aki beleőrült... Valahol olvastam erről.

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
8%
Alapvetően a kommunisták emberségesebbek voltak, mint a nácik/fasiszták, de sajnos abban a rendszerben is sok tetves ember szerephez jutott. Ha van tanulsága a huszadik század történelmének, az az, hogy a radikalizmus soha nem vezet jóra.
2021. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
80%

Nagy szerencséd, hogy nem az emberséges Sztálin elvtársad alatt éltél. Megítélésem szerint az ő és az emberei abszolút lekörözték Hitleréket. És ha a Vozsgy nem hal meg, akkor a Holokauszt megismétlődik- a Szovjetunióban.

De így is többféle és nagyobb létszámú népirtás terheli a nemlétező lelküket, mint a nácikét.

2021. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
18%
Lenin elvtárs is igen emberséges volt kb. az iszlám állam szintjén.
2021. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
7%
42: Írtam egy viszonylag korrekt véleményt, aminek a konklúziója, hogy a kommunistákat se tartom jónak, hiszen radikálisak. Ezért nem tudom, mért kell "Sztálin elvtársad"-nak nevezni. Másrészről Hitleréknek kevesebb idejük volt ugyebár, de amit megcsináltak, az még így is egész egyszerűen példátlan. Javaslom, mélyedjen el mindenki a témában. Akinek van lelke, valószínű nem fog tudni nyugodtan aludni/enni egy darabig.
2021. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
85%

"Alapvetően a kommunisták emberségesebbek voltak, mint a nácik/fasiszták"

40 millió halott kínai, a Pol Pot által kivégzettek és a Sztálin kannibál-szigetére száműzött kulákok valószínűleg vitatkoznának ezzel.

Nem is beszélve ma az ujgurokról és az észak-koreai éhező népről.

2021. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
21%
45: Az a gond, hogy amit a nácik/fasiszták/nyilasok csináltak, az az elvileg a civilizált Európa közepén történt. Azért azt is vedd számításba, hogy ha a nácik nyerték volna a háborút, vajon milyen népek élnének ma még a világban... És azért kisgyerekeket elgázosítani, elmebeteg kísérleteket végezni rajtuk, miközben még élnek, és akkor a japánokat még nem is említettük, szerintem ezt nem tudták Sztálinék se felülmúlni. De még egyszer mondom, nem mentegetem őket sem. Örülök, hogy vége ezeknek a rendszereknek, és nem szeretném, ha hasonlóak jönnének létre. A lényeg, amit mondtam: a radikalizmus sosem vezet jóra.
2021. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
7%
És a liberalizmusról mi a véleményed? Ha már politikai irányzatokról esik szó.
2021. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
59%
Arról a nagy polkorrekt nyugati álliberalizmusról (nevezhetjük nyugodtan liberálfasizmusnak is) amelyben a természetes a hibás, a természetellenes a jó, a bűnözőnek meg több joga van, mint az áldozatnak (az emberi jogok nevében) és a szólásszabadság az ellenvéleményekre nem vonatkozik.
2021. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán tudom, hogy jön ide a liberalizmus, de hozzám ez az eszme áll a legközelebb, mert tudomásul veszi, hogy mindannyian mások vagyunk. Ettől még egy egészséges társadalomban a konzervativizmusnak és a szocializmusnak is van létjogosultsága.


Ki állított olyat, hogy a természetes a hibás és a természetellenes a jó? Ha a homoszexualitásról kérdezel, én azt teljesen el tudom fogadni a leszbikussággal és biszexualitással együtt, mert a természetben is előfordul. Én a gyerekvállalásukban se látok kivetnivalót, náluk sokkal alkalmatlanabb szülők is vannak, és nem feltétlenül a rossz anyagi környezetben élő szülőkre gondolok. A transzneműek már más probléma, azt én se tartom normálisnak, nem is támogatom, de ez messzire vezetne.


A bűnözőnek nincs több joga, mint az áldozatnak, csak megpróbálják a bűnözést egy fokkal értelmesebben kezelni, mint a középkorban. Az emberi jogokat pedig csak addig szapulja mindenki, amíg rá nem döbben, mi van, ha hiányoznak. A szólásszabadság az ellenvéleményekre is vonatkozik. Tudom, hogy egyes kiragadott példák után könnyű ennyire elhamarkodott állításokat megfogalmazni az egész rendszer jellegéről, de igazából a lényege a jogállamoknak, hogy ha probléma van, előbb-utóbb képes magát korrigálni a rendszer. A radikális megoldások esetében nem így van.

2021. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
24%
A tortúra 11 fokozat.
2021. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!