Ha kitörne egy globális atomháború állítólag Chile-ben, Bhuthánban és Grönlandon túl lehetne élni azt. Miért írják ezt sokan az interneten?
Ennek semmi alapja nincs, hiszen attól is függ, hol történnének a robbantások, mekkora kiterjedésük lenne, és merre fújná a szél.
Nem logikus, hogy Chilében túlélnél, Peruban nem. Vagy Bhutánban igen, Nepálban nem.
Grönlandon azért elég nagy valószínűséggel meg lehet úszni. Persze, ha beáll a nukleáris tél, ott nagyon kellemetlen lesz. :)
A legjobb helyek egyébként az óceán közepén lévő szigetek. Például egy pár találomra: Tristan da Cunha, Szent Ilona, Amszterdam-sziget, Auckland-szigetek, stb.
Ha globális atomháború törne ki akkor sehol a földön ne m élnéd túl. Vannan helyek, ahol tovább élnél egy-két évvel, de a vége erős háttérsugárzás, genetikai sérülés, éhezés,majd kínhalál lenne.
Egy korátozott atomháborúban volna esély, de hogy mekkora az attól függ, hogy az a bizonyos korlátozott háború mennyire korlátozott.
MO Budapest kivételével elég jó helyzetben van ilyen tekintetben, bár még BP-re sem nagyon lenne értelme semmit dobni, mert nincs ott semmi olyasmi ami világszinten befolyásolna dolgokat.
Szóval aki jelenleg BP-től mondjuk 50-100km-re él minimum, azoknak azért sokkal jobbak a túlélési esélyeik.
Budapesten nincs semmi?
Csak 7 db híd, vasúti csomópont, nagy gépek fogadására alkalmas repülőtér, kormányzati és sok más egyéb központ.
Igazad van. Bésrettenesen nagyobb a veszély, oda biztos dobnak bombát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!