Figyelem: érdekesen elmagyarázott, viszont ötletes kérdés következik.
Mi lenne vajon, ha, tegyük fel öt éven belül egy magyar srác feltalálna egy olyan felszerelést (viszont Magyarországon nem vennék meg ezért Ausztriában szabadalmaztatná.khkhmhkhm...) amely egy hosszú, bonyolult kémiai reakció során az atomtöltetet a rakétán belül még a levegőben "hatástalanítaná", ezért maga az egykori atomfegyver csupán egy ballisztikus rakétaként érne földet a célpontján.
Ezzel pontot rakva az atomhatalmak erejéhez.
Hogy válaszolna az USA és Oroszország? Mik lennének a következmények? Talán egy Új világháború?
Nem csak az atom szavatolja ma már a békét a nagyhatalmak között, hanem a globalizált gazdaság összekötöttsége is. Ma már sokkal költségesebb óriási háborúkat indítani, és sokkal jobban meg kell térülnie a befektetésnek, mint a 19. vagy 20. században. Szerintem nem lenne sokkal több háború, max. Észak-Koreát megpróbálná lerohanni a déli oldal, ill. India és Pakisztán lehet, hogy éles háborút vívna Kasmírért.
2016. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
A kérdés csak elméleti és a fizika összes törvényét figyelmen kívül hagyhatjuk vagy komoly a kérdés? A válaszadás szempontjából ez is lényeges.
2016. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 A kérdező kommentje:
Ez most kizárólag egy amolyan mi lenne ha.
Bár ki tudja, lehet most adtam ötletet valakinek :O
2016. dec. 28. 21:54
4/14 anonim válasza:
Ellopnák, ahogyan a szovjetek is megszerezték az atombomba terveit és kifejlesztenének valamit ellene.
2016. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Egyfelől a "mi lenne ha" típusú kérdésekre nincs értelmes válasz, mert azok elvi lehetetlenséget takarnak.
Másfelől e kérdésben az égvilágon semmi se történne. Ugyanis a szabadalom egy dolog, a kivitelezése meg egy másik dolog. A már meglévő atomtöltetekbe belecsempészni pedig egy harmadik dolog. Azt már meg se említem, hogy nincs olyan épeszű hatalom, amelyik legyártana egy támadó atombombát egy önhatástalanító rendszerrel. Ez a semmire való pénzkidobásnak már az a foka, amit meg se lehet haladni.
2016. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
Egyébként sem hatékonyak az atombombák. Erődemonstrációra jó, de harcászatilag nem praktikusak. Sokkal drágábbak és sokkal körülményesebb őket célba juttatni, mint amekkora stratégiai előnyt jelentene a pusztítása. A vegyi- és biológiai fegyverek sokkal veszélyesebbek, költséghatékonyabb pusztításra képesek és a harmadik világháborúban valószínűleg sokkal nagyobb hangsúly lesz ezeken.
2016. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
Ezt már feltalálta az Usa...
2016. dec. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Ja..nem hatékonyak az atombombák...Csak pillanatok alatt New York méretű városok válhatnak tőle sugárzó salakká, vagy 1-2 óra adok-kapok után visszamennénk a kőkorszak előtti állapotokba. Nem beszélve a 4-5 évig tartó atomtélről. Annyira használhatatlan fegyverek, hogy a szemétbe dobásuk helyett ezer milliárd dollárokért pont most készül az USA felújítani az arzenált. [link]
2016. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
De te nem fogsz newyorkba atombombát eljuttatni sehogy és ezt kéne megértened. Ebből az 'ezer milliárd dollárokból' pedig egész NY államot el lehetne pusztítani. És nem tudom minek dobnál le NY-ra atomot, amikor semmilyen katonai stratégiai pontot nem képvisel.
2016. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
Én biztos nem fogok sehova se atomot dobni, mert egyrészről nincs atomom, és másrészről nem akarom sem NYC, sem más város pusztulását. A gond az hogy ez az atomosdi nem rajtam áll vagy bukik. Jelenleg a világon kb. 20.000 db aktív töltet van szolgálatban, ami csak azt a bizonyos piros gomb megnyomását várja. És még kb. 50-60 ezer töltet van ami inaktív állapotban épp félig össze, vagy szétszerelt állapotban várja további sorsát. A sajnálatos és csöppet sem megnyugtató helyzet az, hogy ha egyszer elkezdődik az atombuli, akkor az É-i sarktól a D-i sarkig minden Maglódnál nagyobb városra legalább négy bomba jut, csak úgy a kölcsönösség szellemében. És hogy ne legyenek illúzióid, még agy É-Korea is képes célba juttatni a bombáit.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!