Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen pozitív tapasztalataid...

Milyen pozitív tapasztalataid voltak romákkal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 12:49
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Hát most egy jut eszembe. Amikor terhes voltam, és már elég nagy hasam volt, álltam a tömött buszon. Mindenki ült körülöttem, főleg fiatalok. Nekem melegem is volt, fájt is mindenem kb. A busz másik végéből jött át egy cigány férfi, hogy üljek a helyére, látja, hogy nehezen tudok már állni. Hát az ott, akkor iszonyú jól esett :)

Ja, meg az egyetemen van pár évfolyamtársam, akik cigányok. Nincs velük gondom. Van, amelyikük kicsit olyan tényleg cigányos, mármint öltözködésre, vagy beszédre (nem a szóhasználata, hanem AHOGY mondja a szavakat), nekem ő kicsit furcsa, de semmi bajom vele, de van olyan is, akinek csak a neve árulkodik arról, hogy cigány, amúgy teljesen olyan, mint bárki más az iskolában.

2010. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Én egyszer elmentem az utcán két roma mellett és nem raboltak ki.
2010. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Mikor a kocsimat szereltem egy cigány segített tartani az alkatrészt. Adtam is neki egy ezrest
2010. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim válasza:
semmien de még rossz sem mert csak 10 vagyok.
2010. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim válasza:
0%
Már a kérdés is egy vicc... pozitív... :DD
2010. okt. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
egyszer nem cigit kértek tőlem hanem tüzet
2010. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 UM4 ***** válasza:

egy roma fickó 30 évet dolgozott aztán megtudta h rákja van

magyar kollégák mondták neki menjen táppénzre azt az egy-két évet simán meg lehet oldani, cég is benne lett volna

dolgozott tovább aztán egy év múlva munka közben meghalt

mondjuk eléggé "el volt magyarosodva" ha a tükör-tesztet leszámítjuk, olyan sztoriját hallottam ami úgy kezdődött:

"Azon a hétvégén amikor vertük a cigányokat..."

másik arc meg dolgozott, spórolt, nem piált még munkatársi névnap kocsmában alkalmából sem, tökjól beilleszkedett aztán családja összeházasította vmi kevesedunokatestvérével, elszórták a spórolt pénzét és azután szomorúan járt dolgozni :(

2010. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:

Én sokat ismerek...főleg az iskolámból, ami zeneművészetiiskola.

Ott nagyon rendesek. Nem tudom hogy van ez de nekem nincs rossz tapasztalatom velük kapcsolatban...segítőkészek és őszinték...a barátaikkal. és soha nem néztem úgy rájuk h fujj romák...emberként kezeljük egymást. Semmi problémánk a másikkal :)

2010. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!