Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen érveket tudtok amellet...

Milyen érveket tudtok amellet felhozni hogy büszke legyek a cigány származásomra?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek. Ha te cigány vagy mire vagy büszke? És ha magyar mit tartasz jónak a cigány kultúrában?
2010. ápr. 26. 18:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%
Semmilyent. Flame on:)
2010. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%

Miért ne lennél büszke?

Magukkal a cigányokkal a többségnek szerintem nincs baja. Csak a legelvakultabb rasszistáknak.

Légy büszke arra, hogy egy egyedi kultúra hordozója vagy és egy olyan népé, amely az üldöztetések ellenére is képes volt megmaradni.

De ne szállj el túlságosan magadtól! Ne tartsd magad többnek a többi magyar állampolgárnál!


L

2010. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Ne arra legyél büszke, hogy cigány vagy, hanem arra, hogy tisztességesen dolgozol,és se te se a gyerekeid nem az állam nyakán élősködik.
2010. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem alapból elhibázott dolog az, ha bárki is a származására akar büszke lenni, legyen bármilyen származású is. Büszkének lenni ugyanis érdemben csak arra lehet, amihez ténylegesen van is közöd, amit te magad értél el. A származásodhoz abszolút semmi közöd, hiszen semmi beleszólásod nem volt abba, hogy hova szüless. Ellenben mindarra, amit elértél az életedben, már bőven lehetsz büszke.


Szerintem tehát ezzel a megközelítéssel mész a legtöbbre; azt vedd számba, hogy mit értél el eddig, és hogy mit tervezel elérni a jövőben. NEM azt mondom, hogy legyél maximalista, meg hajszold magad a végletekig, NEM - csak azt, hogy legyél tisztában az eredményeiddel és a képességeiddel, és EZEKRE alapozd az önérzetedet, önbizalmadat és büszkeségedet.


A származásának szerintem legfeljebb csak örülhet az ember. A büszkeség már más kérdés, lásd fent.

2010. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%

"Légy büszke arra, hogy egy egyedi kultúra hordozója vagy és egy olyan népé, amely az üldöztetések ellenére is képes volt megmaradni."


Te normális vagy? Hány éves vagy, 12? Rasszistázd le azokat, akiket nap mint nap bántanak, kirabolnak, agyonvernek a cigányok. Elkényeztetett liba. Le kéne költöztetni téged Ózdra, megismernéd közelről az "egyedi kultúrájukat", úgyis rád fér egy kis "üldöztetés".



Ha büszke lehetsz valamire, az csak az lehet, amit tisztességes úton, saját erődből elértél. És ennek semmi köze ahhoz, hogy cigány vagy, vagy nem.

2010. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg arra lehetsz büszke, hogy ha nem viselkedsz úgy mint a társaid, viszed tovább a régi dalokat, táncokat, hagyományokat...
2010. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
63%

lopás

idősek bántalmazása

segélyből élősködés

kötözködés

2010. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%

Van egy fiú osztálytársam, aki cigány. Szégyenlli, mindig vastagon világos alapozóval keni magát..elég hülyén néz ki, de nem is az a lényeg...szégyenlli, de a viselkedésében ez nem látszik, ugyanolyan egy paraszt sza-rházi pökhendi kancigány, kötekedik és ha kérdez akkor is hazudik. Pedig már majdnem megsajnáltam...lehet rasszistázni.

16/L

2010. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
61%

Ma Magyarországon sajnos rossz ómen cigánynak lenni. Ezt nem magadnak köszönheted, hanem a kisebbséged erősen negatív tagjainak.

A cigány kultúra talán legjobb eleme az összetartás: egy másik cigányért talán az életeteket is adnátok. Nézz rá a magyarokra: inkább elfordulnak, ha ölik a társaikat.

2010. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
74%
Halgasdmeg Fankadeli:ha én cigány lennék c.számát és ha az ott hallottak igazakrád akkor büszke lehetsz magadra.Persze ha asszimilálódnátok de megtartanátok a kulturátokat akkor is büszke lehetnél magadra.
2010. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!