Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csatlakoztatok az...

Miért csatlakoztatok az Eu-hoz, ha most meg ennyire ellene vagytok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 21:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok EU-ellenes, de van pár terület, amiben nem értek egyet a politikájával.

Nagyobb baj az, hogy ha már tagok vagyunk, nem használjuk ki a belőle nyerhető lehetőségeket.

Mondok egy példát: Az EU költségvetésének 40%-át a mezőgazdaság támogatására költi. Magyarország tavaly 630milliárd forintnyi támogatást kapott. Hova lett ez a pénz, miért nem látszik meg a magyar mezőgazdaság, a vidék állapotán?

Ésszerű gazdaságpolitika és szabályozások kellenének ide, hogy érezzünk valamit az egészből.

2010. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

22.02:tévedsz.Amit te leírsz annak köze nincs hozzá.

A demokrácia az,ha az ember megkapja azt a valós információt,ami alapján a számára legjobb választást tudja hozni.Ezek után megválasztaná a megfelelő politikust.A demokráciában a politikusnak és az állampolgárnak egyenrangú félnek kellene lennie és ha a valóság hiányzik,akkor nem jön létre az a dolog,ami által működne(egyébként milyen érdekes,a kommunikációnak is ezek az alapjai,ugye ezt meg már egy sima középiskolában elsőben tanítják)

Például nézz körül egy valóban demokratikus államban:ha kiderül,hogy valaki mismásolt,az repül.(nem kevés esetben öngyilkos is lesz az illető,mert tudja,hogy nincs pardon,nem állhat át más zászló alá,vagy nem mehet másik céghez)

Ez a demokrácia.Nem az,hogyha nekem tetszik,akkor arra hivatkozok,hogy mert a nép megszavazta...ha nem tetszik,akkor meg azt mondom én vagyok a főnök,akinek nem tetszik mehet...

2010. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Én igennel szavaztam és nekem jól jött az eu, mert az itteni üzletemnek könnyen tudtam külföldi telephelyet is csinálni.
2010. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én is igennel szavaztam, és nem bántam meg. Számos külföldi lehetőséget köszönhettem ennek, amivel igen jól is jártam.
2010. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%

Ejnyebejnye megjöttek a szlovák rendszámú autótulajdonos vállalkozók...

Tessék mondani miért is nem itthon adóztok?

2010. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

"Ejnyebejnye megjöttek a szlovák rendszámú autótulajdonos vállalkozók...

Tessék mondani miért is nem itthon adóztok?"


Van már annál jobb buli is,de az olyanok, mint te soha nem tudják meg, csak későn és mindig csak sírnak.

2010. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22:27 FYI, nem vállalkozó vagyok, és nincs szlovák rendszámom (kocsim se). De ez ne zavarjon, elvégre a hozzászólásodból süt, hogy nem érdekel az igazság, csak a prekoncepcióid.
2010. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"A demokrácia az,ha az ember megkapja azt a valós információt,ami alapján a számára legjobb választást tudja hozni"


Fel tudod fogni mekkora képtelenséget képzelsz? A világ egyetlen országában ilyen soha nem volt! Soha a világtörténelemben! Tudod hogy a Görög demokrácia szavazása hogy zajlott?

2010. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

Én is igennel szavaztam, és látom is a pozitívumait a dolognak. Persze azt sem lehet eltitkolni, hogy negatívumok is vannak bőven.

Ilyen pl. a mezőgazdaság: azt látom, hogy az EU szisztematikusan leépíti a magyar mezőgazdaságot. Nem kapunk annyi kvótát, mint kellene, nemkaunk annyi támogatást, amennyit kellene. Amit kapunk, azt a politikusok elsikkasztják.

Előírások viszont vannak, és igen kemények. A magyar mezőgazdasági termékek nagy része fennakadt az első minőségellenőrzésen, és az EU hat éve igencsak ránk pirított: ha nem fejlesztünk, nem kapunk kvótát. Pénzt meg a fejlesztésre nem ad... Nagyon szomorúnak tartom, hogy az EU azért fizet pl. a magyar gazdáknak, hogy hagyjanak fel a gazdálkodással. Ez egy vicc...


Aztán amit még igencsak sérelmezek, de ugyanakkor örülök is neki, az az, hogy van egy csomó előírás. Azt gondolom, hogyha nem lennének előírások, akkor ez az ország már elsüllyedt volna. Ha folytatódott volna az, amit az első MSZP-kormány meg Viktorék csinálnak, akkor itt már kő kövön nem maradt volna mostanra. Az EU szinte mindent leszabályoz, és ez valamennyire megköti a politikusok kezét a rablásban. Persze az adatokat rendszeresen kozmetikázzák, de itt van pl. Görögország: most, hogy kiderült, hogy a görög állam és a politikusok miket csináltak, igencsak rápirítottak a görögökre. Ha nem felelsz meg az előírásoknak, az egy idő után kibukik.


Ami tetszik még, az a schengeni dolog: sehová sem kell sem vízum, sem útlevél, se semmi. Nem kell vámot fizetni az unióból behozott cuccokra... Ez azért nem hátrány...

Ha a legutóbbi nyolc évben uralkodó szocik nem b*sznak el mindent úgy, ahogy van, már eurónk lenne, és akkor nem lehetett volna kikezdeni a forintot sem. Két éve nem nálunk ütött volna a legnagyobbat a válság, mert nem lehetett volna spekulálni a forint esésére. Ez sem lett volna hátrány éppen...


Igazából sok mindent lehetne még mondani, de a lényeget már elmondtam: az EU-nak is megvannak a maga hülyeségei (pl. a lisszaboni szerződés nevű agyrém, ami hosszú távon ahhoz is vezethet, hogy ténylegesen nyugat-európai gyarmatok legyünk), de azért nem egy rossz rendszer. Az utóbbi nyolc év megmutatta, hogy a magyaroknak első sorban maguktól és a politikusaiktól kell félniük.

2010. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én speciel nem vagyok ellene, de az zavar, hogy a politikai elitünk nem arra használja az ezzel járó lehetőségeket, amire kéne, hanem saját zsebeiket tömik még ezen keresztül is.
2010. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!