Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti, akik hangoztatjátok, hogy...

Ti, akik hangoztatjátok, hogy "vedd a magyar árút", ti gazdagon vagytok?

Figyelt kérdés
... mert átlag fizetésből nem lehet betartani ezt a szabályt.
2011. márc. 1. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Minden magyar "árú", hiszen magyar pénzzel fizetünk érte.

Ha érted, mire gondolok.

2011. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell magas fizó.

Termelőtől olcsón megvásárolhatod a mézet, gyümölcsöt-zöldséget, húst, sajtot stb. Ezek ráadásul sokkal kevésbé "kilúgozott" termékek, így sokkal egészségesebbek is.

Azon kívül a pénz az országban marad, így te is jobban jársz, a termelő is több pénzt kap, meg a sok keselyű is kevesebbet.

Persze nem lehet mindenből magyart venni, de célnak jó.

2011. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Feltételezem, hogy az üzletekben kapható magyar árura gondol a kérdező. De ez olyan, mint az egészséges élelmiszer, meg a bio zöldség, gyümölcs. Sokkal drágább. Én is venném a magyar tejet, ha az import nem lenne sokkal olcsóbb. És ez nagyon sok termékkel így van.

Más, hogy kimegyek a piacra, és ott megveszem az őstermelőtől, de azért akadnak ott is sumákságok. Amíg a fővárosban laktam, az akkor még Lehel piacra jártam, és megvoltak a kedvelt árusaim. A baromfitól a krumplin keresztül a savanyúságig kitapasztaltam, kinél érdemes megvenni. Kedvenc hentesem is volt, és ők, mint törzsvevőt meg sem próbáltak becsapni. Már nem lakunk Pesten, de már nem is szerettem annyira, mióta csarnok lett.

2011. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Azért van sok, ami magyar áru, és megfizethető.


Ha tejfölben van 10 Ft különbség, akkor megveszem a magyart inkább. ha nézelődsz, sokban találni minőségi magyart, pár 10 forinttal drágábban. Ha van választás (és megfizethető) én inkább azt veszem. HA van lehetőség rá, persze. Elsőnek jövök én, a család, aztán az ország. Büszkén is éhen lehet halni, csak értelme nincs.

2011. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell gazdagnak lenni, én újabban sokszor találok olyat, hogy magyar és még olcsóbb is :)

De leszoktam járni termelőkhöz is, és az meg sokkal olcsóbb, és legalább a környezetet is kímélem :)

2011. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondjuk, az ország érdeke, mintha valami tőlünk elvonatkoztatható lenne. Mi magunk vagyunk.

Ha magyar árut veszek, akkor fenntartom a magyar munkahelyet, a magyar munkaerőt. Tehát az itthon megkeresett forintokat itthon költöm el úgy, hogy itthon is maradjon. Stimmt? :)

2011. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet 100%-ban betartani, de ha törekszel a lehető legtöbb termékből magyart venni, hosszútávon esetleg megtérül. Ésszerű keretek közt a Magyarországon készült terméket próbálom megvenni, azon belül is a "Magyar termék" védjegyeset, és még ez sem biztosíték, hogy valóban magyar céget-munkahelyet támogatok vele.

Természetesen van, hogy nincs elfogadható áron magyar termék, vagy nincs olyan minőségű magyar termék, amit megvennék, esetleg mert ragaszkodok egy-egy márkához (Head&Shoulders pl). Cukornál (slágertéma!) nézem pl, hogy magyar gyártó legyen, bár az a baj, hogy sokszor csak a (z át) csomagolás történik itthon.

2011. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, milyen alapon várják el, hogy vegyem a magyar terméket.

Ameddig azt látom nyáron, hogy MAGYAR sárgadinnye 300 ft/kg (és kb. 50-100 km-ről hozzák), és mellette azt látom, hogy Marokkói sárgadinnye 100 Ft/kg (és 3000 km-ről hozzák), addig nagyon nincs miről beszélni. Kicsit átverve érzem magam itthon.

2011. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Most télen a dinnyékre nem nagyon akarok kitérni ,csak annyit, hogy szezonban a magyarként mondott görögdinnye tök volt irtó magas áron. Azonkívül mi a garancia ,hogy a származás valódi -e. Ja, azért mert annak mondják ! Továbbá a magyarnak mondott termékekben lehet bizonyos nem magyarnak mondott származék is bizonyos %-ban.Itt egy tötelék árunál nem a nem Magyorországon termelt fűszerre gondolok, hanem a külföldről behozott alapanyagról pl. sertésről, amit itt dolgoznak fel. Tehát ez bonyolult és megtévesztő árban is és minőségben is. Elnézést a pesszimizmusomért,de szoktam volt mondani, hogy anyámnak sem hiszek pedig Ő rokonom.
2011. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
53%

Ha mindenből a magyart, vagy termelőit akarnám venni, egész nap a várost járnám busszal, vagy kocsival, az nem épp környezetkímélő.

Igen, én is megvenném, ha tehetném a magyart, a termelőit, a bio-t, de nem tehetem meg. Viszont tényleg, ha a polcon ott vannak egymás mellett és nem egetverő a különbség, akkor azt veszem. Plusz mostanában semmilyen ízfokozó és tartósítószer. Inkább csak só, akkor is, ha az ételízesítőtől finomabb a kaja. Eddig a húslevesbe is ment leveskocka, már nem. Aztán, ha gazdag leszek egyszer, biztos, hogy bio, tanyasi, termelői....

2011. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!