Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy mindenki...

Miért jó az, hogy mindenki szavazhat?

Figyelt kérdés

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'”


― Isaac Asimov


2016. febr. 13. 13:57
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

"csak mert nem tud kitölteni egy tesztet, ő még tisztában van hogy kitől remélheti azt hogy neki jobb lesz."

nem, nincs tisztában vele .... ez alaptalan állítás

2016. febr. 13. 17:14
 52/60 A kérdező kommentje:

"ha már az ÉN PÉNZEMET veszik el, minimum hogy bele szoljak kivegye el."

Az adót az utakra, közvilágításra, stb fizeted, amit minden nap használsz. Az nem a politkusé.

2016. febr. 13. 17:15
 53/60 Beltazor91 ***** válasza:

"csak mert nem tud kitölteni egy tesztet, ő még tisztában van hogy kitől remélheti azt hogy neki jobb lesz."

nem, nincs tisztában vele .... ez alaptalan állítás


szerintem meg IGEN!

2016. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Általánosítva írod, hogy újra megválasztani ezeket a pártokat. De csak egy párt van, amit mostanában újra és újra megválasztanak, ez a Fidesz. Miért nem írod, hogy őket nem akarod? Konkrétan kire szeretnéd, ha szavaznánk helyettük.

Csak nem az LMP-re?

2016. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 Beltazor91 ***** válasza:

""ha már az ÉN PÉNZEMET veszik el, minimum hogy bele szoljak kivegye el."

Az adót az utakra, közvilágításra, stb fizeted, amit minden nap használsz. Az nem a politkusé."


de a politikusok kezelik!


és ha én azt akarom hogy ne az utakra költsék, vagy ne olimpiára?

azt csak úgy tudom megakardályozni, ha arra szavazok aki nem támogatja ezeket.

2016. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

"A gyerek nem akar iskolába járni és egész nap csokit akar zabálni."

Felnőtt korára sem sokat változik. Minél kevesebbet akar dolgozni és jó sok fizetést akar kapni. Lásd mai tüntetés.

Akkor ők is kis tanulatlan, tájékozatlan buták, akiknek a munkahelyen kellene szépen húzni az igát. Mert nincs meg az "állampolgáriuk".

2016. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

"Általánosítva írod, hogy újra megválasztani ezeket a pártokat. De csak egy párt van, amit mostanában újra és újra megválasztanak, ez a Fidesz. Miért nem írod, hogy őket nem akarod? Konkrétan kire szeretnéd, ha szavaznánk helyettük.

Csak nem az LMP-re?"

MSZP is többször volt. Szerintem az összes magyar párt inkompetens. Ha a lakosságnak nem lenne igénye erre a cirkuszra már megjelentek volna értelmes pártok is.

2016. febr. 13. 17:22
 58/60 anonim ***** válasza:
12%

"Ha az erkölcs azt jelenti, hogy kizárjuk a zsidókat a szavazásból és a jobbikon kívül megszüntetjük pártokat, akkor szerintem az erkölcs az nem egy olyan dolog, ami fontos a szavazáshoz."


Pedig ki kell zárni az 1919-ben a hazát eláruló kisebbségeket és az eddig a hazát eláruló pártokat. Igen, két kisebbséget mindenképpen ki kellene zárni, ez létkérdés lenne. Szerinted hány cigány vagy zsidó szavazna egy hazafias, radikális pártra?

2016. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a pártok betiltásával én is egyetértenék! Csak akadályozzák az erkölcsös, a hazát jobbító kormányzást a maffiaszerű működésükkel, klikkesedésükkel.
2016. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

És a szavazáshoz az angoltudás is alapvető lenne?


És hogy Asimov vajon milyen környezetben mondhatta az idézetet, azt is érdekes lenne tudni.

Vagy esetleg csak egy művének a szereplője mondta? És milyen nyelven írta, megfelelő volt-e fordítás, vagy csak kényelmes.

2016. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!