Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy mindenki...

Miért jó az, hogy mindenki szavazhat?

Figyelt kérdés

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'”


― Isaac Asimov


2016. febr. 13. 13:57
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki leteszi ezt az állampolgári vizsgát, akkor sincs semmi garancia arra, hogy a szavazófülke magányában hasznosítani fogja a tanultakat és racionális alapon fog pártot választani. Lehet, hogy érzelmi alapon, esetleg egy érzelmi defektustól vezérelve, vagy gyűlölet által hajtva fog szavazni. Emberek vagyunk, nem gépek.
2016. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen nem zárhatsz ki embereket a rendszerből, csak mert nem tartod alkalmasnak."

Dehogynem. Pont úgy, ahogy az autóvezetésnél!

2016. febr. 13. 14:30
 13/60 A kérdező kommentje:

"Ha valaki leteszi ezt az állampolgári vizsgát, akkor sincs semmi garancia arra, hogy a szavazófülke magányában hasznosítani fogja a tanultakat és racionális alapon fog pártot választani."

Statisztikai korrelációkra kell építeni, nem az egyéni garanciákra. A lényeg, hogy legyen valamilyen szelekció, ami a minőség felé viszi a rendszert! Szelekció nélkül nincs evolúció, csak stagnálás, vagy hanyatlás.

2016. febr. 13. 14:32
 14/60 anonim ***** válasza:
94%
Na, csak kibukott a szociáldarwinizmus, jöhet végre a zsidózás.
2016. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
De gyanítom, hogy azt tartanád alkalmasnak, aki a te általad kedvelt pártra szavazna. Azt előre nem lehet tudni, hogy a választási ígéretekből melyik fog megvalósulni. Az ígéretek szintjén még minden párt kívánatosnak állítja be magát. Hogy ezekből később mi lesz, azt előre soha nem lehet tudni.
2016. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ma a pártok Mo.-n nem állnak azon a szinten, hogy lényeges különbségek lennének köztük. Egyszerűen nincs akkora jelentősége, hogy melyiket választja az ember. Mind a szocializmus gyermeke, hasonló beidegződésekkel. Talán ha a mai fiatalok tudnának valami újat kitalálni, de ők meg nem politizálnak.
2016. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül helyes, de igazságos.

És miért? Abból kiindulva, hogy milyen alapon határoznád meg, ki szavazhat, és ki nem?

2016. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Alain Delon ***** válasza:
Persze, hogy jó. Így, aki nem akar, nem megy el. Ellenkező esetben, aki akarna, se tudna menni.
2016. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

"Na, csak kibukott a szociáldarwinizmus, jöhet végre a zsidózás."

Hát zsidózz! Csak ne itt!


"De gyanítom, hogy azt tartanád alkalmasnak, aki a te általad kedvelt pártra szavazna."

Ne magadból indulj ki! Olvasd el mégegyszer, amiket írtam!


"Azt előre nem lehet tudni, hogy a választási ígéretekből melyik fog megvalósulni."

Vannak rossz ígéretek és vannak megvalósíthatatlan ígéretek. Ezt sokszor csak gazdasági ismeretek fényében lehet megmondani. Tökéletes rendszer nincsen, de a jelenleginél vannak sokkal jobb rendszerek.


"Egyébként ma a pártok Mo.-n nem állnak azon a szinten, hogy lényeges különbségek lennének köztük. Egyszerűen nincs akkora jelentősége, hogy melyiket választja az ember."

Tömegkultúrában esély sincs rá, hogy megjelenjenek értelmes pártok. Már a szerveződés legelején elhalnak. Az átlag magyarnak ha elkezded magyarázni, hogy mire lenne szüksége a gazdaságnak, a második mondatnál elkezdi szidni az anyádat. Mindenki mindent akar (főleg mások pénzét szociális juttatás formájában) és azonnal.


"Ellenkező esetben, aki akarna, se tudna menni."

De eltudna. Miután megtanulja azt, ami ahhoz kell.

2016. febr. 13. 14:50
 20/60 anonim ***** válasza:
96%

A kérdés itt az, hogy ki az, aki megszabja, hogy ki szavazhat, illetve ki hatalmazza fel őt erre? Az, akit mindenki megszavaz? És az garancia a jó döntésre? Egyáltalán mi a jó döntés?


Én például azt hiszem, hogy a Jobbikot el kellene zavarni végre a Parlamentből. És azt is hiszem, hogy igazam van. Az első válaszoló ennek az ellenkezőjét hiszi. És ő is azt hiszi, hogy igaza van. Ő azt hiszi, hogy én tévedek, én azt hiszem, hogy ő.

Tudom, szemét liberális vagyok, de most akkor ki lesz az, aki eldönti, hogy végül is valójában melyikünknek van igaza? És milyen jogon teszi ezt? És mi van, ha egyikünknek sincs igaza? Sőt, továbbmegyek: mi van, ha egyszerre mindkettőnknek igaza van?


Nem tökéletes rendszer a demokrácia, de egyszerűen nem találtak még jobbat.

2016. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!