Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy mindenki...

Miért jó az, hogy mindenki szavazhat?

Figyelt kérdés

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'”


― Isaac Asimov


2016. febr. 13. 13:57
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:

"Nem tökéletes rendszer a demokrácia, de egyszerűen nem találtak még jobbat."


Első vagyok, szerintem nekem van igazam, ez egyértelmű, a Jobbik az egyetlen párt, amelyik egyáltalán magyar! A többi szóba sem jöhet. És aki pont ezt kergetné el... El tudok képzelni jobb rendszert a demokráciánál. Diktatúrát egy jó vezetővel, mint pl. Mátyás király, Hitler, Mussolini. Csak az a baj, hogy a vezető halálával a rendszernek is annyi lenne.

2016. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
Amíg Magyarországon nemlesz egy olyan kormány amelyiket pályázat útján kimondottan csak szakmai alapon választanak ki és számonkérhető vísszahívható a korrupciótól nagyrészben mentes teljes erkölcsi és anyagi felelősséggel tartozik a tetteiért és a nép választ meg addig ez az ország a mutyik országa lesz továbbra is, mert itt bárki is kormányoz az az első hogy jól megszedje magát a közpénzekből ha neki tele a zsebe akkor a haveroknak tömi a zsebét tovább, az egyszerü magyar állampolgár meg robotoljon fizesse az adókat csináljon gyerekeket nevelje fel őket hogy legyenek új adófizetők akik eltartják a tolvajokat. És ha ezek után megöregszik megbetegszik mehet a temetőbe mert ellopták az egészségügy és a nyugdíj kassza pénzét a tolvajok "Szépkis" ország ez mondhatom!!
2016. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:

Csak a kormánynak jó ez, hogy mindenki szavazhat.

Így a társadalom aktuális összetételétől függően mindig azt tudják ígérni, amivel tutira megnyerik a választásokat.

2016. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
Ennek az ígéretnek a lehetősége bármelyik magyar párt fegyvertárában ott van.
2016. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

"Én például azt hiszem, hogy a Jobbikot el kellene zavarni végre a Parlamentből. És azt is hiszem, hogy igazam van. Az első válaszoló ennek az ellenkezőjét hiszi."

Nem abban kell egyetértenünk, hogy melyik a legjobb párt, hanem abban, hogy mik azok a szűrők, amik az érdemi döntések és érdemi vita felé viszik el a politikát. Nem az a lényeg, hogy kinek van igaza a szavazatát illetően, hanem annak, hogy milyen megfontolások alapján szavazott, illetve hogy voltak-e érdemi megfontolásai is nem csak focidrukker szellemben beixelte azt amit a haverok. Próbáljatok meg objektívan, rendszer szinten gondolkodni! Ez a kérdés most nem arról szól, hogy ki a köcsög, hanem arról, hogy ilyen fontos döntéseknél miért nem kérjük számon az állampolgár képességeit, miközben más kevésbé fontos döntéseknél számonkérjük.

2016. febr. 13. 15:20
 26/60 A kérdező kommentje:

"Nem tökéletes rendszer a demokrácia, de egyszerűen nem találtak még jobbat."

Demokráciák az ókortól fogva léteztek, de csak az utóbbi 100 évben terjedt el az, hogy mindenki szavazhat. Régebben csak a lakosság 10-20 százaléka szavazhatott és mindenféle olyan dologhoz volt kötve a szavazás, ami garantálja, hogy a kompetens rétegek szavazzanak. A demokráciához nem tartozik hozzá, hogy mindenki szavazhat.

2016. febr. 13. 15:24
 27/60 anonim ***** válasza:
100%

"garantálja, hogy a kompetens rétegek szavazzanak"


Na ez az. Mitől kompetens? És ki, hogyan dönti el, hogy az vagy nem az?

Attól még, hogy valaki intelligens (vagy "sikeres"), még lehet beszűkült, sőt, akár fanatikus is. Különösebb végzettség nélkül is lehet valaki széles látókörű, józan.

2016. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

De ha számonkérjük a polgárok képességeit, akkor a politikusokét is kellene. Az talán fontosabb lenne, mint a választópolgárok képessége. És az is erősen megkérdőjelezhető gyakran.

És ahhoz, hogy a polgárokat számon tudjuk kérni, nyílt szavazás kellene, azért, hogy legyen mit számonkérni.

És ez már egy kicsit a megfélemlítéshez hasonlatos.

Sokkal fontosabb és előremutatóbb lenne a politikusok számonkérése. De nem a képességeiket, hanem az elért eredményeiket kellene megvizsgálni.

Talán egy új elem lehetne a kormányzásban. X idő múltán az ígéretek összevetése a megvalósultakkal és konzekvenciák levonása, majd lépések megtétele a korrigálásra. Esetleg nagy eltérések esetén automatikus leléptetés. Lehetne ezt pontosan törvényileg szabályozni. És akkor nem a szegény választópolgár üldöznéd a tanfolyamaiddal, hanem valóban a célok megvalósulására lehetne koncentrálni.

2016. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

Utolsó: nagyon jó ötlet a választási programnak való megfeleltethetőség. A gond ott kezdődik, hogy egy ország kormányzása még békeidőben sem egy sétahajóéhoz hasonlít, és váratlan események könnyen felülírhatják a korábban megfogalmazott célokat.

És még ha ezeket kiválóan is kezeli egy kormány, megbukhat azon, hogy képtelen volt az általa vállalt választási ígéreteinek eleget tenni.

2016. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

"Na ez az. Mitől kompetens?"

Attól hogy van fogalma azokról a dolgokról, amik az életet ma meghatározzák a társadalom számára. Minimális gazdasági, jogi és tudományos ismeretekről tegyen tanúbizonyságot. Ezek nélkül nem lehet érdemi politikai döntéseket hozni.

2016. febr. 13. 15:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!