Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazhat mindenki egy...

Miért szavazhat mindenki egy népszavazáson, nem csak az érintettek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogyha az adófizetők jelentősen kevesebben vannak, miért MINDENKI dönthet arról, hogy MI még több adót fizessünk-e, vagy sem? Tulajdonképp nem csak a politikusok, hanem maga a "nép" is SZÁNDÉKOSAN ÉS ÚGYANÚGY lopja ki a zsebünkből a pénzt.
2008. jún. 20. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van ahogy Írtad!
2008. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ezt úgy gondolod, hogy ne szavazzanak a nyugdíjasok, a munkanélküliek, a segélyből élők, és a többieket is átvizsgálni, mielőtt szavazni mennek, hogy fizetik-e rendesen az adókat és ha nem vagy nem eleget akkor nem engedni be a szavazófülkébe? Ez kivitelezhetetlen lenne.
2008. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreértelmezed szerintem az "adófizető" fogalmát: ugyanis nemcsak az számít adófizetőnek, akinek a bruttó béréből személyi jövedelemadót vonnak le, hanem mindenki, aki ebben az országban él! Ha veszel valamit a boltban, akár csak egy kiló kenyeret, annak is a 20%-a ÁFA, tehát ADÓ. A településeden a polgármesteri hivatal kommunális ADÓt szed be, amit mindenkinek fizetnie kell, függetlenül attól, hogy dolgozik-e vagy sem. Ha a háztartásodban van bármilyen gépjármű, arra is külön ADÓt kell fizetni. Ha nincs autód, és tömegközlekedéssel utazol, a jegyen jól láthatóan feltűntetik, mennyi ADÓval terhelt a jegy. Ha megveszel egy cédét, annak az árában a kulturális járulék szintén ADÓ. Ha orvoshoz akarsz menni, ott csak akkor látnak el, ha a TAJ-kártyádat ellenőrizve látják, hogy fizeted az egészsébiztosítási járadékot, ami szintén ADÓ. Aki minimálbérre vannak bejelentve, azoktól ugyan nem vonnak személyi jövedelemADÓt, de vonnak TB- és nyugdíjjárulékot, ami szintén ADÓ. Ha örökölsz valamit, annak az értékének 10%-át szintén leADÓzod. Ha nyersz a lottón, 40%-os nyereményADÓt fizetsz...


A végtelenségig lehet ragozni ezt, de nem ez a cél. A lényeg, hogy itt mindenki adózik, így joga van dönteni ilyen ügyekben.

2008. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, oké, elfogadom. De akkor azoknak, akik személyi jövedelemadóft fizetnek, ki kéne írni egy népszavazást, hogy "Ön mit szeretne, ha a személyi jövedelemadót, vagy ha az áfát emelnénk?". Az nekem ugyanúgy nem jó, de legalább kevésbé nem jó.


Pl. a nyugdíj mértékét igenis lehetne kötni a gyermekek számához, elvileg a gyermeked tartana el idősebb napjaidban. Ha nincs gyermeked, akkor bizonyára volt annyi eszed, hogy gondoskodtál előre magadról.


De amikor valaki gyermeket vállal, akkor azt ő vállalja, _vállalja, hogy felneveli_, iskoláztatja, stb. Tehát nem bunkónak érzem magam, ha azt mondom, hogy fizessenek tandíjat az egyetemisták, s nem kell olyanokat írni a 17éveseknek, hogy az nekik sokba kerül. Ha tehetséges, akkor úgyis lesz jövője; ha nem tehetséges, akkor meg tessék azt tanulni, amire az országnak szüksége van! Mert jól képzett "szakmunkásokra" van szükség, nem a 700.000 . angoltanárra... Ha nem tetszik a gyereknek, akkor érdeklődjön a szüleinél, akik azt vállalták, hogy ők taníttatják, nem azt, hogy "én"!

2008. jún. 20. 14:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Na, ez bunkóra sikeredett, elnézést. De az extrém, hogy a friss 18 éves, végzős gimis szavazgasson nekem, hogy legyen-e tandíj...
2008. jún. 20. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez ostobaság. Gondold el mi lenne ha csak a nyugdíjasok szavaznának pl a nyugdíjakról :D
2008. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a nyugdíj mértékét igenis lehetne kötni a gyermekek számához, elvileg a gyermeked tartana el idősebb napjaidban. Ha nincs gyermeked, akkor bizonyára volt annyi eszed, hogy gondoskodtál előre magadról.


na ezzel egyet értek 100%-ig

mindenki egy gyerekt szül mert úgy de kényelmes, aztán elvárja hogy majd 2 nyugdíjat kapjon.

2008. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

teljesen jogos egy ilyen felvetés szerintem abban az országban, ahogy szűk 10millió emberből gyakorlatilag 1-1,5 millió fizet személyi jövedelemadót*.


Minadonáltal a kérdés, pontosabban a magyarázat úgy kellene hangozzon, hogy SzJA fizetők és akkor nem is köthetnének annyira bele...


Egyébként érdekes adat, hogy a munkaképes korúak között a tényleges SzJA fizetők aránya nagyságrendileg megegyezik az MSzP támogatottságával. Nyilván a dolog azért nem úgy néz ki, hogy a két tartomány megegyezik, de azért minden esetre szerintem érdekes párhuzam...


* 10 millióból, 6,5 millió munkaképes korú, ebből 3,5 millió munkaviszonyban, ebből 1-1,2 millió minimálbéres, aki ügyebár nem fizet SzJA-t, 1 millió köztisztviselő/közalkalmazott, akiket adóból fizetnek, úgyhogy az ő SzJadózásuk csak elméleti.

2008. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ADÓs válaszoló vagyok: tény, hogy az lenne a legméltányosabb, ha a gyerekek tartanák el a szüleiket, de a mai gazdasági helyzetben... Hát, meg tudom érteni azokat, akik csak egy, vagy max. két gyereket vállalnak (ami ugye nem elég ahhoz, hogy megállítsuk a népességfogyást, ahhoz minimum három gyereknek kellene lennie egy családban). Régen, amikor még kiszámíthatóbb volt az élet (és nem kellett arra gondolni, hogy a netán kirúgnak, leépítenek, leszázalékolnak, stb., akor ki fogja fizetni a lakáshitelt, autólízinget) könnyebben vállaltak az emberek gyereket. Az, hogy nem születik elég gyerek, köszönhető annak, hogy a kisgyerekes anyukáknak megtörik a karrierje (senki sem vesz fel anyukát pici gyerekkel, tapasztalat), hogy amíg anyuci otthon van, egy kereset nem elég arra, hogy eltartson egy családot (vagy csak kivételes esetben, ha apucinak nagyon penge állása van), de azzal is, hogy az emberek nagyon kényelmesek: a jelen felhőtlen boldogsága (saját lakás, évről évre jobb autó, modernebb számítógép, egzotikus utazások) fontosabb, mint az egész nemzet, -benne az egyén- jövője. Szomorú, de ez van.


Egyetemistaként belelátok az egyetemek működésébe, és azt tudom mondani, hogy a mostani helyzet tarthatatlan. Nagyon aránytalan a képzés, mert rengeteg jogászt, közgazdászt, bölcsészt képeznek, akik úgysem kapnak állást, viszont kevés mérnököt, informatikust, orvost... Mindemellett manapság tényleg boldog-boldogtalan egyetemre jár, -azok is, akiknek nem lenne ott a helye- és ez köszönhető egy bizonyos volt miniszterelnök 1998 és 2002 közötti felsőoktatási politikájának. A Vezér ugyanis kijelentette, hogy 2010-ig minden második magyar embernek diplomája kell, hogy legyen, és ennek akkor mindenki örült, mert azt hitték a népek, hogy akkor majd lesz a diplomás embereknek diplomás, jól fizető állása is. Nem lett. Sőt, láttam már háromdiplomás utcaseprőt és hajléktalant is. Az okosok egyébként azt mondják, hogy egy ország lakosságának mindössze 10%-ának kell diplomával rendelkeznie ahhoz, hogy a gazdaság jól működjön. Ehhez képest most minden 10 jelentkezőből nyolcat felvesznek valamilyen felsőoktatási intézménybe...


Én személy szerint nem hiszek a tandíjban, mert az csak tüneti kezelés (meg egy kis hátsó szándékú nyomás, hogy kevesebben jelentkezzenek egyetemre). Azt gondolom, akkor lehetne ütőképes és kifizetődő felsőoktatást csinálni, ha egyszerűen bezárnák a kamudiplomát adó, új alapítású főiskolákat, és csak néhány nagy múltú, biztos tudást adó egyetem maradna meg, de azok sem vehetnének fel mindenkit. Persze emiatt sír mindenki, főleg az egyetemi tanárok, mert akkor őket is elküldenék... Lehet velem nem egyetérteni.

2008. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megjegyzem: én a népszavazáson 3 érvénytelen szavazatot adtam, tehát azzal sem lehet vádolni, hogy az a bajom, hogy nem "nyertem". A vizitdíjra szívem szerint nemmel szavaztam volna, mert így többet vitt el anyagilag (nem volt olcsó bevezetni), mint amennyit hozott. De NEMMEL szavaztam, mert át akartak verni, mind2 oldal, nem kaptam meg a teljes tájékoztatást. (Gondolok itt arra, hogy vannak 1000 forintos vizitdíjak, s abból tényleg megterhelő lehet sokat fizetni. S egy diáknak, aki más városban tanul, mindig azt kellene kipengetni, ha úgy adódik, hogy nem az állandó bejelentett lakhelyén tartózkodik. Gondolok arra, hogyha tüdőszűrésre akarok menni, ami elvileg kötelező, akkor ... á, hosszú. A lényeg, hogyha valaki mindent átolvasott a vizitdíjakról, akkor jogosan érezte, hogy már megint kihagytak apró részleteket a tájékoztatásomat illetően!!!)


Ettől függetlenül azok, akik 35 éves korukig nem tudnak felmutatni egy év munkaviszonyt se, nehogymár szavazzanak az én pénzemről!

2008. jún. 20. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!