Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazhat mindenki egy...

Miért szavazhat mindenki egy népszavazáson, nem csak az érintettek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogyha az adófizetők jelentősen kevesebben vannak, miért MINDENKI dönthet arról, hogy MI még több adót fizessünk-e, vagy sem? Tulajdonképp nem csak a politikusok, hanem maga a "nép" is SZÁNDÉKOSAN ÉS ÚGYANÚGY lopja ki a zsebünkből a pénzt.
2008. jún. 20. 12:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

7. válaszadó: én sokmindenben egyetértek Veled. De lehetne tudatosan nevelni egy hasznos népet. Nem értek egyet a "Szavazati jogot mindenkinek!" elvvel. S amit az elején írtál, hogy nehéz lenne kiszűrni pl. a népszavazáson a személyi jövedelemadót nem fizetőket: hát ez sem hiszem, hogy igazából többe kerülne (valósan), mint a mindenkinek minden oldalról kiküldött "térítő"-brossúrák. Csak az kapna "meghívót" a szavazásra, aki szavaz. S azok már többnyire lennének olyan értelmesek, hogy a sz*r reklámanyagokat csak kazán begyújtására használnák. Tehát a VALÓDI tájékoztatáson kívül nem kellene költeni a csilivili-népbutító maszlagra. De így kell.


S az élet annyiban is más, hogy ma már azt hiszi az ember, hogy ő megérdemli, hogy autóval járjon. Lehetőleg szigorúan egy ember utazzon az autóban. NEM fogom sajnálni, ha nincs miből fizetnie. Van tömegközlekedés. (Nem akarok lerágott csontot nyalogatni... de én példát mutatok, tömegközlekedem és biciklizem. Megvettem a biciklim, kifizettem, fenntartom, nem vagyok adósa senkinek - s nem fog fájni a fejem a részletekért. Persze nem fájna különben sem... De én tudatosan választottam, hogy nem járok autóval - lehet irigyelni, hogy megtehetem. S tudom, hogy vannak kivételek... Node ennyi????)

2008. jún. 20. 14:54
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mindeni gondoskodjon magáról elv működhetne egy olyan országban, ahol az embereknek általában van munkahelyük, és _be is vannak jelentve_ sajnos MO-n sokan örülhetnek, ha egyáltalán kapnak munkát, így sokan elfogadják azt is ha nincsenek bejelentve. Ez pedig nem a sokat keresőkre jellemző. Na most azt mondani, hogy pl 80-ból vagy tegyél félre csak 10-et vagy 20-at nyugdíjra, elég irreális, mert addig el is kell jutni. :)
2008. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!