Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy esetleges függetlenségi...

Egy esetleges függetlenségi népszavazáson hogy döntenének a skótok?

Figyelt kérdés
A tegnapi választásokon elsöprő győzelmet ért el az SNP, ami köztudottan a skót elszakadás elkötelezett támogatója. Milyen a közvélemény jelenleg Skóciában, milyen eredmény születne egy népszavazáson? Nagyon örülnék kint élők válaszának, de bárki elmondhatja a véleményét.
2011. máj. 7. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azert nehez megmondani! En eltem kint egy evet, nagyon megszerettem oket!


Igy zajlik a tipikus megismerkedes a helyiekkel: megkerdezik, hogy lengyel vagy-e (Engem folyton annak neztek, Nemetorszagban meg orosznak.) Miutan kiderul, hogy nem, nagyon megkonnyebbulnek, mert nagyon utaljak oket. Aztan megkerdezik, hogy utalod-e az angolokat. Elmondjak az angolokat minden szemetnek, hogy hogy kifosztottak, meg tonkretettek az orszagukat, stb. szinte mindegyik Skocia elszakadasat tamogatja. Nagyon buszkek arra, hogy skotok. Hogy szerintem a fuggetlensegukre szavaznanak-e egy esetleges nepszavazason? Nem. Es azert nem, mert Skocia onmagaban gazdasaglilag nagyon gyenge, ezt valoszinuleg ok is tudjak. Eleg gyorsan elinalna a viszonylagos joletuk. Szoval szerintem tuti nem szavaznanak az elszakadasra, de ha beszelsz vkivel tuti azt mondana, hogy igen. :)

2011. máj. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nemmel szavaznának. Skócia 5 milliós ország, ha független lenne, jelentéktelen ország lenne nemzetközi téren. Nagy-Britannia viszont nagyhatalom. Nagy-Britannia részeként Skócia sokkal erősebb, mint független államként lenne.


Skócia nincs elnyomva Nagy-Britanniában. Ellenkezőleg, a skótok befolyása a számukhoz képest nagyon erős. A Munkáspárt fő bázisa Skócia, munkáspárti kormányok idején (tehát pl. 1997-2010-ben) nagyon sok skót van a kormányban. Viszont nemcsak akkor, mert Cameron is skót. Gordon Brown skót volt, Tony Blair ugyan angol volt, de ő is Skóciában született, és a kormánya tele volt skótokkal.


Vicces módon legalább annyi angol szeretné, hogy Skócia független legyen, mint ahány skót, főleg az angol konzervatívok közül, akik így akarnának megszabadulni a Munkáspárttól.

2011. máj. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ma 01:24


Skócia gazdaságilag épp hogy erős az északi-tengeri olajnak köszönhetően, politikailag viszont csak Nagy-Britannia részeként erős.

2011. máj. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!