Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelenthet manapság az,...

Mit jelenthet manapság az, hogy az osztálytársnőm ezt vallja?

Figyelt kérdés

Osztálytársnőm sokat foglalkozik a politikával, furdalta a kíváncsiság az oldalamat, rákérdeztem, hogy neki mi a nézete. Kerek perec azt mondta, hogy a Hungarizmus, már 2 éve ezt vallja. Mit jelent ez pontosan? Tudom, hogy mi a Hungarizmus, illetve mi volt régen, de mára mit jelent? Ugye nem ugyan az a politikai helyzet, szóval mit jelent az, hogy Ő hungarista lány manapság?

Egyébként 19 éves.


2010. febr. 23. 17:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
74%

Ad 1.

A zsidó deportálások 1944 nyarán leálltak, Szálasit október 15-én nevezték ki miniszertelnöknek, így nem vett részt a deportálásokban. Nem engedte a németeknek sem külföldre vinni a zsidókat, hiszen itthon is kellett a munkaerő.

Ad2.

Horthy elárulta Magyarországot, amikor át akart állni az ellenség oldalára, azt pedig még a csökött, liberalizmus által fertőzött agyúak is megérthetik, ez a német megszállás idején, illetve eleve háborúban, miközben a szovjet felénk tart, elvetélt ötlet, egyenlő a halálos ítélettel. A teljes katonai vezérkar Szálasi mellé állt Horthy ellenében, nem véletlenül. Ők tisztában voltak vele, mi vár ránk, ha megpróbálunk kiszállni, ami úgysem sikerült volna.

2010. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
38%

Manapság minden tinédzser hungarista meg fene tudja mi. És minden ilyen politológiára akar járni. Azért tűnik úgy, hogy ért a történelemhez, mert gondolom a szélsőjobbos média jól megszokott frázisait mondja el egy levegővételre, ami pl. politológia szakon nem sokat fog érni. Jól tudom, én is átestem ezen. Nekem még idejében felnyílt a szemem.


Tudtommal a hungarista nem feltétlenül rasszista, tehát ez, hogy lenéz egy félig romát, ez egyszerűen baromság. Vagy észre veszi magát és kitör a szélsőjobb burkából míg fiatal és változik, vagy eláshatja magát.

2010. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"A zsidó deportálások 1944 nyarán leálltak, Szálasit október 15-én nevezték ki miniszertelnöknek, így nem vett részt a deportálásokban. Nem engedte a németeknek sem külföldre vinni a zsidókat, hiszen itthon is kellett a munkaerő. "


Érdekes. Mások másképpen emlékeznek:


"A Nyilaskeresztes Párt – Hungarista Mozgalmat 1944. augusztus 24-én a Sztójay-kormány betiltotta. Ezután „Hungarista Mozgalom” néven két hónapig illegálisan működtek, mígnem 1944. október 15-én este, nem sokkal Horthy Miklós lemondatása, majd letartóztatása után újjáalakult és puccsal magához ragadta a hatalmat. A nyilas karhatalmisták még aznap este a Dunába lőttek munkaszolgálatos zsidókat a budapesti Lánchídnál és Margit-hídnál.


A 170 napnyi nyilas uralom során a Horthy által július 7-én leállíttatott deportálások újraindultak Adolf Eichmann vezetésével, és a nyilas kormány hozzájárulásával és támogatásával zsidók és romák tízezreit hurcolták kényszermunkára illetve haláltáborokba. A Budapesten maradt zsidók túlnyomó részének vagyonát és lakásait a nyilas kormány elkobozta, az embereket gettóba zsúfolta. A fegyveres nyilasok zsidók ezreit gyilkolták meg a budapesti gettóban illetve a város egyéb pontjain. A nyilas kormány alapvető stratégiája volt a szovjet csapatokkal szembeni feltétlen ellenállás. Ennek nyomán az ország egész területe hadszíntérré vált, hetekig tartó ostrom alá került Budapest és megsemmisültek a főváros Duna-hídjai."

2010. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerű: ez a divat! 19 évesen, komplett Magyarságtudattal felszerelkezve, élettől megkeseredetten él (szerinte a szülei a gazd.válság miatt nem tudták megvenni neki a plüssmackót). Ha lenne mondjuk 30-35 éves, akire rákényszerítették a régi rendszer eszméit, volt kisdobos, úttörő, akkor részben érteném. De így csak divatmajom. Röhögd ki! Csufi szegény és valahova tartozni akar. A hitgyüli meg jehova meg ilyen sz@rok nem vették be, mert buta, így marad a magyargárda, hungarizmus. Érdekes, hogy két éve történt a változás életében...
2010. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Csak mostanában az ilyen szélsőséges eszemék, és emiatt a szélsőséges emberek egyre nagyobb teret kapnak...
2010. febr. 24. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!