Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még Erdély Magyarországé?

Lesz még Erdély Magyarországé?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
51%
Utolsónak szánalmas vagy.
2010. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 bumbi02 ***** válasza:
miért?:) érdekelne az érvelésed, hogy miért lennék szánalmas?
2010. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

Azért mert Erdélyben a magyarokat naponta gyalázzák jelképeinket sárba tiporják nem beszélhetnek anyanyelvükön sőt valahol még imádkozni sem lehet magyarul!


Te meg azt mondod úgyis mindegy hogy Romániához vagy Magyarországhoz tartoznak???????Van pofád ehhez.

2010. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
65%

Kedves előttem író :)

Én Erdélyi vagyok, itt születtem, és itt is éltem mindig, DE sosem szembesültem volna azzal, hogy ne beszélhettem volna magyarul, vagy ne imádkozhattam volna, amilyen nyelven akarok. Szó sincs róla, hogy mindegy lenne (ezt tényleg csak az mondhatja, akinek mindegy az egész) de jó lenne a túlzásokat kerüli, és a tényekre támaszkodni inkább. :)

2010. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
De szerintetek az jó, hogy egy jópáran itt trianonoznak? Meg egy jópár mód
2010. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
65%

Bocsi véletlen entert nyomtam.

Azt akartam írni, hogy szerintetek az jó, a határon túli magyaroknak, hogy egyesek itt trianonoznak, meg ilyesmi?


Mert ha én román lennék, biztos félnék, idegesítene az ilyesmi, hogy valakik vissza szeretnék kapni az országom egy részét. És akkor próbálnék tenni az ilyen irányú gondolatvilág ellen.

Ez pedig elnyomást okozhat.

Pont a trianonozás az, ami akadályozhatja a határon túli magyarokat, kultúrájuk, anyanyelvük ápolásában.


Inkább arra kéne törekedni, hogy minél nagyobb összefogás, egyetértés legyen a területeken.


Slota is mindig arra szokott hivatkozni, hogy a magyarok vissza akarják szerezni Nagymagyarországot, és azért van szükség az ottani intézkedésekre.


Lehet, hogyha nincs ez a trianonozás nem lenne szlovák nyelvtörvény.

2010. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:

Javítok nem Slota, mert ő elég szélsőséges. Szóval ő sok olyat mond, amiver kiveri a biztosítékot.

Robert Fico, szlovák kormányfő is mondott ilyeneket.

De én a magyarok helyében ezen nem csodálkoznék. Hogy bizonyos emberek félnek a magyarok trianonos megnyilvánulásaitól.

És nem vagyok idegenszívű.

Magyarnak, magyar érzésűnek tartom magam.

Azzal, hogy népzenét is hallgatok, járok táncházba, ismerem a magyar költőket. A magyar népművészetet igyekszem őrizni. Hogy karácsonykor gyerekekkel betlehemezést csináltunk, meg ilyenek.

És ha külföldön járok, bár ez még csak egyszer fordult elő Szlovákiában, nem viselkedek úgy, hogy azzal szégyent hozzak a magyarokra.

Hanem úgy próbálok viselkedni, hogy azáltal megszeressék a magyarokat. Nagy jelentősége van ennek, Szlovákiában, Romániában,Ukrajnában. Fontosnak tartom, hogy úgy viselkedjek, hogy az alapján ne lássa úgy senki, hogy a magyaroktól félniük kéne.

2010. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
15:15 Lehet hogy te imádkozhatsz de a csángó nem!Jobb ha utána jársz a dolgoknak nagyokos!
2010. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:

Jó hogy előkerült még ez a csángó kérdés.

Innen is látszik hogy a trianonozás mennyire nem a határon túli magyarok érdekeit szolgálja, hanem általában önző érdek.


Él ugyanis Romániában egy olyan magyar közösség, a moldvai csángók, melyeknek lakóhelye kívül esik a trianoni határon. Vagyis sosem tartozott Magyarországhoz.

( Ők a Szeret folyó mentén élnek, a Kárpátoktól keletre, Nagymagyarország pedig a Kárpátoktól nyugatra terült el, aki nem hiszi, keresse meg a Szeret folyót egy Nagymagyarországos térképen.)

Bukovina is kívül esik, tehát azt hiszem, még a bukovinai székelyek is kívül élnek ezen a határon.


Velük mi lenne trianon után?

Vagy ők már nem számítanak?

2010. márc. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:

Hogyne számítanának!Már a feltételezés is sértő ránk nézve!

Követelni kell nekik az autonómiát!Minden lehetséges eszközzel!De ha sikerül visszaszerezni területeket le lehetne őket telepíteni a románok helyére.De természetesen csak akik akarják.Erdély magyar föld!

2010. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!