A németek inkább a magyarokat pártolták, mint a románokat, stabilabb szövetségeseik voltunk, vagy többet reméltek tőlünk, úgyhogy megparancsolták a románoknak, hogy ez legyen és kész.
2011. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Mert a németek azt mondták egyébként arra azért figyeltek a határmeghúzásnál, hogy egyik fél se legyen elégedett.
2011. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 Dick Esmen válasza:
Minket igen,de a németeket nem.
2011. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Mert látták a jövőt. Most ugyanabban a szar politikai helyzetben lennének mint mi.
2011. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 A kérdező kommentje:
És a németek miért avatkoztak volna be a mi oldalunkon egy magyar-román háborúba?
2011. szept. 15. 15:07
7/13 anonim válasza:
Mert kellett nekik keleten két a kegyeikért egymással versengő csatlós. A háború meg senki fejében nem vetődött fel a német haderő olyan hatalmas erőfölénybe volt, hogy ha azt mondta a két állam közül, hogy térdelsz és szeretsz akkor ők térdelnek és szeretnek. Ha bármelyik fogazott volna a németek csak gyorsabban végrehajtották volna az akaratukat nem kellett volna törődniük a bürokráciával.
2011. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Nem vertek volna el a számbeli fölény ellenére sem, egy "döntetlent" minimum kihoztunk volna.
Egész Románia politikailag-katonailag-gazdaságilag instabil volt Besszarábia és Dél-Dobrudzsa átadása miatt, míg a magyar haderő viszonylag jól szervezetten és felszerelten támadásra felsorakozva állt a határnál.
Magyar-román háború esetén a románok nyakukba kaphatták volna a szovjeteket moldvában, tehát a teljes haderőt sem tudták volna felsorakoztatni a magyar határon.
2011. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
A németeknek nem állt volna érdekében egyik fél támogatása sem, mivel nyugalmat akartak erre. A magyar fél inkább Mussolini Olaszországával tartott jó kapcsolatot, nem a németekkel.
Nagy-Románia szétesése után Antonescu került hatalomra, aki csontig benyalt Hitlernek (román szokás, aztán ha borul a bili váltanak), innentől a németek erdély kérdéskörében a románok mellett álltak /a román olaj miatt is/, míg Hothy nácizmustól vonakodó köre megtűrt politikai szereplő lett - de ahogy fordult volna a kocka, meg is szálltak minket.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!