Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még Erdély Magyarországé?

Lesz még Erdély Magyarországé?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
44%
Az előzőnek:BAROMSÁG!A szüleid nem neveltek beléd egy kis nemzeti öntudatot?
2010. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 bumbi02 ***** válasza:
86%

áh, szóvál látom nem tudtál mit mondani az adatokra.. el kell őket fogadni akkor is h ha nem szájizünknek való...


és h válaszoljak kérdésedre... van benne nemzeti öntudat de nem vakit el.. látom hol vannak a hibáink.. és nálam a nemzeti öntudat nem azt jelenti h kiabálom összevissza h vesszen trianon vesszen trianon... nálam a nemzeti öntudat ott kezdödik hogy ismerem az országom, a nemzetem történelmét, ismerem a szép tájait, a szép várakat stb... nem pedig ott h követek egy divatot h kiabáljam h vesszen trianon

2010. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a teljes terület visszacsatolásával. Erdély esetében a magyar határnál lévő széleket és egy Kolozs és Szilágy megyéken átmenő korridorral a magyarok által sűrűn lakott Maros, Hargita és Kovászna megyéket csatolnám vissza.

A többi területből is csak a magyar többségű területeket venném vissza.

2010. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 bumbi02 ***** válasza:

csak ezzel is az a baj hogy sok magyar ember már ott született... ott született már a dédapja is... és annyira nem akar csatlakozni...

meg másik... attól még magyar hogy ott él, nem attól lesz magyar h áthuzzuk a határt attól még Csikszeredán fog ugyanugy élni , ugyanazok lesznek a haverjai, ismerösei az anyja és apja, csak máshova fizet adót...

akiben magyar vér van és magyarnak érzi magát az magyar!

2010. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, ki mennyire nagy magyar. Van, amit nem lehet visszacsinálni. Ezt józan paraszti ésszel is látni kell.

A válaszom nem.

2010. febr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam: nekem pl egyik ágon Erdélyben éltek dédik, másik ágról Görögországban. A családom magyarnak vallja magát, nemzeti ünnepeinket tiszteljük. Én is, viszont attól nem vakultam meg...

Másik, hogy rokonok közül kimentek Svédekhez többen is. Helyből letagadják, hogy valaha közük volt Magyarországhoz. A jólét megváltoztatta őket, pedig diák korukban nagy hungaristának mondták magukat :)

2010. febr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%

Járt itt tatár, járt itt török.

Trianon sem marad örök!

2010. febr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 bumbi02 ***** válasza:
39%
járt itt tatár járt itt török... ezt ne kiabáld mert jönnek majd a mongolok meg a törökök kérni magyarországot hisz egyszer idejöttek már csak elvették tölük...erdély már az 1800as években sem akart magyarország része lenni hanem autonom terület akart lenni, innentől kezdve mi a kérds?
2010. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már az Európai Unióban leomlanak a határok.

Így végül is a lényegét visszanyerjük Nagymagyarországnak.

Mert nem választank el semmilyen határok. És egyre több a határon átnyúló együttműködés is. Vagyis a kapcsolatok is visszaerősödnek pl. a román határ melletti magyar falu kapcsolata jobban kötődik mondjuk Temesvárhoz.


Ma már Magyarország és Románia között útlevél nélkül is lehet közlekedni. De Magyarország és Szlovákia között már meg sem kell állni a határnál. Nincsenek határőrök. Nemsoká Romániában sem lesznek (Ez nagy eredmény ahhoz képest, hogy 20 éve még katonák őrizték a határt)

Az Európai Unióban újra egyesül a Kárpát-medence.


Végülis szerintem a 21. században országokat éles vonallal elválasztani egymástól elavult lesz. Ugyanúgy ahogy a természet sem ismeri a határokat, és a folyó, madár nem áll meg a határnál.

2010. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 bumbi02 ***** válasza:
igen, erről van itt szó sztem is, de sokak elvakultan kiabálnak a nagy magyarországért mer ez csak akkor jó hogyha térképszerint is a mienk, öket nem igazán érdekli ez h szinte semmi különbség nincs aközött h románoké vagy miénk erdély mer eu van ...
2010. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!