Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erdély lesz újra magyar?

Erdély lesz újra magyar?

Figyelt kérdés
ÉN Erdélyben élek lesz nekem egyszer hazám én magyarnak érzem magam és hontalan vagyok nem román
2011. júl. 14. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát Erdély nem magyar, de már kétszáz éve sem volt az...

De te attól még magyar vagy, és nem vagy hontalan :) Akárhova költözöl a világban, magyar maradsz, de hontalan sehol sem lehetsz, ahol befogadnak :)

2011. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát, Nagycigányiában nem látják szívesen a magyart...
2011. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
55%

Erdély már sosem lesz magyar..........

De erdélyben mindig vannak és lesznek is magyarok és aki erdélyben magyar az magyarországon és bármeik más országban magyar......

Én még most is azt remélem hogy egyszer majd magyarország vissza nyeri régi állapotát és erdély magyarország része lessz de mikor erdélyben járok úgy gondolom még mindig magyarországon vagyok és azt is gondolom hogy erdély még ma is magyarország legszebb része bár már sajnos nem magyarországé........

2011. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Erdély a történelem során önálló fejedelemség volt,és nem volt szerves része Magyarországnak. Attól még a székelyek is magyarok. Te sem román vagy,hanem erdélyi magyar.
2011. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülőfölded a hazád.

Ha Erdélyben születtél, akkor Erdély a hazád is.

Ha magyar a nemzetiséged, akkor Erdélyben is magyar vagy, - mondhat bárki, bármit.

Nem az számít, hogy mi van a térképekre rajzolva, hanem az, hogy a lelkednek, önbecsülésednek határai meddig nyúlnak.

2011. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy lesz magyar. Most is az. Értem mire gondolsz, a románok azt szajkózzák, hogy Erdély ősi román föld, ha születésemtől fogva ezt hallanám én is olyan... furán érezném magam. De te magyar vagy és neked Erdély a hon.

Mielőtt sokan lehurrognának hozzáteszem, hogy szerintem lesz újra magyar. És ezt hiszem.

2011. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok lesz mert nem nagyapáink hagyta el a hazát hanem a haza hagyta el őket Erdély ujra a magyaroké lesz
2011. júl. 15. 08:12
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Mi a fenét akartok annyira Erdéllyel. Elvették, és kész. Vesztesek voltunk. Most még az hiányozna nekünk, hogy annak a résznek a fenntartását is fizessük. Törődjetek már bele, hogy sosem lesz már magyar föld.
2011. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
bocsi de te nem érted az egészet akkor minek írsz gyere költöz ide és meg tudod
2011. júl. 15. 12:07
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem erre az egyetlen esély az lenne, ha Erdély független állammá válna és (a függetlenné válás után eltelt) 20 év múlva, Magyarország és Erdély "únióba lépne" egymással, tehát a két ország egyesülne. Erre sajnos nem sok esély van. :(

Nem vagy hontalan, magyar vagy. :)

A Szent-Korona tan értelmében viszont magyar földön élsz.

2011. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!