Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az eutanáziá...

Mi a véleményetek az eutanáziáról?

Figyelt kérdés
(véleményeteket bővebben is kifejthetitek)

2014. máj. 8. 16:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Abszolúte támogatom, mindkettőt.


Láttam haldokló embert, egészen közelről. Egy nagyon-nagyon idős néni volt, túl a 90-en. Kórházban voltam, egy napig egy szobában vele. Láttam, mit művelnek vele, láttam, hogy már maga is kitépte a karjából az infúziót, de mégis életre akarták ítélni. Szerencsére, éjjel elment, békésen.


Támogatom azt is, hogy genetikai selejteket - sajnálom, de azok, körbe lehet írni, de akkor is azok - ne ítéljünk életre, főleg nem a humánum címén. Ők valójában legális orvosi kísérleti alanyok. Aki fél szívvel születik, vagy más súlyos fogyatékkal, azt hagyjuk meghalni azonnal, még kicsiként. Ő sem szenved, és a szüleinek is hamarabb begyógyul a gyász utáni seb.


Régen sokkal humánusabbak voltak az emberek, mint ma. Egy súlyosan sérült kisgyereket nem akartak életre ítélni, mert jól tudták, hogy mindenki számára csak teher, és az élet az ő számára lenne a legnagyobb pokol.


Remélme, egyszer Magyarország is eljut az eutanázia témájában Hollandia szintjére. Csak a mocsok katolicizmuson kell visszább szorítani!

2014. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mint olyasvalaki, akinek már hunyt el közeli hozzátartozója rákban, támogatom.
2014. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Támogatom.

Nagymamám 25 éve temette el az egyetlen gyerekét. 17 éve a férjét. Azóta egyedül élt, mi unokák látogattuk, amikor tudtuk.

Már nagyon beteg volt, napi 3x ment hozzá gondozó, mert nem tudta volna ellátni magát.

Mondogatta, hogy már mindene nagyon fáj, rengeteg gyógyszert szed, és már nem akar élni, menne a fiához, és a férjéhez.

Sokat szenvedett még halála előtt, nagyon leépült szegény a végére.

Ha lenne eutanázia, méltósággal halhatott volna meg, nem pedig nem beszámíthatóan, pelenkázva, úgy, hogy minket sem mindig ismert fel...

2014. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!