Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az eutanáziá...

Mi a véleményetek az eutanáziáról?

Figyelt kérdés
Kis kedvencünket, ha halálos beteg, elaltattatjuk. Neknk ilyesféle könnyítés nem jár. Ha megbetegszünk, végig kell szenvednünk az összes lépcsőt, mire a megváltásként elérkezik a vég.
2013. okt. 19. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az élet szép és érdekes még akkor is, ha öregek és betegek vagyunk.
2013. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem engedélyezni kéne! emberek vagyunk szabad akarattal, és ha meg akarunk halni akkor segíteniük kéne hogy fájdalommentesen és szenvedések nélkül menjünk el! ez csak olyan mint hogy ha betegek vagyunk, segítenek. van akinek már csak a halál a 'gyógyír'.
2013. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem is engedélyezni kéne. Sokan gondolják úgy (köztük én is),hogy fölösleges akár még 10 éven keresztül vegetálni egy kórházban. Ha valaki beteg, szerintem legyen meg a választási joga a saját életéről.
2013. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerited ki/mi a legnagyobb gátló tényező az eutanázia engedélyezésében?
2013. dec. 30. 23:05
 5/6 anonim válasza:

Vallás és a Hippokratészi eskü. Első azért, mert majdnem minden vallás ellenzi az öngyilkosságot pl: katolikusoknál hivatalosan nem mehet valaki a mennybe ha megölte magát. Manapság meg már az iszlámon és egyes szektákon kívül egyre elterjedtebb az is, hogy bárki életét elvenni bűn. A második ok meg azért, mert az orvosok fő feladata, az emberi élet védelme, minden körülmény között. Tehát új feladat elé néznének az orvosok: meg kell ölniük valakit. Ez egyfajta lelki teherrel is jár, ezenkívül "kontármunka" is. Ellenben sok orvos szerint is "jó" lenne bevezetni az eutanáziát a betegek érdekében.

Részemről, szerintem a kegyes halál tényleg sokkal jobb. Ki akarja azt, hogy esetleg élete végén szenvedjen, és úgy emlékezzenek rá később? (Nagypapám elég durva mentális betegségben szenved, és öröklődik a hajlam. Én legszívesebben megírnám a végrendeletembe azt, hogy ha valaha is ilyen helyzetbe kerülök, akkor öljenek meg, mert ha én ezt előre tudnám, hogy mi fog következni, nem bírnék a szeretteimnek ilyen fájdalmat okozni. bocsi a sztorizásért)

2014. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Swordfish76 válasza:

A Hippokrátészi eskü mit mond az abortuszról? A gyógyszeripar és az orvos érdeke mindenkit a végsőkig kezelni, még ha tudják is, hogy menthetetlen.

Sajnálatos, hogy hivatalosan nincs esélye méltósággal távozni.

2022. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!