Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az eutanáziá...

Mi a véleményetek az eutanáziáról? Megengednétek, egyetértetek vele, vagy mindenféleképpen ellenzitek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

én teljes mértékben egyetértek, addig van értelme élni csak, amíg azt életnek lehet nevezni.

sőt, nemrég olvastam egy cikket, hogy a fószert több mint 10 évig életben tartották, azt hitték kómában van, de ő meg végig magánál volt, csak épp le volt bénulva, és se beszélni, se semmit nem tudott. aztán valahogy mégis sikerült kommunikálni vele, és sajnálkozva lekapcsolták a gépekről.

de az azért keményebb lehetett, mint 10 év akármelyik szigorított börtönben.

szerintem az összes ilyen téma genyaság azok részéről, akik nincsenek benne, és úgy kántálják az ellenérzésüket, mert igenis jogunk van meghalni, ha pedig nincs mód rá, hogy megöljük magunkat, jogunk van másoktól segítséget kérni hozzá.

2009. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ammenyiben már valaki tényleg gyógyíthatatlan, akkor egyetértek vele. Semmi értelme a biztos halál tudatában, esetleg fájdalmak között életbentartani valakit, miközben ez pénzügyileg és érzelmileg is megterhelő mind a betegnek, mind a családnak.
2009. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha sok szenvedéstől megkíméli az embert engedélyezném. Márpedig eutanázia akkor kerül szóba ha ilyen eset áll fenn. Mellette vagyok.
2009. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek.Akkor meg miért nem engedélyezik csak nagyon kevés országban??(tudjátok pontosabban melyekben is??)
2009. dec. 19. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút támogatom. Mindenkinek szíve joga, hogy rendelkezzen a saját élete felől.
2009. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Én hiszek a sorsban és abban, hogy sok mindent meg kell tapasztalni az életből, és kire ez kire meg amaz vár, de annak oka van. Mindenkinek a saját sorsa a legnehezebb...


A mesterséges életben tartás nem támogatom. Viszont azt sem, hogy akiknek gyógyíthatalan betegsége van és elege van a fájdalomból, az sok pénzt fizetve, elmehessn egy klinikára és ott kapjon egy injekciót, ami ha jól emlékszem svájcban van.


Láttam apámat haldokolni, nagy fájdalmak közepette és nagyon szépen eltudott búcsúzni, méltósággal és szépen eltudta engedni az életet, amikor eljött az ideje, de az addigi fájdalmaknak is oka volt.

2009. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Van egy mondás: "Mindenki a saját sorsának kovácsa."

Nem véletlenül van, és nagyon igaz. A sorssal mindig akkor hozakodunk elő, ha valamit nem tudunk megmagyarázni, vagy ha kell egy kényelmes magyarázat a kudarcra, ami egyben indok is arra, hogy feladjuk és ne próbálkozzunk tovább.


Ahogy én látom, bármerre is megy és bármit is csinál az ember, mindenféleképpen lesznek olyan tapasztalatai, amiből tanulhat - ha akar. Ha meg nem, akkor úgyis megette a fene az egészet. A "sorsa" mindenkinek csak saját magától függ.


És ha valaki úgy dönt, hogy gyógyíthatatlan beteg (vagy állandó ápolásra szoruló, magatehetetlen öreg és/vagy béna, aki már csak nyűg a családjának is) lévén ő ott és akkor, ahol van, beadja a kulcsot, akkor neki annyi volt a "sorsa", kész. Az ő élete, az ő döntése.


Szerintem nagyon káros az a hozzáállás, hogy valami rejtélyes okot keresünk a rossz mögött, mert ezzel is a tétlenséget támogatjuk. Nem: a rossz oka egyszerűen annyi, hogy nem tettünk/teszünk érte, hogy jó legyen. Aki dohányzik, ne csodálkozzon, ha tüdőrákot kap. Aki iszik, ne csodálkozzon, ha májrákot kap. Aki zsíros kajákat eszik, ne csodálkozzon, ha infarktust kap. És így tovább. Mindennek van teljesen érthető, természetes oka is, és sokkal előrébb lennénk, ha mindenki ezekben gondolkodna misztikus sejtegetések helyett, amik nem vezetnek sehova, max. megkönnyítik elviselni a nyomort. De ettől még nem lesz jobb a helyzet.

2009. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem értek vele egyet, de a lelkiismereti szabadság nevében egyes formáit engedélyezném. Ne a hozzátartozója/gyámja döntse el, hogy akar-e élni.
2009. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Amíg egy ember a saját kezevel vegezni tud magaval addig nincs szukseg eutanaziara
2016. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mercédesz05 válasza:
48%
Bár ez nagyon régi kérdés én csak most olvastam és csak annyi tennék hozzá, hogy ellenzem! Röviden azért mert Nagymamám olyan súlyos beteg volt( fél vese, fél düdő, szív beteg stb.) hogy kórházba került nem tudott járni, enni, beszélni csak ritkán, állandó felügyelett kellett mellé családtagok felváltva voltak mellette az orvosok mondták hogy készüljünk a legrosszabra inen nics visszaút! De 2 hónap mulva saját lábán ment ki a kórházból haza ment és bár kicsit gyenge volt de felerősödtt és még másfél évet élt úgy, hogy teljesen önnáloan ellátta magát és még közben született egy dédunokája is! Ja azt majdnem elfelejtettem hogy mikor kórházba volt egyik este még a cédulát is a lábára tették mert azt hitték nem éri meg a reggelt. Nagy bunkóság de tényleg így volt persze mikor észre vettük szoltunk hogy azonnal szedjék le! Csodák igen is vannak! Szerintem is csak Isten veheti el az életet, de ez csak az én véleményem. Ja és azt még kihagytam hogy a másfél év után reggel otthonában halt meg ugy hogy még a fiábal beszélt elötte valószínű nem sokat szenvedett serencsére!
2016. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!