A "modern", "európai", büszke "liberálisokat" nem zavarja 2 kereszténygyalázás, valássos emberek lehülyézése között az, hogy a bálványként tisztelt USA nagy része erősen vallásos, és divat templomba járni?
Egyszerű.
Én nem tisztelem az USA-ban azt, hogy vallásos és divat templomba járni.
Amúgy ez sem az USA egészére igaz, hanem leginkább csak arra a rétegre, amit itthon nagyjából a Fidesz fed le.
"Pontosan mi a kérdés? Nem hiszem, hogy a "büszke liberálisok" nagy része bálványként tisztelné az USA-t, és azt sem tudom hogy hol gyalázzák ennyire a keresztényeket... Azt meg végképp nem hogy ez a két dolog hogyan kapcsolódik össze."
Én például gyalázom őket, bár nem vagyok liberális és nem istenítem az USA-t, csak szimplán ateista vagyok. :D
Akkor én gyalázhatom őket? :)
"4: azt csinálsz amit akarsz, de ne csodálkozz, hogy mindenki látni fogja, micsoda tudatlan majom vagy."
Így van, mindenki hülye, aki nem hallja a beszélő csipkebokrok és kígyók szavait.
"6: igen, ez pontosan így van. Gondolom nagyon jó érzéssel tölt el, hogy becsatlakozol felnőttek "beszélgetésébe", de inkább majd akkor gyere vissza, ha legalább a 10. osztályt elvégezted."
Valóban? :)
Ha jól emlékszem még általános iskolás éveimre, akkor 5-6. osztály környékén tanítják fizikából, kémiából és biológiából azokat a tételeket, amiken elgondolkodva a normális ember bőven rájön, hogy az egész vallásos mizéria csak maszlag. 7. osztályban pedig bejön a földrajz, ami szépen elmagyarázza a Föld kialakulását, ami évmilliárdokon keresztül tartott és nem egy szakállas bácsi teremtette 6000 évvel ezelőtt, mert már unalmában nem tudott magával mihez kezdeni a nagy semmi közepén. És képzeld, a Föld sem a világmindenség közepe, ahogy azt eredetileg képzeltétek majd 2000 éven keresztül a mesekönyvetekben leírt teremtéstörténetnek köszönhetően.
Gondolom ezek most mind meglepetésként értek téged, mivel nem igazán figyeltél a tanórákon annak idején, amikor ezeket tanították vagy még éppen ti nem vettétek az anyagot. :)
Én pont lese... amíg nem akarnak a politikába beleszólni és nem az adófizetők pénzéből akarják magukat fenntartani, és ugyan ez a véleményem a többi vallással kapcsolatban is.
Bálványokat pont vallásos emberek tisztelnek, én nem tisztelek senkit bálványként és térden kúszva sem istenítek senkit, semmit.
A kérdésed amúgy értelmetlen.
1. Értelmes ember nem gyalázkodik, függetlenül attól, hogy liberális, neonáci, hungarofób, keresztény, vagy akármi. Az, hogy érvekkel alátamasztod, hogy a keresztények állításaiban annyi valóságtartalom sincsen, mint a Star Wars forgatókönyvében, és hogy illusztrálod a keresztény világnézet beszűkültségét, az még nem kereszténygyalázás. Ha mégis, akkor társadalmunk megérett a pusztulásra, mert az alapanyag már megvan hozzá. (És ez nem vallási kérdés...)
2. "modern" & "európai" != "liberális". Magyarországon lehet, hogy liberálisnak nevezik a demokratikus értékrendet és társadalmi mobilitást képviselő embereket, de ez is csak beszűkültség lehet. Attól, hogy valaki nem hisz az erősen strukturált, kötött társadalomban, ahol nem léphetsz az egyik pozícióból a másikba, és ahol elfogadott például a szegények lenézése, még nem lesz liberális. De még ha hisz is mondjuk a kapitalizmusban, az sem jelenti azt, hogy az USA-ra bálványként tekint. Az USA-ban is vannak bőven problémák, visszaélések a demokráciával, mint ahogy voltak is mindig. Nézz utána a Google-n. Csak arra szeretnék rámutatni, hogy egy kifinomultabb világképpel rendelkező ember ha esetleg azzal érvel egy adott módszer vagy rendelkezés mellett, hogy az az USA-ban már bejáratott, és működik, az nem jelenti azt automatikusan, hogy bálványként tiszteli az Egyesült Államokat. Nyilván van ilyen is, de a kettő nem jár feltétlenül együtt.
3. Az USA elég nagy ország. Merész kijelentés, hogy a nagy része erősen vallásos, és divat templomba járni. Nos, egyrészt, ha így is van, az nem feltétlenül pozitív, és kimondottan nem is valószínű, hogy azok az emberek akik megfelelnek a 2. pontban adott leírásnak, azok támogatnák ezt a tulajdonságát az Egyesült Államoknak. Másrészt pedig azt is vegyük figyelembe, hogy már második ciklusát tölti egy olyan elnök, aki ezzel a szemléletmóddal meredeken szembe megy, és egyelőre komoly kormányzati sikereket ért el. (Mélyebben nem tudom megítélni, mert soha nem éltem az Egyesült Államokban). És azt sem árt hozzátenni, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen területet nézel. Például a nagyvárosokban jóval kevesebb a vallásos ember, illetve vannak olyan államok is, ahol nem akkora mértékben jellemző az, amit te leírtál.
"Én pont lese... amíg nem akarnak a politikába beleszólni és nem az adófizetők pénzéből akarják magukat fenntartani, és ugyan ez a véleményem a többi vallással kapcsolatban is."
Van egy rossz hírem: igenis akarnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!