Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mik a különbségek az eredeti...

Mik a különbségek az eredeti és a modern liberális eszmék között?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A modernkori eszmék már nagyon átestek a ló túloldalára.
2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régen ugye olyanokért küzdött a liberalizmus, hogy: sajtószabadság, cenzúra eltörlése, gyülekezési jog, vallásszabadság, stb...

(ekkor még a nemzeti, keresztyén gondolkodás együtt járt a liberalizmussal, a konzervativizmus a királyhoz való hűséget és a változtatások elvetését jelentette)


Nos, ezek a régi célok már elvileg (!) már megvannak a nyugati demokráciákban, ezért ma már olyan dolgokat tűznek ki maguk elé, mint: multikulturalizmus, internacionalizmus, homoszexuálisok házassága és gyerekvállalása, fű legalizálása stb...


(én ugyan nem vagyok egy nagy liberális a modern értelemben, de próbáltam objektív stílusab írni...)

2013. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20. század elején még a vörösök és a liberálisok gyakran együtt harcoltak. Párizs volt az első közös központ(kun, cárizmus megbuktatói is innen indultak), később viszont Moszkva lett a vörös központ Párizs a liberálisoké...
2013. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi. A mostani a régi kópiája és ugyanolyan mocskos.
2013. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!