Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vásárolsz még CBA-ban?

Vásárolsz még CBA-ban?

Figyelt kérdés

Én eddig is igyekeztem kerülni, mert nyilvánvaló volt a számomra, hogy a FIDESZ szekértolóiról van szó, akik ezért cserébe kedvezményeket kapnak, előnyöket élveznek. De miután ez az undorító, visszataszító közleményük megjelent, amiben a dolgozókat a békemeneten való részvételre ösztönzik (utasítják?) a hazánkat eláruló, multiérdekeket szolgáló "a posztkommunista, liberális gazemberek mesterkedései" ellen, teljes bojkottot hirdettem velük szemben hasonlóan az alábbi blog írójához. Hogy jön ahhoz egy munkáltató, hogy így rátelepedve a neki kiszolgáltatott dolgozókra terjessze a visszataszító propagandáját?


[link]



2013. nov. 12. 22:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
60%

" Azt ne próbálja nekem bemagyarázni senki,

hogy a Tesco, a Spar vagy a Lidl valaha is

ilyesmit csinálna."


Hát igen, ott még az egérszar is aranyból van. :)


Azért lehet, hogy vannak olyanok akik tudnának ott mesélni.

2013. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

20 - Nem bonyolult, csak azt kérdezném, hogy nekem abban mi a jó, hogy ha mondjuk egy magyar tulajnak sok pénze van. Én mint állampolgár nem a tulaj pénzéből, nyereségéből részesülök, hanem legfeljebb az adójából. Azt meg mindegy, hogy magyar vagy nem magyar tulajdonú cég fizette be. Az már egy más kérdés, hogy a nyereséget ki hol fekteti be. A multi is befektetné itt, ha hagynánk, ha nem üldöznénk el.


21 - Lehet, hogy félreérthető voltam, én nem általában dícsértem a Tescot stb., hanem csak azt mondom, hogy az elképzelhetetlen, hogy ők a dolgozóik felé ilyen politikai felhívásokat bocsássanak ki. Ez összeegyeztethetetlen a működési elveikkel.

2013. nov. 12. 23:16
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem megyek cbaba, mert ahogy az elején írta egy szegény lepontozott válaszoló MINDEN LEJÁR ÉPPEN. Ami akciós, az tuti romlott, szarul tárolták vagy csak simán lejár egy nap múlva, de romlott. Illetve a kedvencem, hogy nincsenek árak. Spenótot szeretnék venni, a hűtőpultra csak cba márkás termék ára van kiírva, de egyetlen cba spenótot nem láttam még és természetesen a többinek pedig egyáltalán nincs ott az ára. Ez egy hónapja így van a cba prímában mellettem. Tehát rohadnak a cuccok, nincsenek feltüntetve korrekten az árak, teljesen véletlenül akciós ár van egy halom egyáltalán nem akciós termék előtt.. mást jóval kevesebbért is büntetnek. Én úgy szeretek vásárolni, hogy nem kell minden egyes termék árát és szavatosságát ellenőriznem, mert nem pakolnak ki elém direkt rossz árut, hogy a hülye hátha nem veszi észre. Nyugodtan lehet pontozni. Ettől nektek biztos jobb lesz. Egyébként pedig ha a cba vezetése mondhatja azt, hogy menni kell a békemenetre, akkor mi meg mondhatjuk azt, hogy elvi okból nem vásárolunk náluk.
2013. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

"A Tesco ugyanúgy itthon adózik a dolgozói és a nyeresége után, ugyanúgy befizeti az áfát a forgalma után mint bárki más."


Miért hazudsz?

[link]

2013. nov. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
40%

"Nem bonyolult, csak azt kérdezném, hogy nekem abban mi a jó, hogy ha mondjuk egy magyar tulajnak sok pénze van. "


Ennyire sötét nem lehetsz. Szerinted mi a jó?

2013. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
22%
A teszkó amióta betelepült még soha egyetlen fillért sem fizetett be.
2013. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
58%

""Nem bonyolult, csak azt kérdezném, hogy nekem abban mi a jó, hogy ha mondjuk egy magyar tulajnak sok pénze van."


Boldog lehetsz, mert pár magyarnak nő a pénzmennyisége az offshore számláján és ezzel őket is boldoggá teszed! :)

2013. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
10%
#2 és #23 : Nem védem a CBA-t de minek van a lejárati dátum a terméken ha meg se nézed ? Én naponta járok boltba, nem 2-3 félét vásárolok de mégis mindig egyesével végig nézem, ugyanúgy mint pl. a tojást is átvizsgálom hogy nem e törött stb..
2013. nov. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

(2-es vagyok)

#28

És akkor szerinted az rendben van hogy kint van a polcon az 1 hónapja lejárt termék?! Meg a 2 napig jó - valójában már romlott - tejtermék, sajt, úgy, hogy nincs sem leértékelve, - jelezve ezzel, hogy lejár - sem feltüntetve a szavatosság? (csak apró betűkkel a csomagoláson, amit vagy látsz vagy nem, de nem mindig nézem meg, 90%-ban azért én is megnézem!)

Van ami olyan apró betűs, hogy nem lehet elolvasni mikor jár le. Ahogy itt, előttem írták, nem egyszer vernek át úgy, hogy ki van téve az akciós ár és mikor otthon átnézem a blokkot kiderül, hogy a dupláját fizettem - nyilván még nem írták át a gépben az akciós árat, de már a piros címkét kitették. Tudom, miért nem néztem meg a kasszánál? Azért nem, mert én sem egy-két dolgot veszek néha és akkor a pakolással vagyok elfoglalva, nem az árakkal, hogy mit üt be, amúgy is gyorsan végighúzza a leolvasón, nem is látom mi mennyi.

Persze volt már, hogy épp elcsíptem az árát és mondtam, hogy mégsem kérem, mert drága. Most már én is a boltban lévő vonalkód olvasón leellenőrzöm még mielőtt a kasszához mennék, csak 5-ből 4-szer nem működik a próba leolvasó!

Természetesen megnézem a tojást, de nem tudom egyesével átforgatni minden egyes alkalommal. Ezt mondjuk nem feltétlen a közért számlájára írom, hanem annak a beszállítónak, aki sunyi módon, a leejtett, keresztben eltört tojást beleteszi fejjel lefele, hogy ne látszódjon, bár ők is átnézhetnék ennyi erővel, hiszen a CBA adja el.

És ami idegesítő, hogy ezek pár száz forintos tételek, amikkel nem fogsz visszamenni, viszont ha egy évre lebontod, akkor lehet egy új cipő árat dobod a kukába miattuk.


Szóval nem kell védeni, mert ezek a szabad áras CBA primák, egyrészt nagyon drágák és pofátlanul a lejárt terméket rásózzák az emberekre, többek között mindig azok szívják meg, akik idősek, gyengén látnak, tehát a legaljasabb kereskedési politikát folytatják.


Hogy lehet a bejáratot egy ordas nagy ládával eltorlaszolni?

Bezsúfolva minden, szóval összességében bármennyire igyekeznek, van még mit fejlődni. Az meg, hogy a dolgozókat a politikai látványszínházhoz hívják közönségnek, hát nem feltétlen a demokrácia fénypontja, de ha nincs szankció, akkor kit érdekel, legfeljebb nem mennek el.


Azt a mentségükre mondom, hogy nagyon sok áru van, és eléggé változik az alkalmazott gárda, szóval lehet figyelmetlen, kezdő, rutintalan alkalmazottak vannak és ezért fogom ki a rosszat. (A jót meg megszokottnak tartjuk. Nem hiszem, hogy 100e nettóért álommunka és nyilván benne van a tévedés lehetősége a sok áru miatt, de van vagy 10 árufeltöltő, és sok óra, hogy ezzel foglalkozzanak.) Béke :)

2013. nov. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%
Eddig sem vásároltam a CBA-ban :)
2013. nov. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!