Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem magyar terméket...

Miért nem magyar terméket vásárolsz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 02:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Mert a polcokon lévő árúk 95%-a külföldi és nincs választási lehetőség, és ha van választási lehetőség akkor a külföldi árú az esetek 80%-ba olcsóbb mint a magyar és ugyanazért nem fogok többet fizetni csak mert rá van írva hogy "Magyar termék"
2011. jan. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%

A magyar termékek túl vannak árazva, illetve minőségben sokszor rosszabbak, mint a külföldi termékek.


Érdekes, külföldi árút ide is kell szállítani, és sokszor így is olcsóbb... A magyarok is megtanulhatnák azt, hogy aki sokat markol, keveset fog.

2011. jan. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
46%

mert a külföldi drágább és jobb.

nem tudom felfogni hogy amit itt termelnek az vámköltség és jóval kevesebb üzemanyagköltség mellett miért drágább és rosszabb.

2011. jan. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Mert pl külföldön nem szokás paprikához téglaport keverni és hasonlókat csinálni, itt megcsinálják, és pofátlanul sokat is kérnek érte, és annyira sokat kérnek érte hogy olcsóbb ha külföldről hozzák be.
2011. jan. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
De, azt!
2011. jan. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat tudtok. xD
2011. jan. 30. 03:35
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Én szoktam mind2-t venni. Ahogy eddig tapasztaltam, a külföldi semmivel sem jobb mint a magyar termék. Viszont igaz, hogy a magyar olykor valamivel drágább (azért nem minden esetben). Ez azért van részben, mert a magyarok kisebb mennyiségben termelnek, így kevésbé oszlanak el a költségek. Illetve valamikor azért, nem olyan minőségiek. Élelmiszerből sokszor már csak a selejt jut el hozzánk.


"Mert pl külföldön nem szokás paprikához téglaport keverni és hasonlókat csinálni,"


dehogy nem szokás, nézd meg, hogy mi van most Németországban (dioxin botrány)

2011. jan. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Én vásároltam már magyar műszaki cikket - köszönöm, elég... inkább a külföldi, az nem romlik el olyan hamar... semmi jó tapasztalatot nem tudok említeni e téren. Vásároltam már magyar élelmiszert is, de a minősége sokszor sehol sincs a külföldihez képest, olyan, mintha a gyártáshoz mindenen spórolnának, persze, lehet én vettem olyat, ami gyenge minőségű volt.

Egyébként akármit nézek, sokkal olcsóbb a külföldi termék, és a mai világban sokaknak számít pár forint is, így inkább az olcsót veszik meg, mindegy, mit tartalmaz.

Mondjuk pl. a fogamzásgátlóknál régebben olcsóbb volt a magyar, meg is látszott, hogy ki szedte azt, mert úgy elhízott, hogy évekbe telt lefogynia...

Ha a magyar termék is olcsóbb és jobb lesz, biztosan sokan veszik majd.

2011. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon kevés az a magyar termék,ami jó és az ára is jó. Azért nem adok többet egy magyar termékért,mert magyar,de rosszabb,mint a külföldi.
2011. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

Itt most élelmiszerekről beszéltek, vagy ruháról műszaki cikkekről???

Mondjatok olyan élelmiszert ami nem tecsós, és drágább szarabb mint a külföldi! Én szinte csak magyar terméket vásárolok, erre oda is figyelek, és sokszor sokkal jobb mint a külföldi.

2011. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!