Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem magyar terméket...

Miért nem magyar terméket vásárolsz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 02:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

A magyar termék sokszor drágább (nem kevéssel), a minősége sokszor hullámzó és sajnos többször van lent mint fenn.

Másik gasztronómiailag már rég továbbléptem a pörkölt+nokedli, szalonna+kolbász kombinációkon, ebből kifolyólag sok termék esetében ha akarnám se tudnék magyart vásárolni.

A mezőgazdasági termékeinkre hatványozottan igaz az alacsony minőség és ez nem a támogatás kérdése, hanem a rosszul képzet, alacsony műveltségű, lusta gazdák miatt van. Ezt a helyzetet pedig rontja hogy nem merünk szembenézni a gondokkal és másokat okolunk saját sikertelenségeinkért. Aki minőséget tudd előállítani annak nincs gondja az értékesítéssel.

Aki pedig nem ért velem egyet okulásul egy cikk:

[link]

2011. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%
mert minek vegyek kétszer annyiért ugyanolyan minőségű terméket? nekem nem érdekem a gazdaság növekedése, hanem az, hogy életben maradjak.
2011. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%

Próbálok magyar élelmiszereket venni, általában jobb minőségűek, mint a külföldi.

Ez csak egy előítélet, hogy a külföldi jobb.


Az,hogy miért drágább, azt kérdezzétek az EU-tól. Miért támogatják pl. a holland gazdákat annyira, hogy nekik megéri eladni az ócska zöldségeiket potom áron, még szállítási költséggel együtt is olcsóbban ér külföldre.

Ha a magyar termékeken is lenne ekkora támogatás, a mi termelőink is olcsóbban tudnák adni.

De az nagyon rossz lenne sok más "fontosabb" uniós tagállamnak. Kicsit gondolkodjatok már!

2011. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

magyar terméket is vásárlok

csúnya a prekoncepciód

2011. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%
Élelmiszert ,ha lehet magyart vásárlok! Tisza cipőt meg nem engedhetem meg magamnak! A legtöbb termékből,pedig nincs is magyar választék,tehát miről beszélünk??
2011. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert nem tehetem meg,hogy magyart vegyek.És igen is számít 2-5-10 Ft-is!Ha lenne annyi pénzem a világon akkor azt venném,mert mégis csak saját Magyar termék!De sajnos ilyen nincs.!Sőt jelenleg munka sincs :(

Nem elhanyagolandó tény,hogy a Mi pénzünkből külföldön élnek mint Marci hevesen.. mert pl Tecsó,Auchan stb. nem fizet adót,mint külföldi cég.Nincs rá törvény.


Szép,hogy bejönnek az országba nem csak a csődöt hozzánk ránk!Mert amit az ember nagynehezen megkeres azt ott tudja csak elkölteni úgy hogy meg is tudjon élni.Ők meg tisztán viszik ki az országból.

2011. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
79%
Igyekszem magyart venni, és előnyben is részesítem ezeket, de nem mindenhol tehetem meg ezt, ott vannak például a tisztálkodási szerek, ami magyar is azt is tesztelik állatokon (a forgalmazója), persze vannak kivételek. A magyar fehérneműk nagyon jó minőségűek, csak alig lehet találni már, még ruhából a tervezői a darabok a legjobbak, csak ugye azok egyedi darabok és igen drágák. De mivel egészséges ételeket eszünk először is azokat a márkákat keressük, és sajnos itt sincs túl sok magyar. De hogy legyen jó hír a Szamos 100%-ban magyar, és milyen finom a marcipánjuk. Egri vagyok és itt van a Stühmer csokigyár székhelye, és lehet hogy drágább mint a többi csoki, de hihetetlenül finom, és azzal hogy feltámasztotta a retro csokijainkat és újra árulja, szerintem nagyon sok ember tetszését váltotta ki.
2011. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"Az eddigi írogatók közül hány ember keresett már munkát? Csodálkozott, ha nem talál? Esetleg ő is egy olyan helyen dolgozik, ahol ilyen szar minőségű terméket gyártanak?


Van szerencsém olyan MAGYAR cégnél dolgozni, ahol Európában ismert és elismert csúcskategóriás terméket gyártunk. Igaz, az áron lenne mit csiszolni, mert drágább, mint a Kínában gyártott, de német cég logójával ellátott termék. Viszont a vásárlók nagy része szerint az "jó, mert német".

Győri keksz, Boci - soha az életben nem fogtok ilyet enni. Nézd meg, hol készül. Egyé' Milkát. Tejből is vedd a szlovákot, mert 3Ft-tal olcsóbb. Oljaból is vedd a szlovákot, mert egy tizessel olcsóbb literje - de ne is csodálkozz azon, hogy nincs munkád. Írtam valamelyik nap a magyarok és hosszútávú gondolkodás összefüggéséről. Vagy inkább az összefüggés hiányáról. Íme, egy újabb példa."



Na itt a nagy igazság! És szól ez mindazoknak akik ár alapján vásárolnak. Ha ezt továbbra is így folytatják jövőre már munkájuk sem lesz, segélyük sem és akkor már az olcsót sem fogják tudni megvenni.


AKI KÜLFÖLDI TERMÉKET VÁSÁROL, MAGA ALATT VÁGJA A FÁT!

2011. jan. 30. 22:36
 29/31 A kérdező kommentje:

"A mezőgazdasági termékeinkre hatványozottan igaz az alacsony minőség és ez nem a támogatás kérdése, hanem a rosszul képzet, alacsony műveltségű, lusta gazdák miatt van. "



Akkor te nem magyar terményt vásároltál.

2011. jan. 30. 22:49
 30/31 A kérdező kommentje:

"mert minek vegyek kétszer annyiért ugyanolyan minőségű terméket? nekem nem érdekem a gazdaság növekedése, hanem az, hogy életben maradjak."


Hát így egész biztosan nem fogsz. :)

2011. jan. 30. 22:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!