Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem magyar terméket...

Miért nem magyar terméket vásárolsz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 02:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Én azért inkább ár alapján döntök. Ha a magyar olcsóbb, vagy tudom, hogy jobb (tejből inkább azt választom, ha lehet...)


De ha a tejfölből az egyik 50 Ft-al olcsóbb, akkor azt fogom venni...


Szeretnék abban a helyzetben lenni, hogy válogassak, mert én is szívesebben vennék mindenből magyart, csak akkor majdnem feleannyit ennénk, mint most... :)

2011. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
50%

épn néha ráveszem magam, aztán megbánom, amint leülök, és mondjuk meg akarom enni vagy felhasználni, és csak szitkozódok, h ekkora egy xart ...

csoda ezek után??

2011. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%

Szeretnék én, de nem megy.


Szeptemberben akartam venni szőlőt. Csak olasz meg spanyol volt. A magyar szőlőből bort csinálnak, vagy eladják gyümölcslé készítéshez, mert így egyszerűbb, mint vigyázni a fürtökre szüretelés, csomagolás, szállítás, közben. Meg jobban is fizet...


Akartam venni kéksajtot. A Mizó tényleg olcsó, de a nagy része szója, így kevéssé nevezhető sajtnak. Marad a külföldi.

Gondoltam veszek camembert-et. Még a "Bakony"-t is Szlovákiában gyártják. Arról nem is beszélve, hogy annyi pénzért simán kapok franciát is.


Amíg nem lesz versenyképes, kiváló minőségű és jó árú hazai termék, addig bizony kevesen fogják ezeket vásárolni...

2011. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%

Mert gyakorlatilag nincs magyar termék - amire ez van irva, az vagy NEM Magyarországon készül (ha kicsit utána keregetsz, és megnézed a cimkén lévö feliratot meg a gyári termék kódot, akkor egyértelmü), illetve ami meg magyar, abban minden benne van, aminek nem lenne szabad: pl. felvágottban elvileg húst, füszereket és esetleg vizet lehetne tartalmaznia, ha meg megnézed a magyar gyártmányokat, akkor van benne 10 % hús, a többi szója, krumpli, izfokozó, állományjavitó, szinezék, stb. Azért nem veszek olyat, mire rá van irva, hogy magyar, hogy csak mérgezzem magam vele.


ELÖSZÖR kellene JÓ MINÖSÉGET gyártani, és EZT adni el magyar termékként, elfogadható áron, akkor többen vennék.

2011. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

" Élelmiszerből sokszor már csak a selejt jut el hozzánk. "



Erre még sohasem gondoltam, de igazad lehet. Kiviszik a jobbat valutáért és nekünk meg eladják forintért a maradékot. Ebben is lehet igazság.

2011. jan. 30. 09:03
 16/31 A kérdező kommentje:

"Mondjatok olyan élelmiszert ami nem tecsós, és drágább szarabb mint a külföldi! Én szinte csak magyar terméket vásárolok, erre oda is figyelek, és sokszor sokkal jobb mint a külföldi."



Én is így gondoltam, de végülis hihető hogy a városi fogyasztókhoz már csak a szarabb minőségű élelmiszer jut el.

2011. jan. 30. 09:06
 17/31 A kérdező kommentje:

"Szeptemberben akartam venni szőlőt. Csak olasz meg spanyol volt. A magyar szőlőből bort csinálnak, vagy eladják gyümölcslé készítéshez, mert így egyszerűbb, mint vigyázni a fürtökre szüretelés, csomagolás, szállítás, közben. Meg jobban is fizet...


Akartam venni kéksajtot. A Mizó tényleg olcsó, de a nagy része szója, így kevéssé nevezhető sajtnak. Marad a külföldi. "



Pedig ha hiszed ha nem a kistermelők nagyon is vigyáznak a termékre és a szőlősgazdák többsége is fürtösen adja el, vagy must formájában, fillérekért. Szerintem itt a hiba inkább a nyereségvágyó cégekben, viszonteladókban lehet.

2011. jan. 30. 09:09
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
Mivel minimálbérből élünk nem tehetjük meg hogy válogatunk,ha magyar ha nem általában az olcsót vesszük,olcsón pedig csak a multiban van élelmiszer,ahol nem magyar termék van.Ruházatot és a többi kategóriát nem hozom most képbe.
2011. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
32%

Az eddigi írogatók közül hány ember keresett már munkát? Csodálkozott, ha nem talál? Esetleg ő is egy olyan helyen dolgozik, ahol ilyen szar minőségű terméket gyártanak?


Van szerencsém olyan MAGYAR cégnél dolgozni, ahol Európában ismert és elismert csúcskategóriás terméket gyártunk. Igaz, az áron lenne mit csiszolni, mert drágább, mint a Kínában gyártott, de német cég logójával ellátott termék. Viszont a vásárlók nagy része szerint az "jó, mert német".

Győri keksz, Boci - soha az életben nem fogtok ilyet enni. Nézd meg, hol készül. Egyé' Milkát. Tejből is vedd a szlovákot, mert 3Ft-tal olcsóbb. Oljaból is vedd a szlovákot, mert egy tizessel olcsóbb literje - de ne is csodálkozz azon, hogy nincs munkád. Írtam valamelyik nap a magyarok és hosszútávú gondolkodás összefüggéséről. Vagy inkább az összefüggés hiányáról. Íme, egy újabb példa.

2011. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Mert a minősége nagyon változó, és legtöbbször rossz irányba!
2011. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!