Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyar terméket vásárolsz e?...

Magyar terméket vásárolsz e? És ha nem, mostantól fogsz e?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 23:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=kI14ldKRnJQ&feature=player_em..


Ez a videó hozzá járul a kérdéshez!

2011. márc. 11. 00:00
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Most nem tudom megnézni a videót, de amúgy szoktam magyar terméket vásárolni. Az a bajom csak, hogy sokszor drágább, mint az import külföldi, és havi 20000 ft-ból kell kihoznom mindent, tehát kaját, tisztálkodási szereket stb. (egyetemista vagyok albérletben). Nem mindegy még a 30-40 Ft-os árkülönbség sem. Így van, hogy hiába szeretnék magyar árut venni, nem tehetem meg. De pl. zöldséget a piacon szoktam venni. A tejet is a piacon veszem, tejfölt, tejszínt szintén, házit (röhej, de olcsóbb mint a bolti... pedig sokkal jobb azoktól)
2011. márc. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Csak akkor,ha árban olcsóbb, és a minősége sem rosszabb,mint a külföldi árú.
2011. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha a magyar termék árban olcsóbb (annak kellene lennie, mert nincs akkora szállitási költség rá), meg a minösége is megfelelö, azaz legalább is nem rosszabb, mint a külföldi, akkor igen, de más esetben nem. CSAK azért, mert magyar, nem veszek meg semmit, ha csak rosszabb és drágább terméket kapok.
2011. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem keverem ide a politikát most,csak annyit mondok:ha olcsóbb a magyar akkor azt veszem,de mivel magyar vagy nincs vagy drága így nem tehetem meg hogy azt vegyek.
2011. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez a video nem valami sikeres, kimondottan idegesitö és nem mond semmi értelmeset.

A magyar termékek minösége (az esetek nagy többségében) sokkal rosszabb minöségü, a mezögazdasági termékek tele vannake permetezöszerekkel (ez tipikusan magyar vélemény, hogy termelni csak SOK vegyszerrel lehet), izre sem jó, a tejtermékek nagy részének erös mellékize/szaga van - és mindemellet jóval drágább is, mint a külföldik. AMig MO-on a hétköznapi embernek kevés fizetésböl kell megélni, addig igy nem várható, hogy átálljon a drága magyar termékek vásárlására, mert az azért irreális, hogy egy héten háromszor magyar terméket fogyasszon a család, a többi napokon meg semmit, mert csak ennyire volt pénz.


Elöször a magyar termékeket (ÉS A MINÖSÉGI ELLENÖRZÉST IS) kellene európai szintre fejleszteni, és csak utána várni el az emberektöl, hogy - elfogadható áron - ezeket részesitsék elönyben.

2011. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen mi mindenből amiből csak lehet magyart próbálunk venni.Nem gondolnám,hogy a magyar áruk rosszabbak lennék a külföldinél...sőt, mi például most még nem vesszük meg azt a paradicsomot amit kapni lehet mert borzasztó ahogy kinéz olyan fakó a színe,hogy szinte már narancssárga nem is piros,majd csak akkor fogunk venni amikor már lesz magyar szép piros ami nem agyon permetezett és amit nem szednek le zölden.Azt sem hiszem,hogy minden ami magyar drágább mert például az öblítő amit mi veszünk magyar jó minőségű és olcsóbb az összes többinél.
2011. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentelő vagyok. Szerintem az a legnagyobb baj, ahogy észre veszem, hogy sokan nincsenek vele tisztában, hogy nem az a jó, ha egy zöldség tökéletesen néz ki. Meg nem az a jó, ha egy magyar nagy cégtől vásárolunk, annak nem feltétlenül jobb a minősége.

Viszont a 80 éves Mari néni kertjében, aki nem permetez, sose fog nőni olyan zöldség, mint amit a boltokban látunk, pedig sokkal finomabb. Meg sokan azzal sincsenek tisztában, milyen az otthon termesztett zöldség íze, hozzá vannak szokva a boltihoz. Mivel vidéki vagyok, 18 éves koromig 80%ban csak házi zöldséget ettem (nagymamám termesztette). Amióta Pesten tanulok, észrevettem, hogy a pesti ismerőseim többségének nem ízlik a szó szerinti bio paradicsom, répa, mert nincs telipumpálva minden féle sz...al, amihez hozzászokott huszon akárhány éve a szervezetük, na meg nem néz ki olyan tökéletesen, mint ezek a vegyszerezett valamik.

Nem mindenben jobb a magyar termék, de az igazi házi zöldség, gyümölcs, tejtermék verhetetlen. A nagyáruházakban kapható, magyar gyártók által forgalmazott termékek és a külföldi között viszont szerintem nincs nagy különbség. Mindkettő ugyan olyan egészségtelen, a kérdés az, hogy kinek melyik ízvilág jön be jobban. Tanulság: piacon kell vásárolni, mindig a szezonnak megfelelően, és tejtermékből is házit kell venni (ahol én veszem Pesten, 160 Ft litere, szóval nem is drágább, mint a bolti). Sokszor a zöldség sem drágább a piacon, mint a boltban, pedig én tényleg mindig megnézem az árkülönbséget, mert nálam számít.

Az egyéb termékekbe most nem megyek bele (a videót meg még mindig nem néztem meg)

2011. márc. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

a termelés persze h csökkent, amikor a kedves unio arra adja a pénzt, h vágják ki az ültetvényeket...

az viszont nagyon elgondolkodtató, h ha kimegyek a piacra, marinéni összeaszott zöldségei drágábbak, mint a boltiak, pedig szállítási költség nuku, és forgalmi adó se hiszem h rákerül.

az a baj, h a külső támogatásra várnak a magyar cégek(a könnyű pénz miatt), ahelyett h saját kézbe vennék az irányítást!

2011. márc. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erdélyben élek de az Anyaországhoz közel,ezért sürjen átjárok és be is vásárolok,ha csak lehet Magyar termékeket.

Ha itthon vásárolok,akkor is megnézem a cimkét és ha oltyán vagy moldvai cég a gyártó akkor nállam bukott bármennyire olcsó is.

Ha hazait veszek az vagy bihari,szatmári vagy székelyföldi eredetü és többnyire jó ízü és megbízható termék.

Eddig irtam a kajáról.

Mester ember léttemre szivesen megvennék egy jó Magyar kalapácsot vagy csavarhúzót stb.stb de NINCS csak Cseh-kinai vagy Germany-kinai vagy Poland-kinai stb.stb.

(Mari néni többnyire azért árul a piacon mert nyugdijas és ráér+apró pénzért csinálja,filléreket kap attól aki beszerzi neki a külföldi vagy ritkán Magyar árut a nagybani piacról)

2011. márc. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!