Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi is az a "haza"?

Mi is az a "haza"?

Figyelt kérdés

Üdv. Délvidéki magyar vagyok, és egy komoly kérdés töri a fejemet már napok óta. Hogyan tudja katergorizálni magát, egy határontúli magyar öntudatu ember ? Vajdaságban élek, ide születtem. Nem tetszik, de ez per pillanat Szerbia része. Na, most akkor nekem a "hazám" Szerbia lenne? Hát nem hiszem, mivel a lakosság 97%-a nem magyar, és én nem tudok azonosulni a 6 milliónyi szerbbel, albánnal, cigánnyal stb. Nem is vonz az a táj.

-Oké, akkor a hazám a Vajdaság lenne? Vajdaság valamilyen szempontból már közelebb áll a szivemhez, de mégis csak az északi rész, ahol én is élek. Szabadkától dére szinte magyar hangot nem is lehet hallani (meg lassan már itt sem). Az utóbbi telepitéseknek köszönhetően a magyarok aránya ha eléri a 15%-ot, akkor az nagyon pozitiv. Megtöltötték viszont a környéket telepes szerbekkel Boszniából. Őket sem igazán tartom honfitársaimnak. A kultúránk ég és föld.

Harmadik opció, hogy a hazám Magyarország lenne, ahol igaz, állampolgár vagyok, szeretek ott lenni, sokat is vagyok a határ azon oldalán, de mégsem élek ott sajnos. Tehát hazámnak egy olyan helyet sem tekinthetek, ahol még soha sem éltem. És arról se feledkezzünk meg, hogy engem Magyarországon sokszor leszerbeznek ám. :D

Valaki magyarázza már ezt el nekem, mert akármennyire is magától értető dolog, hogy valakinek mi a hazája, ez egy ilyen multikulturális környezetben igazán nehezen definiálható. Magyarország felé gravitálok, de Szerbiában élek. Magyar vagyok, de szerbül tanulok sajnos. Most is magyar ásványvizet fogyasztok, és a túrórudis papir még az asztalomon hever, de mégis a telefonszámlámat szerbül töltöm ki. Ja, és a kedves válaszolók ne értsék félre, nem vagyok balos, csak foglalkoztatnak az ilyen kérdések. Tisztelem, becsülöm nemzetem.


2013. okt. 17. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A leszerbezés mondjuk elég primitív dolog...


Ha így vesszük, akkor a hazád a Vajdaság is, de Magyarországon se vagy idegen, mivel te is magyar vagy...

2013. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

"És arról se feledkezzünk meg, hogy engem Magyarországon sokszor leszerbeznek ám. :D "


Ne foglalkozz a sok baloldalival meg liberálissal.

Agyukra ment az internacionalizmus.


Sokkal magyarabb vagy ,mint ők és a kis kedvenceik akiket tutujgatnak állandóan.

2013. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A te hazád elsősorban Észak-Vajdaság, úgy értem az írásodból, te is így érzed.

Másodsorban szerintem Magyarország, mivel magyar vagy, a Vajdaság történelmileg Magyarországhoz tartozott és jogilag is ide tartozol, mivel magyar állampolgárságod is van.

De Szerbia is a hazád, mivel Szerbiában élsz, szerb iskolába jársz, szerb állampolgár is vagy.


Szerintem ezt fogd fel inkább pozitívan, hogy neked több hazád is van, ne érezd tehernek!

2013. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A hazának lényegében annak kéne lennie, amikor egy rakat ember úgy érzi, hogy egy helyre tartozik és küzdenek az érdekeikért. Mint mondjuk a Rákóczi-szabadságharc, az 1848-49-es szabadságharc és az 1956-os forradalom idején is lehetett egy ilyen életérzés.


Az már más tészta, hogy a jelenlegi Magyarországon ennek nyoma sincs.


Ez egy jó vers arról, aminek a hazaszeretetnek elméletben lennie kéne:


[link]

2013. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Ukrajnai magyar vagyok és nem tekintem hazámnak sem Ukrajnát, sem Magyarországot.


Magyarul beszélek, magyarul gondolkodok de Magyarország nem a hazám. Ukrajnában élek, még ukránul sem tudok (oroszul értetem meg magamat az itteniekkel), Ukrajna sem a hazám.


Az én hazám a település ahol születtem, ahol most élek, az ismerős környező falvak, kisvárosok, ez az én hazám!

2013. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát én most írogatok majd valamit. Azt ahogyan én gondolom és érzem ezt a kérdést.

Haza ? Az a hazád amit annak nevezel amikor elmész valahova messze távolba és azt mondod,holnap megyek haza.

Mindegy,hogy az a haza milyen vagy melyik országban van,vagy másképpen fogalmazva az a hely melyik országhoz tartozik. Én egy Magyarországon lévő Horvát faluban nevelkedtem fel és a szüleim még most is ott élnek. Azért írom,hogy a szüleim mert én 14 éves korom óta Pécsen élek és lakom,itt tanultam itt volt az első munkahelyem,katona is itt voltam és jelenleg is itt élek most már a családommal 1982 óta. De ! igazából otthon akkor vagyok amikor "hazamegyek" a szülő falumba és a szülő házamba (szüleim házába). Szerintem mindenki ott van otthon ahol született és az Ő hazája. A történelem vagy a politika mikor és hol húzza meg a határokat az csak egy dolog. Lásd a volt Yugoszlávia aztán az EU. Ma holnap Szerbia is EU lesz. Mi az otthon és a haza azt nem tudja a politika sem a háború meg határozni. Tudod egy puli kutya,vagy egy Dalmát dog,magyartarka tehén,vagy egy Néger,Japán,Kínai,Szerb,Magyar,Horvát,stb. (bocsánat a hasonlatért) Mindig az lesz az ember aminek amilyen vér folyik az ereiben,függetlenül attól,hogy éppen mely ország határain belül él. Pl. Egy Amerikába ki diszidált Magyar az mindig Magyar lesz és a hazája is az lesz ahol született.

Röviden ennyi.

2013. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5-ös én a 6-os vagyok.

Igen, azt hiszem úgy érzem,hogy te, ugyan arról írsz, ill. szeretnéd meg fogalmazni az írásoddal amit én is.

Egyet értek veled .

2013. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Sokkal magyarabb vagy..."


Definiáld légyszíves a magyar fogalmát genetikailag és kulturálisan is utána okoskodjál.

2013. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
az utolsót megkérem rá, hogy ezt ne folytassa, még ha valaki válaszol is, mert nem szeretném ha ilyen irányba terelődne a téma....én is magyar vagyok, nincs a homlokomra irva, de én tudom, és kész!
2013. okt. 17. 20:37
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Definiáld légyszíves a magyar fogalmát genetikailag és kulturálisan is utána okoskodjál."


Nem erre gondoltam ,hanem azokra akik szerbezik/románozzák/szlovákozzák a határon túli magyarokat.

Akik ezt teszik azok nem magyarok, hanem internacionalisták, hazátlan emberek..

2013. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!