Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki a hazájáért szeretne...

Aki a hazájáért szeretne harcolni, melyik érné meg jobban Gárdistának menni vagy Katonának?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a katona eredetileg a hazáját szolgálná, de amióta benne vagyunk az Únióba azóta inkább az Únió érdekeit szolgálják.(Tudomásom szerint)

2013. júl. 15. 13:25
1 2
 1/11 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kicsit unortodox lesz a válasz, de szerintem a legtöbbet a kedves kérdező akkor tesz a hazájáért, ha egyszerű, józan gondolkodású, saját gondolatokat kitermelő, a szavát hallatni merő állampolgár lesz/marad. Esetleg politikai tevékenységbe is kezdhet.


Katonaként szerencsére valóban nem lenne sok feladata, gárdistaként meg csak mehetne vonulgatni fel s alá. Ennél egy higgadt és értelmes, de a hülyeséggel szemben kritikus, azt szóvá is tenni merő állampolgár többet tud segíteni.

2013. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

A katona és a gárdista kisbetű.


Manapság a katona nem harcol a hazájáért, csak a NATO érdekeiért.

NATO = USA, (Izrael)


A gárdisták meg nem harcolnak igazán.

2013. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 rémuralom ***** válasza:
100%
Mégis ki ellen szeretnél a hazádért harcolni? A NATO keretein belül azért messzi földön, Afganisztánban meg ilyen helyeken harcolnak a katonáink, mert errefelé, hála a jó égnek, közel s távol nincs semmiféle háború már lassan két évtizede.
2013. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek, nincs hely, ahol harcolhatnál a hazádért. Ha katonának állsz, biztosra veheted, ha háborúba visznek, olyanba visznek, ahol nem a hazádért harcolsz és te egy szót sem szólhatsz ellene.


Ha gárdistának állsz, ott nemcsak nem harcolsz senki ellem, hanem egy bohóccsürhe tagja leszel, ami teljesen öncélú politikai alakulat. Egy "reklámügynökség" a jobbiknak.

2013. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szerintem a katonaság ésszerűbb (van pár harcoló alakulat, és a misszió is ott van opciónak), bár igaz amit az előttem szólók mondtak. A honvédségnél pedig számos lehetőség, zászlóalj közül lehet szemezgetni. Egyszerűen menj be egy toborzó irodába és kérj felvilágosítást. Ott a számodra életkorod, alkalmasságod, és habitusod szerinti legjobb helyeket fogják ajánlani.
2013. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A katona és a gárdista kisbetű."


Plusz: az Unió rövid u, és "benne vagyunk az Unióban", nem -ba.


Kérdező, nem tudom, hány éves vagy, gondolom, 14 körül. De gondold át ezt a témakört alaposan: mik a motivációid, azaz miért szeretnél "harcolni"; komolyan gondolod-e egyáltalán, vagy csak hirtelen fellángolás...

2013. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

"Manapság a katona nem harcol a hazájáért, csak a NATO érdekeiért."


1. Lehet hogy messze harcol a hazájától de eközben valódi tapasztalatot gyűjt ami a saját hazájának megvédésekor aranyat érhet majd.

2. Hogy röviden összefoglaljam az idevágó nemzetközi egyezmény lényegét: mi vakarjuk a NATO hátát, ők is vakarják a miénket (már amennyiben viszket). Magyarul: ha katonai megszállással fenyegetné valaki Magyarországot a többi NATO tagállam szó nélkül a mi oldalunkra állna és segítene nekünk. (A sok kocsmapolitikus persze akkor is csak húzná a száját...)


"Tudom hogy a katona eredetileg a hazáját szolgálná, de amióta benne vagyunk az Únióba azóta inkább az Únió érdekeit szolgálják.(Tudomásom szerint)"


Merem remélni hogy NATO-t akartál írni Unió helyett (akkor rád is vonatkozik amit feljebb írtam) ugyanis az Unió gazdasági és politikai szövetség, nem katonai.


A kérdésre: aki a hazájáért szeretne harcolni az még véletlenül se menjen gárdistának mert azok is csak egy bizonyos párt bohócai. Még az is többet ér ha kimész Afganisztánba, én azt mondom, ott éles helyzetben legalább lesz fogalmad (és ahogy már írtam tapasztalatod amit később a hazád javára fordíthatsz) a valódi harcról.

2013. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salamon Bálint ***** válasza:
80%
"Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!" - Kölcsey Ferenc
2013. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Regal ***** válasza:

Először tisztázd magadban azt a kérdést, hogy verekedni akarsz, vagy Magyarország érdekeit szeretnéd szolgálni? A verekedéshez nem kell semmilyen szervezet.

Magyarország érdekeit a béke szolgálja legjobban, amikor a lakosai nyugodtan dolgozhatnak, tanulhatnak, ötleteikkel, újításaikkal olyan dolgot hoznak létre, amelyet el lehet adni a piacon, hogy gazdagodjon a kis országunk.

Ebben a jelenlegi békés időszakban az igazi harc az, ha a családod jólétéért, a szeretteidért teszel le az asztalra valamit, mert ez nem is olyan könnyű manapság.

Ha mégis egyenruhában akarsz masírozni, légy katona, mert

tény, hogy az országnak szüksége van katonákra, elhivatott emberekre, hiába élünk jelenleg békében. A történelem sajnos azt tanúsítja, hogy a békés időszakot háborús időszak váltja fel. Erre fel kell készülni. Ha igazán jó katona leszel, meg fogod tanulni a békét is értékelni.

2013. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salamon Bálint ***** válasza:
A katona értékeli csak igazán a békét, hisz tudja milyen pokol is a háború. Légy katona, és országodnak csak békét kívánsz azután.
2013. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!