Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire hihetetlen,...

Tényleg ennyire hihetetlen, hogy egy cigány egyetemre jár?

Figyelt kérdés

Egy elég provokatív, cigányságot érintő kérdésre reagálva írtam magamról pár szót néhány perccel ezelőtt. Röviden itt is: cigány vagyok, 20 éves, van egy OKJ-s szakmám, jelenleg egyetemen tanulok gyógypedagógiát, illetve rendelkezem nyelvvizsgával.


A kedves kommentelők számára már az is komoly kihívást jelentett, hogy megértsék: még egy általuk oly primitívnek vélt cigány (mert hogy ez az elsőszámú, mindent meghatározó jelző) is járhat egyetemre. Ezt már csak azért sem értem, mert ha megnézik a ponthatárokat, akkor maguk is láthatják, hogy hát khm, nem tették túl magasra a lécet idén. :D Szóval szinte bárki bejuthatott, nem értem, miért lenne ezalól kivétel egy cigány. 428 pontom volt, ha levonjuk a halmozottan hátrányos helyzetért kapott 40 többletpontot, akkor is bejutottam volna, mivel a ponthatár 356 volt. Mindezt nem azért mondom el, hogy fényezzem magam. Tudom jól, hogy ez 0, semmit nem tettem még le az asztalra, de szeretnék, és kicsit megdöbbentett, hogy ilyen visszajelzéseket kaptam a kommentemre.


A másik problémájuk az volt, hogy "gyógypedagógus cigány". 8 éve állami gondozott vagyok, úgy gondolom, ez elég motiváció lehet ahhoz, hogy valaki ilyen pályára lépjen. Tudom, hogy nem valami megbecsült szakma, de nekem elsősorban az a fontos, hogy boldog legyek, nem a pénz. Még mielőtt valaki munkakerülő szutykos romának nevezne, mondom, hogy egyáltalán semmi gondom a melóval, sőt, dolgoztam már több helyen, suli mellett is.


Nem értem el mindent, amit kitűztem magam elé, de úgy gondolom, ahhoz képest, hogy csak egy büdös primitív cigány vagyok, ezek elég jó eredmények ahhoz, hogy átlagos emberként nézzenek rám. Mert nem akarok semmit, csak hogy ne röhögjenek ki, ha azt mondom, hogy cigány létemre gyógypedagógiát merek tanulni. :/


2013. szept. 12. 21:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%
Ez azért nem ilyen ritka mint itt írják. Nekem is van cigány csoporttársam sőt neki 2 nyelvvizsgája van míg én egyet alig bírtam összekaparni.
2013. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megvetsz azért, amit mondandó vagyok, kedves kérdező, de alighanem szerencsés ember vagy, amiért otthonnban nevelkedtél. Miért mondom ezt? Könyvet írok a cigányság eredetéről, szocializálódásáról és hasonlóan kényes témákról. Azt tapasztaltam, hogy aki ki akar törni közülük, arra rátelepednek, és könyörtelenül visszahúzzák. Ha ennek ellenére sikerül neki, akkor meg azért telepednek rá, mert jól keres. Sajnos, nem lesz könnyű az életed. Ha megtagadod a fajtádat, azért, ha kiállsz melletük, azért.

Mindamellett gratulálok az eddigi és jövőbeni eredményeidért.

2013. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
# 22. Tudom hogy nem nekem írtad a válaszod, de azért kivejtem a vélemegyet a válaszodra ha nem haragszol. Egy normális Roma, nem vet meg az izagságért, nem vetünk meg. Az igaz, hogy könnyen vissza húzhatnak, de azért nem minden cigány egyforma. Vannak akik tisztelik azért aki többre vitte, és vannak, akik lenézik azért. De az mondom, más véleményét lekell kakilni.
2013. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Már a cigányt szerintem nem is a roma kissebségre használják hanem azokra akik mindenkibe belekötnek , verekednek , köpködnek, káromkodnak , lopkodnak és nem dolgoznak , én ezektől megvonnák minden pénzt az álamtól , és vagy keresnek munkahelyet vagy beálnak közmunkára akiket komoly , napi 9 órát dolgoznának , kapnának kalyát szálást és egy 30 ezer ft t , képeztetném őket és komolyabb munkára is lehetne használni őket , ha nem dolgoznak akkor nincs pénz és ha bejelentik hogy lopott vagy kötekedett kapnának csak oda jegyet Afrikába fajtársaikhoz , akik pedig beileszkednek és dolgoznak azok gyermekei rendes iskolába járhatnának és normális polgárok is lehetnek . Csak egy valamit nem értek , te mért vagy büszke a nemzetiségedre ?
2013. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A kollégiumi szobatársam is cigány, jogot tanul, államin. Nála is bepróbálkozott egy-két ember, hogy miért nem szül inkább, elveszi a magyarok elől a helyet, és hasonlók, de szerencsére ez nem befolyásolja, és remélem, hogy ki is fog tartani. :)
2013. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
55%

Ok, de ezek a pozitív példák 90%-ban cigánylányokról szólnak. Majd hozzámennek egy gádzsóhoz és hosszú távon asszimilálódnak.

Én is tudok egy cigánylányt, aki orvos lett, mára már kivándorolt, a németeket gyógyítja.


A baj általában a link cigány férfiakkal van, így ez nem sokat számít.

2013. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. Csak olvasgattam de nem igen akartam hozzászólni. Elsősorban gratulálok a kérdezőnek hogy ilyen sokra vitte és remélem továbbra is sikeres lesz az élete. Az hogy lány/fiú nem számít. Roma vagyok szintén ráadásul fiú igaz csak egy pék szakmám van de dolgozom.
2013. szept. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%

Na örülök gyarapodunk. Még több ilyen normális romát! Képzeljétek, ugye roma vagyok, és ma belénkötött rohadt retek cigány, szitkozodd, és nekem akart jönni csak úgy, mert engem talált be előbb. De ma reggel elmegyünk a patkány lyukába és és renbe lessz téve a féreg! Látjétok? Ezek nem csak magyarokba kötnek bele ezek a csicskák. ma reggel elmegyünk én meg a tesóm és csodád reggelt csinálunk neki! Drukkoljatok nekünk.

A legalja köc*ök menőzik mindig megisznak pár üvegsört, és azt hiszik ők a janik. Nem akarok lesülyedni a primitív szintjére, de helyre kell tenni ezek tudatlan férgeket. Magyarok: ha nem is szerettek minket, de inkább ezerszer leszek veletek! És kajak nem vagyok büsze a származásomra. Szóval drukoljatok!

2013. szept. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó lehet kicsit félreértettél. Sosem tagadnám le ami/aki vagyok. Nem azt kell szégyellni hogy cigány vagy . hanem azt ha úgy viselkedsz. Normális vagyok mindenkivel és ilyen barátaim is vannak. magyarok akik között van fehér és barna bőrű magyar is. :)
2013. szept. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
68%
Hogy ki fehér bőrű, és kinem , az nem fontos, Magyarok tisztelnek, ha emberek vagyunk! És én azt akarom hogy tiszteljenek!
2013. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!