Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire hihetetlen,...

Tényleg ennyire hihetetlen, hogy egy cigány egyetemre jár?

Figyelt kérdés

Egy elég provokatív, cigányságot érintő kérdésre reagálva írtam magamról pár szót néhány perccel ezelőtt. Röviden itt is: cigány vagyok, 20 éves, van egy OKJ-s szakmám, jelenleg egyetemen tanulok gyógypedagógiát, illetve rendelkezem nyelvvizsgával.


A kedves kommentelők számára már az is komoly kihívást jelentett, hogy megértsék: még egy általuk oly primitívnek vélt cigány (mert hogy ez az elsőszámú, mindent meghatározó jelző) is járhat egyetemre. Ezt már csak azért sem értem, mert ha megnézik a ponthatárokat, akkor maguk is láthatják, hogy hát khm, nem tették túl magasra a lécet idén. :D Szóval szinte bárki bejuthatott, nem értem, miért lenne ezalól kivétel egy cigány. 428 pontom volt, ha levonjuk a halmozottan hátrányos helyzetért kapott 40 többletpontot, akkor is bejutottam volna, mivel a ponthatár 356 volt. Mindezt nem azért mondom el, hogy fényezzem magam. Tudom jól, hogy ez 0, semmit nem tettem még le az asztalra, de szeretnék, és kicsit megdöbbentett, hogy ilyen visszajelzéseket kaptam a kommentemre.


A másik problémájuk az volt, hogy "gyógypedagógus cigány". 8 éve állami gondozott vagyok, úgy gondolom, ez elég motiváció lehet ahhoz, hogy valaki ilyen pályára lépjen. Tudom, hogy nem valami megbecsült szakma, de nekem elsősorban az a fontos, hogy boldog legyek, nem a pénz. Még mielőtt valaki munkakerülő szutykos romának nevezne, mondom, hogy egyáltalán semmi gondom a melóval, sőt, dolgoztam már több helyen, suli mellett is.


Nem értem el mindent, amit kitűztem magam elé, de úgy gondolom, ahhoz képest, hogy csak egy büdös primitív cigány vagyok, ezek elég jó eredmények ahhoz, hogy átlagos emberként nézzenek rám. Mert nem akarok semmit, csak hogy ne röhögjenek ki, ha azt mondom, hogy cigány létemre gyógypedagógiát merek tanulni. :/


2013. szept. 12. 21:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%

Ne ide gyere elégedetlenkedni, inkább beszélgess el a nemzettársaiddal, hogy ne viselkedjenek primitív állat módjára és akkor a cigányság nem lesz lenézve...


Ez ilyen egyszerű.

2013. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
-.- Ez ismét egy nagyon intelligens válasz volt. Köszönöm a megértést. :)
2013. szept. 12. 21:37
 3/33 anonim ***** válasza:
81%

Azért kérdező, mert igen kevés az olyan, mint te.

Nagyon-nagyon ritka.


A magyaroknak meg olyan sok rossz tapasztalat volt a cigányokkal, hogy nem tud másra gondolni ha meglát egyet,csak arra, hogy tolvaj , koszos munkakerülő....stb

2013. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
De, gratulálok, hogy sikerült ilyen magasra jutnod.
2013. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos, az emberek többsége minden cigányt egy kalap alá vesz! Remélem, ha végzel, akkor kapsz is majd állást, és nem lesz hátrány a származásod.

Sajnos, hogy a Jobbik még generálja is a cigány ellenességet.

2013. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Gratulálok az elért eredményeidhez, további sok sikert, és biztos állást kívánok! A sikeres intergrációt valahogy így képzelem el, jó lenne, ha tömegesen követnék a példádat!
2013. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen, én is látom, hogy más cigányok miket művelnek az utcán, tömegközlekedési eszközökön, engem is ugyanannyira zavar és elborzaszt, mint a magyarokat. Megértem, hogy mit miért gondolnak, de lehetne ezt normális formában is közölni... sőt továbbmegyek, a szemünket is ki lehet nyitni, és meg lehet nézni, hogy egy segélymániás 8 gyerekes 15 éves anyukával beszélünk-e, vagy esetleg csak egy átlagos lánnyal, aki akar vmit az élettől. Mindegy, azt hiszem, a származásom, meg úgy minden, az egyéni szocproblémám, majd megoldom. :)


Egyébként nem igazán látszik rajtam, hogy cigány vagyok, aki nem tudja, meg sem mondaná, úgyhogy nem hinném, hogy ez hátráltat majd munkakeresésnél. Nagyon-nagyon hálás vagyok a kedves, megértő és jószándékú válaszokért! Köszönöm szépen, jólesett. :)

2013. szept. 12. 21:48
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Hát ilyet tényleg ritkán hallani.


És további sikereket kivánok neked kérdezõ!!

2013. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%
63%! Nem(csak) a Jobbik generálja a cigányellenességet, hanem a cigányság bűnöző rétege saját maga. Nem azért utálják az emberek a krumplibogarat mert csíkos, hanem mert káros. Mari néni se azért cigányellenes mert barna a bőre, hanem mert szétlopják az udvarát, kertjét, jó esetben megkímélik az életét.
2013. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

A Jobbik nem generálja a cigányellenességet, a cigányok generálják azt. A Jobbik csak mer foglalkozni a cigánybűnözéssel, ami egy nagyon megbecsülendő dolog!

És valóban nem hallottam még olyat, hogy valaki cigány létére egyetemre kerül, jó dolog, hogy nem a többiek példáját követed. Kivételek mindig akadnak.

Azonban az egy másik dolog, hogy a munkádban tuti fog érni hátrányos megkülönböztetés.

2013. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!