Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire hihetetlen,...

Tényleg ennyire hihetetlen, hogy egy cigány egyetemre jár?

Figyelt kérdés

Egy elég provokatív, cigányságot érintő kérdésre reagálva írtam magamról pár szót néhány perccel ezelőtt. Röviden itt is: cigány vagyok, 20 éves, van egy OKJ-s szakmám, jelenleg egyetemen tanulok gyógypedagógiát, illetve rendelkezem nyelvvizsgával.


A kedves kommentelők számára már az is komoly kihívást jelentett, hogy megértsék: még egy általuk oly primitívnek vélt cigány (mert hogy ez az elsőszámú, mindent meghatározó jelző) is járhat egyetemre. Ezt már csak azért sem értem, mert ha megnézik a ponthatárokat, akkor maguk is láthatják, hogy hát khm, nem tették túl magasra a lécet idén. :D Szóval szinte bárki bejuthatott, nem értem, miért lenne ezalól kivétel egy cigány. 428 pontom volt, ha levonjuk a halmozottan hátrányos helyzetért kapott 40 többletpontot, akkor is bejutottam volna, mivel a ponthatár 356 volt. Mindezt nem azért mondom el, hogy fényezzem magam. Tudom jól, hogy ez 0, semmit nem tettem még le az asztalra, de szeretnék, és kicsit megdöbbentett, hogy ilyen visszajelzéseket kaptam a kommentemre.


A másik problémájuk az volt, hogy "gyógypedagógus cigány". 8 éve állami gondozott vagyok, úgy gondolom, ez elég motiváció lehet ahhoz, hogy valaki ilyen pályára lépjen. Tudom, hogy nem valami megbecsült szakma, de nekem elsősorban az a fontos, hogy boldog legyek, nem a pénz. Még mielőtt valaki munkakerülő szutykos romának nevezne, mondom, hogy egyáltalán semmi gondom a melóval, sőt, dolgoztam már több helyen, suli mellett is.


Nem értem el mindent, amit kitűztem magam elé, de úgy gondolom, ahhoz képest, hogy csak egy büdös primitív cigány vagyok, ezek elég jó eredmények ahhoz, hogy átlagos emberként nézzenek rám. Mert nem akarok semmit, csak hogy ne röhögjenek ki, ha azt mondom, hogy cigány létemre gyógypedagógiát merek tanulni. :/


2013. szept. 12. 21:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hihetetlen, csak ritka.

De ha tényleg állami gondozott voltál, akkor kifejezetten meghökkentő. Oda általában a primitív, lecsúszott szülők, rokonok gyermekei kerülnek és ezek a gyerekek is szerényebb képességűek.


388(+40) pont jó eredmény. Gondolom lány vagy, azok szorgalmasabbak. Gratulálok, sok sikert a továbbiakhoz!

2013. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
24%

Én még becsületes cigányt nem láttam.


34F

2013. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%

Ritkaság, de legalább ha valaki akar az kitud törni abból a körből.


Tehát mégsem gátló tényezők a "gonosz magyarok", hanem sok esetben az akarat hiánya a fő baj.

2013. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%

Én most azt nem értem, hogy ha tudod milyenek a cigányok és ezért megveted őket és még mellesleg nem is látszik rajtad, hogy cigány vagy, akkor miért vered ennyire a melled, hogy te akkor is az vagy? Miért nem mondod magad magyarnak és akkor nem lenne bajod? Én ezt tenném.

A magyarok sem valami észlény, kulturált népség, de a cigányoknál mérföldekkel jobbak.

2013. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is roma vagyok, és szomorú, hogy alig vannak ezen az oldalon több roma, de jó tudni hogy egy akadt, a kérdező. Én nem tudtam úgy feltörni mint te, sőt cigányelepülésen (nem putriféleség)lakom. Én is olyan voltam mint a többi, de idővel rájöttem a dolgokra ahogy öregedtem, és szép lassan kitísztult a kép, hogy ám mi senkik vagyunk (többsége) és azoknak a romáknak, akik felnyílt a szemük, mint a kérdezőnek is, nem azért írunk ide mert sajnáltassuk magunkat, hanem mert együtt érzünk veletek! És valóban jobbak a magyarok. Kitörni meg nem olyan egyszerű. Főleg ha egy kicsit barna az ember. Én imátkozom hogy még több ilyen roma(ember) legyen mint én meg a kérdező! Kérdező, rád büszke vagyok! A gyerekediet is úgy neveld ahogy téged neveltek odabent! Én is úgy fogom. Sajnos tudatlanul és sötétségem neveltek/nevelik fel a cigányokat!
2013. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
jó látni, hogy vannak értelmes cigányok is :)
2013. szept. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Ez most komoly? Tagadjam le a származásom, csak mert az emberek fekete-fehérben szemlélik a világot? NEM.


Utolsó előtti! Örülök, hogy írtál, köszönöm. Én is minden jót kívánok neked az életben! :)

És a többieknek is.

2013. szept. 13. 08:13
 18/33 anonim ***** válasza:
95%
Az írásod alapján te értelmesnek tűnsz. A fajtársaid 99%-a viszont nem az, hanem primitív állat, ezért hihetetlen, h van ilyen cigány is, mint te. Respect!
2013. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt nekem írtad ? Egy szóval nem írtam hogy tagadd a származásod! Én se tagadtam le nem is vogom soha, de ám büszke nem vagyok rá, mer minek? Arra büszkék lehetünk csak, hogy mi nem a cigány eszmét követjük. Béke.
2013. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Kérdező! Bocsánat, kicsit sietek és nem olvastam el. Így van sosem szabad tagadni, de aki büszke rá az egy barom, ha úgy viselkedik mint a többi ember norma akkoe lehet. Peace.
2013. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!