Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem buktatja meg Orbánt...

Miért nem buktatja meg Orbánt az IMF és az EU?

Figyelt kérdés

Elég lenne kijelenteni, hogy elengedték a kezét, és nem tárgyalnak vele semmiféle hitelmegállapodásról. Én már régen ezt tettem volna, ha rólam valaki úgy nyilatkozna, mint Orbán ezekről az intézményekről. (Pl. egy falusi kóceráj vezetésére is alkalmatlanok, ők okozták a mi válságunkat, rémséges megszorításokat követelnek, amiből egy szó se igaz stb.) Meg ha ennyire hülyét csinálna belőlem, hogy egyik nap ezt mondja ő vagy valamelyik főembere, másik nap meg az ellenkezőjét, és ez így megy tavaly december óta.


Ha egyértelművé válna, hogy a nyugati pénzügyi intézményrendszer nem finanszírozza a jelenlegi magyar kormányt, mehetnének Azerbajdzsánhoz vagy kérhetnének hitelt az antarktiszi fókáktól, senki nem segítene rajtuk.



2012. szept. 11. 23:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor szerinted miről szólt az őszödi beszéd, most komolyan ?


A bíróság meg miért tudna bizonyítani ezek után bármit is, amikor ők maguk sunnyogtak el egy csomó mindent a kampányidőszakban ?

Nyilván mindenki igyekszik eltakarítani a saját mocskát, mielőtt még bárki rábizonyíthatná.


Az, hogy kamuztak sok mindenről, az pedig nem tudom, mi neked, ha nem csalás. Persze ki mit ért csalás alatt.


Most azért belehallgattam az őszödi beszédebe, pl. 1.01-nél már a kampány alatti eltusolások is szóba kerültek.


http://www.youtube.com/watch?v=CwI9mt6LFvc

2012. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Más országokban is vannak "antidemokratikusnak" tűnő intézkedések. USÁban mostanában a fegyverviselési jog kapcsán (amihez ugye az nagyon ragaszkodnak) voltak ilyes viták, vagy hogy a saját amerikai állampolgáraikra is ráronthatnak ha a "terrorizmus" veszélyét látják benne , nem vonja felelősségre érte őket senki utána., meg hogy simán megfigyelhetik a saját állampolgáraikat..stb.



Egyébként kérdező, abban nem tudom , mi neked abban a demokratikus, ami a 2006-os zavargások alatt történt és ahogy az akkori kormány viselkedett.


A mindenkori kormányaink azt is mindig meg szokták csinálni, hogy a saját embereiket ültetik be mindenféle pozícióba. Most az MSZP nyávog ezen, előtte meg ők csinálták ugyanezt.

A választási regisztráció engem semlegesen érint, megértem, ha valakinek nem tetszik, de elég eltúlzottnak látom, hogy egyesen a demokrácia leépítését láják benne.

Tudtok írni-olvasni, regisztráljatok be, oszt' menjetek el szavazni.

Legalább nem lesz olyan, hogy a pártok az utolsó napokban lefizetik a sok analfabétát ,meg időst meg romát, hogy két kifliért őket ikszeljék be.

2012. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
A holokauszttörvényt még az MSZP hozta, akkor meg azon szenvedett mindenki, hogy az korlátozza a jogainkat.
2012. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Az MSZP-ről lehetett ilyeneket hallani leginkább, hogy az idős, megnyerhető embereket meg a roma családokat befolyásolták, lefizették, párszáz forintokat adtak roma családoknak ,hogy rájuk szavazzanak.

Én örülök, hogy ők nem dönthetnek ezentúl a sorsomról.

2012. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

"Aztán a választójog átalakítása úgy, hogy csak a legnagyobb jobboldali párt győzhessen"


Ez a te egyéni véleményed, mondhatnánk, hogy ez meg mSZP-s hisztéria..


Csomóan pl. úgy gondolják, hogy pont ezért az MSZP fog győzni ,mások szerint meg a Jobbik. És a két ellenzéki pártnak még van rá másfél éve, hogy ezen lovagoljon, biztos mindent meg fognak tenni, hogy minél több emberhez eljuttassák az álláspontukat, így megnyerve sok embert maguknak, akiknek nem szimpi az új választási rendszer.


Az, hogy neked nem tetszenek bizonyos dolgok vagy nem értesz egyet, vagy hogy nem a te kedvenc pártod van hatalmon ,az nem jelenti azt, hogy leépült volna a demokrácia.

Amúgy meg annyira véded az MSZP-t. MSZP-s vagy ?


És egyáltalán elfogadták már ezt a törvényt vagy a semmiről beszélünk ?

2012. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

A 67 %-os válaszoló nagyon aktív volt, én viszont már belefáradtam, úgy hogy nem fogom a már ezerszer leírt dolgokat itt elismételni, csak véletlenszerűen emelek ki 2-3 butaságot a sok közül.


1. Micsoda marhaság az, hogy csak már elfogadott törvényekről lehet vitatkozni! Pont még az elfogadás előtt kell megvitatni a törvényeket, meg általában minden döntést is. Nyilván, ha akarnak hozni egy törvényt, aminek alapján engem kivégeznek, akkor nem utána, hanem előtte fogok agitálni.


2. Persze, minden párt a saját embereit szeretné beültetni mindenhova, csak eddig ez nem így volt. Orbán változtatta meg így a törvényeket. Pl. az Alkotmánybíróság tagjait korábban többpárti konszenzussal lehetett jelölni, ezért mindig kerültek be az ellenzék által jelöltek is. Ma egy személyben OV jelöl. Csak haverokat, természetesen. Ilyen sose volt korábban, hogy a kormánypárt vezető parlamenti képviselője átül alkotmánybírónak, majd elbírálja a korábban saját maga által beterjesztett törvényeket. Ugyanígy lenyúlták a bíróságokat is. Ilyen se volt sose, hogy a bíróságok egyszemélyi teljhatalmú vezetője a miniszterelnök 12 évre kinevezett haverja. Te tényleg nem veszed észre ezeket a nüanszokat?


3. Ami a 2006-os "megtorlásokat" illeti, voltak ugyan túlkapások, de az alaphelyzet teljesen világos: Olyan súlyos, köztörvényes rendzavarások voltak, amiknek a leverése minden kormány kötelessége. Te nem láttad a tv székház előli közvetítést? Nem láttad a felgyújtott autókat, kukákat? Te mit csináltál volna ebben a helyzetben? Átadod a hatalmat a huligánoknak? Orbán vajon most ezt tenné?

2012. szept. 12. 19:30
 47/52 anonim ***** válasza:

Kérdező kérdése:"Miért nem buktatja meg Orbánt az IMF és az EU?"


Egy másik válaszoló már beírta a linkeket.


[link]


[link]


Európa baloldala lehet, hogy utálja

(ez természetes, ők nem tudják, hogy Magyarországon nincs európai szintű liberális bal oldal,ezért mindig a mai mszmphez vagy avh-sok gyerekeihez(szdsz) fordultak tanácsért a magyar helyzetről, milyen vicces volt amikor kiderült, hogy az se tudták mit kritizáltak januárban.) de csak a magyar baloldal terjeszti ezt a diktatúra maszlagot.


Szerintem választ kaptál.

2012. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Mielőtt az előző válaszolóval azonosítanál, kérdező, a százalékunk miatt, én a másik 64-es vagyok.

Viszont egyetértek vele.

2012. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tényleg fáradok...
2012. szept. 12. 22:09
 50/52 anonim ***** válasza:

"Bocsánat, tényleg fáradok..."

Semmi gond, jó éjszakát.

2012. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!