Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem buktatja meg Orbánt...

Miért nem buktatja meg Orbánt az IMF és az EU?

Figyelt kérdés

Elég lenne kijelenteni, hogy elengedték a kezét, és nem tárgyalnak vele semmiféle hitelmegállapodásról. Én már régen ezt tettem volna, ha rólam valaki úgy nyilatkozna, mint Orbán ezekről az intézményekről. (Pl. egy falusi kóceráj vezetésére is alkalmatlanok, ők okozták a mi válságunkat, rémséges megszorításokat követelnek, amiből egy szó se igaz stb.) Meg ha ennyire hülyét csinálna belőlem, hogy egyik nap ezt mondja ő vagy valamelyik főembere, másik nap meg az ellenkezőjét, és ez így megy tavaly december óta.


Ha egyértelművé válna, hogy a nyugati pénzügyi intézményrendszer nem finanszírozza a jelenlegi magyar kormányt, mehetnének Azerbajdzsánhoz vagy kérhetnének hitelt az antarktiszi fókáktól, senki nem segítene rajtuk.



2012. szept. 11. 23:01
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nincs kedve senkinek ehhez a típusú "vitához".
2012. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Shai-Hulud ***** válasza:
59%

Na akkor olvasd már vissza, hogy hogy is kezdődött ez a vita...

És sorold fel légy kedves, hogy hol is viselkedtem illetlenül, hogy hol sértettem valakit?

Azon kívül persze, hogy nem a te illetve ti nézeteitekkel értek egyet.


Egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy én feltettem egy kérdést, ami lehet hogy hangosra sikerült, de ezek után én voltam a gúnyolódó, majd az agresszor, miattam kell menekülni az országból, akivel nem lehet beszélgetni, és persze erőszakos is vagyok, és szítom a feszkót...


Pedig csak egy kérdés volt. Amire persze nem kaptam választ, csak szidalmakat, és természetesen NEKTEK nincs kedvetek ehhez a típusú vitához.

Csak hát

1. nem én tettem vitává, hanem ti.

2. nem én tettem "ilyen típusúvá", hanem ti.


Na de mindegy, érezzétek jól magatokat a továbbiakban is. :-DD

2012. szept. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most nem nézek utána, de amennyire emlékszem,Gyurcsányék úgy jutottak 2006-ban hatalomra, hogy a kampányidőszakban minden gazdasági adatot meghamisítottak meg eltitkoltak, és nem derült ki a választásokig, hogy mennyi mindent elk--rtak.(Pl. Az államháztartási hiány nem is tudom, hányszorosára nőtt az első négy évük alatt, pedig egy elég jó gazdasági helyzetet örököltek 2002-ben).


Az őszödi beszédben is volt erről szó, úgy emlékszem, mikor mondta Gyurcsány, hogy ekkora böszmeséger Wurópában még más nem csinált, akkor mondta, hogy azon dolgozott egy szűk, zárt kis csapat, hogy semmi ne derüljön ki a választásokig.


Ezért is tüntettek az emberek 2006 őszén, mikor a választások után kiderült, hogy csaltak. Szóval nem tudom,hogy ez mennyire jön össze a demokráciával..



Mivel az EU részei vagyunk, és az EU-nak is rossz lenne, így nem hagynák, hogy államcsődünk legyen, de amúgy is messze vagyunk az államcsődtől, azért az nem csak úgy pikk-pakk következik be.

Illetve az IMF-nek is érdeke, hogy hitelezzen nekünk ,hisz ebből tartja fenn magát.


Viszont az kérdés nem érthető, hogy miért nem buktatja meg az IMF Orbánt, hisz semmi közük hozzá, hogy ki a mi miniszterelnökünk. Nem az ő hatáskörük "megbuktatni".

2012. szept. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki rosszul kormányoz, növeli az államadósságot, elhallgat valamit, még nem építi le a demokráciát. A demokrácia egy intézményrendszer és működési mechanizmus, amit Orbán igenis teljesen leépített. A 74 %-os válaszoló utalt is rá. Példának említhetem, hogy az Alkotmánybíróság jelölési módját megváltoztatták, és a korábbi pártközi konszenzus helyett Orbán egyszemélyben jelöl. És ez történt minden más függetlennek szánt állami intézményben is ráadásul úgy, hogy 12 évre, illetve sikertelen kétharmados választás esetén életfogytiglanra nevezte ki az embereit.


Aztán a választójog átalakítása úgy, hogy csak a legnagyobb jobboldali párt győzhessen (választókerületek átszabása, aránytalanabb választójog, feliratkozás, egyebek) micsoda? Lehet itt még demokratikus választójogról beszélni?


Amiket meg említettél az MSZP-és kormányok antidemokratizmusára, azok nagy része egyszerűen nem igaz. Például nem volt 2006-ban semmiféle választási csalás, ezt minden bíróság kimondta. Csak fideszes-miépes hisztéria volt, mert Orbán nem tudta feldolgozni a történteket. Most se tudna, ha 2014-ben megbukna, ezért hoz olyan törvényeket, hogy ne bukhasson meg.

2012. szept. 12. 08:22
 35/52 anonim ***** válasza:

"Amiket meg említettél az MSZP-és kormányok antidemokratizmusára, azok nagy része egyszerűen nem igaz. Például nem volt 2006-ban semmiféle választási csalás,"


Akkor az öszödi beszéd arról szólt, hogy hazudtak a póker játszma közben.

Egyébként nyugalom kérdező, ha Orbán úgy csinál diktatúrát, ahogy a nyugat nem akarja, akkor fognak Orbánnal szembeszállni.

A nyugat híres demokratikus politikusai, eddig minden diktatúrát békén hagytak ami jó üzletet hozott nekik vagy ha veszteséget üzlet lett volna a diktatúrát felszámolni.

2012. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
jah igen a pannon puma kijelentés pedig egy eocén kori lelet anyag részletes kitárgyalását fedi, ahol a csúnya média kiragadta a szövegkörnyezetből a pannon puma szót .. A számok nem hazudnak! A pumát bizony állatkertben nevelték és a gondnokok bizony a hitelezők voltak ... most mikor kinyitották az ajtaját, meg nem akar elmenni (mert fél h. éhezni fog, fél h. megázik, fél mindentől annyira új neki ) inkább marad a kis ketrecében és megvárja a gazdát, h. bezárja az ajtaját és bízik benne,h. a gazdának mindig lesz pénze kaját adni v. hogy soha nem adja el más gazdának ..
2012. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Ami egyébként nem működött akkor sem.


Különben Orbán tényleg Soros embere, de olyan nagy különbség nincs Soros, az EU és az IMF között. De könnyen lehet, hogy a nem is túl távoli jövőben már lesz, de Orbán már most elkötelezte magát az amerikaiak és főleg a republikánusok mellett. Amit nem értek, hogy neki miért jó, hacsak nem zsarolják valamivel, de az országnak rossz, az biztos.

2012. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Ha valóban igaz lenne, hogy Orbánt utálja az EU-ban általánosan utálják, akkor mégis hogyan lehet még mindig az Európai Néppárt alelnöke?

Hivatkozás: [link]


Továbbá hogyan lehet ez is?

[link]


Vagy ez?

[link]


Vagy akár ez is?

[link]


Azért be kell látni, hogy nem lehet mondani, hogy általánosan lenézik, csak sokan az EU-t azonosítják az EU parlamentjének baloldali frakcióival, ahonnan tényleg jönnek bíráló hangok. Én nem védem Orbánt, és távol is álljon tőlem, de akkor szeretném legközelebb hallani, hogy az EU-ban nem megbecsült, ha már nem ő lesz a Néppárt alelnöke.

2012. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, ez a néppárti alelnökség is már olyan régi lemez! Orbán a tizenvalahány alelnök egyike. Na és? Hallottál erről valami érdemlegeset, hogy mit csinál, mi a jelentősége, mi a befolyása? Mert ha semmit, akkor olyan mintha nem is lenne. Egy tök protokolláris funkció, amit azért nem vesznek el tőle, mert arra se veszik a fáradtságot. Meg persze senki nem akar cirkuszt, ami érthető, de mindez nem bizonyíték semmire. Arra különösen nem, hogy akár csak az európai jobboldali erők körében is Orbán valami különös nagy népszerűségnek vagy akár csak elfogadottságnak örvendene.
2012. szept. 12. 15:14
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Miért,kérdező, szerinted az MSZP fel tudta dolgozni bármelyik választási bukását is, most komolyan ?
2012. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!