Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mindenhol csak a cigányo...

Miért mindenhol csak a cigányokról van szó?

Figyelt kérdés

Megértem, ha hallok valakit panaszkodni, hogy sokan köztük lopnak, hangosak, buták vagy veszélyesek, de miért mindig csak ez a téma megy? Folyton a nekik adott segélyeket sérelmezek és ez is jogos, de miért nincs soha más téma? Vagy én mozgok rossz körökben?

Az a meglátásom, hogy a cigány kérdésnél vannak ezerszer súlyosabb gondok is, nem is egy, miért ez kap ekkora hangsúly? Nem miattuk zuhan a forint és mennek tönkre a kisvállalkozások. Nem ők szorítják meg a médiát, nem miattuk nem mehetnek külföldre a magyar egyetemisták, nem miattuk szar az egészségügy és az oktatás. A nekik kiosztott segélynél jóval több megy el korrupt körökben, mégis mindenki csak róluk beszél. És amíg őket szidják véka alatt maradnak a súlyosabb problémák.


2012. aug. 22. 01:02
1 2 3 4 5
 31/41 Gauldoth ***** válasza:

A párom falujában a közmunkára van még szabad hely, és vagy 500 munkanélküli cigány (és kb 15 dolgozik, és közülük nem egyet már kaptak lopáson)


Szerintem ez azért mutatja a trendet. Ha 515-ből csak 10 tisztességes, akkor.... érted te. A 10 másikkal nincs bajom közvetlenül. De a cigánybűnözés létezik, és a nagyrészük tényleg parazita.

2012. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Ha nem csak költség lenne az államnak a cigányság (segély...) hanem bevétel pl dolgozna, (tb, szja, már több jutna egészségügyre, oktatásra, és nem kellene még a börtönben is eltartani őket.

És azért is beszélnek mindig róluk, mert ők azok akik megkeserítik azoknak a tisztességes emberek életét, akik eltartják őket. Pl ellopnak minden mozdíthatót, rabolnak, gyilkolnak, csalnak, lincselnek, erőszakolnak, de soha nem a saját fajtájukat...

Gazdasági szempontból ha jobban megnézed, ahol nincs cigány kérdés, ott sem jobb a helyzet a pénz piacok tekintetében. Előbb-utóbb mindennek eljön az ideje, most a cigányok vannak a középpontban. És attól hogy a szőnyeg alá seperjük ezt a kérdést, nem fog megoldódni azzal, hogy nincs c.bűnözés, meg hogy 2 hét és rend lesz.


Én azt mondom, hogy a cigányok is vegyék ki a részüket a tehermegosztásból, és ne csak a pulyákat gyártsák a munka helyett. Ha így történne, már is jobb helyzetben lenne az ország.

2012. aug. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"A cigányoktól minden élhető forrást elvettünk, és alig van köztük segélyezett.Jó emberek ezek, ha nem provokálnák őket folyton.NE BÁNTSD A CIGÁNYT!!!"


A börtönökben azért képviseltetik magukat legalább 80% arányban, mert olyan jó emberek.

Aki a börtönt szereti, rossz ember nem lehet.

Egyébként egy országba sem tudtak beilleszkedni ugyanezt csinálják mint itt. Tisztelet a kivételnek. 1000-ből 1.

Csak mellékesen. Nézz utána, mi lett az itthon "üldözött" becsületes Zámolyi romákkal Franciaországban. (tudomásom szerint bűnöznek ott is)

2012. aug. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"Te most úgy fogalmazol mintha a cigányok soha nem is akarnának majd dolgozni és csak rablásból, lopásból akarnának megélni!(ha nincs így írd meg)


Én úgy gondolom vagy ezt a nézetet valljuk és akkor várom a megoldást a problémára... "


Most is lenne rá lehetőségük, ahogyan az egyik hozzászóló is írja, hogy 500-ból 10 dolgozik. Akkor miről beszélünk. a másik hogy hülye lenne napi 8 órát dolgozni, ha a gyerekcsinálással, és a tv előtt üléssel ugyanannyit megkeres anélkül hogy bepiszkolná a kezét.


A probléma megoldáshoz szerintem két fél kellene, amiből az egyik már nyitott lenne rá, mivel nem érdeke az államnak, hogy élősködőket tartson el, az idők végezetéig.

De mivel a legtöbb cigánynak, még a 8 általánosa sincs meg, ne várd hogy vezérigazgató pozíciókat fognak kapni olyan emberek, akik a nevüket sem tudják leírni.

Szóval szerintem először a cigányoknak kellene arra utaló magatartást, szorgalmat tanúsítani, (bizonyítani,) ami azt tükrözné, hogy akarnak dolgozni, és nem csak az államtól várja a (sültgalambot).


Összegezve, ha lenne képesítése, makulátlan erkölcsbizonyítványa, már lenne arra esélye hogy kitörjön a szegénységből, megkülönböztetésből.

Nem kell ide gazdaságpolitikai rizsa, meg ilyenek, csak szorgalom, és igyekezet.

2012. aug. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"Már rengetegszer megkérdeztem hogy mennyi segély megy el a cigányokra és max annyit kaptam hogy el kell venni a családi pótlékot! Ami vicc hisz akkor a magyaroktól is elveszi!"


Azt elárulom neked, hogy magasabb juttatásokat kapnak, hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű jogcímen.

2012. aug. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"A cigányok egyre több jó példával rukkolnak elő.Példát vehetnétek a cigányainkról."


Ja. Mint pl győzike, kolompár orbán, farkas flórián, az Enyingi bodza részvényesek....

2012. aug. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Egyébként a Borsodi cigány vajdát (Lakatos Attilát) tisztelem abból a szempontból, ahogyan a cigány bűnözés kérdését látja, kezelné.
2012. aug. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Gauldoth ***** válasza:

Amúgy szerintem a családi pótlékot el lehetne törölni x gyerek fölött. Mondjuk 5,5 fölött. Az is sok, de azért aki 6-ot akar eltartani, az is megteheti, csak ahhoz már önerő is kéne...


De még mindig, ahogy már megírtam többször is, nálam az a megoldás, hogy törvényekből kivesszük a rasszizmust, és a tisztán kihasználható elemeket, és akkkor....nem írom végig.

2012. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

azért mert ha a magyar hangoskodik v. gyilkol v. lop arról nem szívesen beszélnek a magyarok csak arról hogy a büdös cigó mit csinál. nem védem őket mert tudom hogy a többségük olyan amilyennek.

de amelyik magyar úgy viselkedik mint egy cigó azt egy kalap alá veszem velük.

2012. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 sanyika007 ***** válasza:

Egyszer egy beszélgetésem alkalmával, a cigány kérdés is

felvetődött. Gyakorlatilag hasonló volt a kérdés is.Az iskolázottság a segélyek és kitudja mik felszinre jöttek, mire ráébredtünk, hogya politika őket használta, ha az országban valami nem ment.Elsösorban a libeális eszméknek estek áldozatul és mintt munkanélküliek jól elvoltak majd 20 évig a rendszerváltás után is.

Kiknek állhat érdekáben a cigányokat kirekeszteni tettem fel a kérdést! Nem a magyaroknak hanem a zsidóknak jó ez hangzott a válasz! Régebben a cigányok fej-fej mellet harcoltak a magyarhonért és bátorságukért semmit nem kaptak, csak a büszkeségük maradt, hogy ők mindent megtettek. Ma az van, hogy oszd meg és uralkodj.

Se pénz se posztó csak a segélyek. Felmerül a kérdés, hogy minden cigány lusta élösködö meg a többi jelzö?? Nem! A válasz nem! A 80.-as években a cigányok dolgoztak és alig volt hir róluk. Élték a mindenapjaikat és nem voltak céltáblák. Képzeljék el, hogy a cigányok dolgoznának! Akkor is padlon lenne az ország, mert a mszp eladta az országot a zsidóknak és a cigáyokat mutatják a tv-ben, hogy miattuk rossz a nemzet sora

2012. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!