Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Én is egy értéktelen, tudatlan...

Én is egy értéktelen, tudatlan, turbómagyar vagyok apámmal együtt?

Figyelt kérdés

Apám 31 éve orvos, felnevelt 3 gyereket, anyám volt az első szerelme, hívő katolikus. Én is orvosnak tanulok és hiszek Istenben.

Emellett a Magyar Gárda tagjai voltunk mindketten a széttagolódásáig, a Jobbiknak mind a mai napig a tagjai vagyunk, és aktívan részt veszünk a munkájukban.

Mi is tudatlan, sz*r, civilizálatlan újnácik vagyunk, mint ahogy mondják a nemzeti oldalra?


2011. dec. 3. 15:40
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
35%
Te mondád!
2011. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
39%
Nem, nem vagytok. Ilyet senki sem mondott. Az viszont biztos hogy a náci Németországban is voltak művelt orvosok a pártban.
2011. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
78%

Ebben van egy kis paradoxon, hogy jön össze a katolikusság a Jobbik gyűlöletre alapozó politikájával, arabmániájukkal és újpogány dolgaikkal?


Másik, hogy nekem is van náci szaktársam, más hogy valaki tanul egy zh-ra vagy nem.


Nemzeti oldalt meg ne keverd ide, Jobbiknak semmi köze hozzá, ő szégyeníti meg a magyarokat.

2011. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Ha már így megkérdezted: Igen.


A diploma semmit sem jelent, nem ettől lesz valaki okos ,vagy művelt. A gyerek felnevelés sem jelent semmit, az hogy ki volt az első szerelme, hogy katolikus-e...végképp nem jelent semmit.


Mellesleg érdekes, hogy hívő katolikusként, hogy lehettek gárdisták és jobbikosok, mikor Jézus Krisztus arra tanított hogy szeressük egymást, és nem a gyűlölködésre.


Az a szép, hogy a Jobbikosok nagy része katolikus, de a vallásuk alapvető tanítását sem tartják be.


Azaz valójában nem vallásosak, csak képmutatók.


És igen, tudatlanok vagytok ha nem értitek mi baj a Jobbikkal. Sőt, aki belép manapság egy pártba...hát az minden csak nem értelmes ember.


Na mindegy, de ha már így megkérdezted, hát igen ez van.


Értelmes, művelt ember nem lesz se Jobbikos, se gárdista.


Ha meg rendes igaz katolikus lennél, nem tennél fel ilyen kérdéseket, hanem elmehetnél levest osztani a szegényeknek és hirdethetnéd, hogy Jézus mindenkit szeret. Ezt halálosan komolyan gondolom. Miért van az, hogy aki szavakban ilyen nagyon katolikus, a tetteiben sohasem az?

2011. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 Dick Esmen ***** válasza:
89%
Kiforgatod a szavakat.Nem a jobbikosok a turbómagyarok hanem azok a magyar emberek akik nem képesek semmi másra gondolni(éhezés,szegénység,stb.)csak arra hogy irtsuk ki a cigányokat meg a zsidókat,meg vissza mindent.
2011. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
37%
a fidesz szavazók szemében a jobbik és a jobbikra szavazó emberek mindig is nácik lesznek, sajnos ilyen világban élünk
2011. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
73%

Nem hiszem hogy a turbómagyar kifejezés rád illik.A turbómagyarság nem itt kezdődik.

A turmómagyarok azok:

-akik szerint hazaáruló aki külföldre költözik hogy jobb , szebb életet éljen mivel ott magasabb az életszínvonal és könnyebb a megélhetőség na meg nincs ez a mérgezett mentalitás

-rossz szemmel néznek aki külföldi terméket vásárol

-hazaárulónak tartanak mindenkit aki nem a jobbikra szavaz

-szerintük hazaáruló az aki nem vak és látja hogy ezzel az országgal gondok vannak


Sokat sorolhatnék még hogy mik jellemzőek egy turbómagyarra de az hogy az-e valaki az nem végzettség függő lehet turbómagyar egy orvos is és egy kukás is.

2011. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
83%

És vajon miért gondolod ezt? Vagy apáddal együtt mindent magadra veszel, amit hallasz?

Azért elgondolkodtató, hogy egyidejűleg vetődik fel bennetek ez a gondolat, és tartjátok a legjobb megoldásnak a Magyar Gárdát, illetve a Jobbikot.

De ha már felvetetted: elmondanád, mik azok a pozitívumok, amelyek ezen szervezeteket jellemzik, de más szervezetekben nincsenek jelen. Gondolom azért választottátok ezt, mert azokat az értékeket, amelyeket fontosnak tartotok, másutt nem találtátok meg, vagy nem eléggé.

2011. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
44%
Aki jobbikos, az nem lehet egyszerre okos és tisztességes ember. Vagy az erkölcseivel van baj, vagy az eszével. Ezen sajnos mit sem változtat az, hogy az illető hány éves, hány diplomája van vagy hány gyereke van. Diplomával is lehet valaki ostoba, gazember vagy mindkettő.
2011. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
47%

fogalmazzunk úgy, hogy ezek alapján olyan retorikával és nyíltan meg kevésbé nyíltan hírdetett eszmékkel azonosulsz és támogatod, ami számomra elfogadhatatlan, és az én szemléletem alapján épp eszű és gerincű ember számára is annak kéne lennie. Hogy most te ezt azért teszed, mert tényleg nem látod a problémákat ezzel, vagy nem is akarod, és szerinted az úgy van jól, az rohadtul nem érdekel.


Szóval elfogadom, hogy te sok tekintetben értékes és rendes ember lehetsz, de már rohadtul nem érdekel, elégszer megkaptam a társaidtól, hogy a magamfajta így meg úgy, meg húzzak innen a francba, meg így nem vagyok magyar, meg úgy vagyok az, szóval innentől kezdve én is már csak tifajtátokban kategórizállak titeket, hiszen te ezekkel az emberkékkel azonosulsz.


És hogy egy példával érzékeltessem, ha mondjuk balesetet szenvednél, és én járnék arra, aki segíthetnék, és tudnám rólad ezt, akkor bizony gúnyos mosollyal megkérdezném, hogy na segítsek-e, mint egyik magyar a másiknak, majd csóválnám a fejem, hogy ja de ti szerintetek én nem is vagyok igazi magyar, csak értéktelen kártevő, nemzetáruló meg miegymás, és bevallom, jó érzéssel hagynálak ott töprengeni ezeken.


Hogy ez durva? Ez bizony nagyon is az, csak hát ok és okozat, én se vélekedtem mindig így, de ha én egyfolytában azt kapom a pofámba, hogy kollektíven nem vagyok magyar, ellenben minden másféle alávaló kúszómászó, és kollektívan húzzak a francba, akkor ti meg felőlem kollektívan megdögölhettek az útmenti árokban, én nem érzek már semmiféle kötelezettséget magamban, hogy akár a kisujjamat is nyújtsam ilyenkor.

Talán így már érzékelhető, milyen áldásos hatásai és "nemzeterősítő" hatásai is vannak annak az ideológiának és retorikának, amivel te oly nagymértékben azonosulsz.

2011. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!