Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha én egy finn vagy egy...

Ha én egy finn vagy egy osztrák embert kiröhögném azért, és megjegyzést tennék arra, hogy náluk még mindig van sorkatonaság, akkor szerintetek ők hogy reagálnának erre? Vagy náluk ilyen nagyon szeretnek katonáskodni?

Figyelt kérdés
jún. 12. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
55%

35# "Csakhogy ezek az elnevezések nálunk szorosan hozzátartoznak történelmünkhöz, a sorkatonaság meg nem"


Na, hát lehet hogy náluk meg a sorkatonaság tartozik hozzá szorosabban a történelmükhöz.

Nagyon egyoldalúan gondolkozol.

jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Ja és ne hazudja azt senki hogy a sorkatonaság komoly dolog, mert egy vicc. Nálunk se vette soha komolyan senki. Viccen meg röhögni szoktak.
jún. 24. 16:51
 43/52 anonim ***** válasza:
71%
Én már a kérdésen röhögök
jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Én meg rajtad 43-as


Meg azokon akik előadják mekkora hőstettet hajtottak ott végre, hogy ő 1 méteres hóban kúszott a szögesdrót alatt, közben meg részegen feküdt valahol


Nálunk csak alibizéssel telt az egész, másutt sincs ez másképp, sehol nem veszik komolyan, csak ilyenek mint te 43-as miközben jól tudod mi a valóság

jún. 24. 16:58
 45/52 A kérdező kommentje:

Még egyszer leírom, igen nekem az jut eszembe a sorkatonaság hallatán, hogy hahaha, ez tényleg létezik még modern civilizált államban? Képes egy nálunk jobb sorsú ország felelőtlenül erre pocsékolni az adópénzeit, tudván hogy sosem térül meg, tekintve hogy nem ismeretesek azok a hatások amelyek szerint ez társadalomfejlesztő és -nevelő valami? Arra jó hogy elnyomják vele az állampolgárokat.

És igen, nevetséges. Vagy szerintetek ez véresen komoly dolog, ahol az életed a tét? Kint a harcmezőn igen, de békeidőben meg sehol sem az. Másutt is csak alibizés, ahogy nálunk is. Vagy más nemzetek fiaiba jobban belenevelték hogy a katonáskodás igenis az egyik legfontosabb dolog? Ugyan már, tömegesen sehol sem. Esetleg nálunk is komolyan vették bármikor? Ja, nagyban ment a krumplipucolás meg a körletfelmosás mint hazafias hőstett. Brávó.

De tessék, írjátok le, miben sértő ez a kérdés, kinek bántja az önérzetét? Vagy provokatívnak gondoljátok? Mert érdekes mennyire igyekeztek megvédeni ezt a mindenhol lejáratódott, idejétmúlt, penészes intézményt miközben ti is tudjátok hogy sehol nem vált be és nem hatékony. Vagy ha nektek szegeznétek ezt a kérdést, őszintén kikérnétek magatoknak? Ugyan már, jót röhögne rajta mindenki, úgy mint a finnek vagy az osztrákok.

És még egyszer, nem a hivatásos katonaság ellen vagyok, de a kötelező sorkatonaság az egyik legfeleslegesebb dolog. Megszüntetése óta az elmúlt húsz év ezt igazolta, a társadalmunknak egyáltalán nem hiányzik. Ha volna olyan párt amelyik zászlajára tűzné az ismételt bevezetését, annak nemigen lennének kormányzati problémái.

jún. 24. 18:49
 46/52 anonim ***** válasza:
69%
Hülyének nézne.
jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy tulzottan szalonképes
jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
Te sem vagy az 47-es
jún. 26. 16:55
 49/52 A kérdező kommentje:

Érdemben is tudtok válaszolni vagy csak személyeskedtek? Miben sértő, miben lealázó, miben provokatív amit írtam? Ha magyar embert nevetnék ki a sorkatonaság miatt, felháborodna?

Ezekre az egyszerű kérdésekre válaszoljatok, ennyit kértem.

jún. 26. 16:57
 50/52 anonim ***** válasza:
Egybites vagy. Neked ezt jelenti a katonaság, másnak meg mást. Még egyszer, nem egyformán gondolkodnak a különböző nemzetek. Tudom, nehéz felfogni...
jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!