Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha én egy finn vagy egy...

Ha én egy finn vagy egy osztrák embert kiröhögném azért, és megjegyzést tennék arra, hogy náluk még mindig van sorkatonaság, akkor szerintetek ők hogy reagálnának erre? Vagy náluk ilyen nagyon szeretnek katonáskodni?

Figyelt kérdés
jún. 12. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
75%
Ausztria pl. nem nátó-tag.
jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem megállapítanák, hogy vagy hülye vagy bunkó vagy, aki más ország szokásait kiröhögi.

Szerencsére annyiban nem téma, hogy ott nem beszélnek magyarul, de meg a jelenlegi szinted alapján garantáltan nem tudsz más nyelven.

jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
7%
Osztrák embert már nehéz találni.
jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
75%
Nem értené minn röhögsz, már ha meg tudnád kérdezni de arra kicsi az esély.
jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kicsit furcsán nézne rád az az osztrák, amelyiket ezért kiröhögöd, de szerintem különösebben nem érdekelné őt, ne ő írja az országuk törvényeit. Egy osztrák egymagában sokmindent nem tehet a sorkatonaság ellen, tehát nagyjából annyira érdekelné, mint téged, ha egy osztrák jönne ide kiröhögni téged, mert nekünk meg a törvénykönyvünkbe van írva, hogy az apa férfi, az anya meg nő. Te se tehetsz egymagadban semmit se az ellen, hogy mi van írva az országod törvénykönyvébe, nem te írod a törvényeket.
jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy random odamegyek valamelyikükhöz, csak ha társaságban ez szóba kerülne. Egy ország törvényei meg nem népszokások, tehát nyugodtan lehet ezeket bírálni, arra nem harap senki se. Jól mondja az 5-ös, én se szólok semmit, ha valaki megjegyezné ezt az alaptörvényben rögzített apa férfi - anya nő kitételt, hogy ez mekkora baromság, vagy hogy milyen jó, nekem teljesen mindegy ki mit gondol róla.
jún. 12. 15:48
 7/52 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért ne lehetne nevetni egymáson? Abszolút nem sértés az ilyen helyzetekben.
jún. 12. 15:50
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Oké, értem, tegyük fel nem sértődékeny a társaság. De ezen mi nevetséges van? Mondjuk külföldieknek elmagyarázni a vármegye/ispán szót vagy a férfi nő kitételt még lehet vicces nekik, de ezt nem értem tényleg. "Sorkatonaság, hahaha?" Nem vágom, hol van ebben a humor faktor.
jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

"De ezen mi nevetséges van"


Az hogy egy felesleges idejétmúlt intézmény mindenütt. De nem kezdem el fikázni csak szimplán kinevetem. Ez miért tuskóság? Nem ők találták ki, nem tőlük ered, nem az ő sajátosságuk, csak valami dili miatt alkalmazzák.


"tegyük fel nem sértődékeny a társaság"


Mert a baráti társaságok többsége érzékeny emberekből áll, akik mindenen megbántódnak?

jún. 12. 16:09
 10/52 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg miért ne lehetne nevetni egymáson? Abszolút nem sértés az ilyen helyzetekben."

Hát ha nem sértés, akkor gondolom, nem sértődnének meg.

jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!