Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha én egy finn vagy egy...

Ha én egy finn vagy egy osztrák embert kiröhögném azért, és megjegyzést tennék arra, hogy náluk még mindig van sorkatonaság, akkor szerintetek ők hogy reagálnának erre? Vagy náluk ilyen nagyon szeretnek katonáskodni?

Figyelt kérdés
jún. 12. 15:14
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
50%

Én nem értem, most mit zavar, hogy náluk még nem szüntették meg a katonásdit?

Engem pont nem izgat.

Itt is a mivoltja volt főképpen szánalmas a sok csicskáztató, alkesz senkiházi tisztekkel, akiknek a komcsik hatalmat adtak. (Apropó, ettől függetlenül abszolút nem szeretném visszaállítani.)

jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

A 24-es hozzászólásomban leírtam, hogy számomra miért nevetséges az egész. Ha nem értesz vele egyet, az engem nem érdekel. De hogy mit nem lehet ezen érteni, mi bonyolult van ebben...

Engem csak annyiból zavar, hogy egyrészt őskövület dolog, aminek a modern korban semmilyen létjogosultsága nincsen, másrészt egyeseknek hivatkozási alap, hogy ha ott is van, akkor itt miért nincs. Amúgy a legtöbb országban sincs, általában megvannak nélküle. Igenis nevetséges, hogy ilyen fejlett demokráciában egyáltalán létezhet ilyen intézmény. Nincs beleszólásom más országok belügyeibe, de véleményem attól még lehet. Én meg azt nem értem miért tartjátok ezt akkora bunkóságnak részemről, hogy nem fikázom, de kinevetem.

Aki az orosz szomszédságot írta, elhiszem, de akkor örökké rettegni kell a szomszédtól csak azért mert nagyhatalom?

jún. 12. 18:22
 33/52 anonim ***** válasza:
40%

"De ezen mi nevetséges van"

Az hogy egy felesleges idejétmúlt intézmény mindenütt. De nem kezdem el fikázni csak szimplán kinevetem."


Ilyet tenni egy olyan ország állampolgára részéröl, ahol MOST visszahoztak 100 éve kihalt megnevezéseket (ispán, vármegye, stb), eléggé furcsa, erre érvényes, hogy ha valaki üvbegházban van, ne dobálózzon kövekkel. Vagy más szemében észreveszi a szálkßat, magáéban meg nem látja meg a gerendát.

jún. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
69%
A 2-es vagyok, és azt NEM ÁLLÍTOTTAM, hoyg megsértödnének, ahhoz, hogy valakit hülyének vagy bunkónak tartsanak, nem kell megsértödni az ostobaságain, egyszerüen csak megállapítják, hogy neveletlen valaki mond értelmetlen dolgokat.
jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezek az elnevezések nálunk szorosan hozzátartoznak történelmünkhöz, a sorkatonaság meg nem (egyébként sem 100 éve halt ki, az 1950-es tanácsrendszer számolta fel ezeket). Valóban a rendszerváltással kellett volna ezeket visszaállítani, most így utólag sokaknak szürreálisnak tűnhet. Mondjuk nem is jó a párhuzam, mert nem azt írtam, hogy ezen államok közigazgatását tartom nevetségesnek, hanem kifejezetten ezt az intézményt. Amúgy ha valaki megmosolyogja a vármegye meg a főispán elnevezéseket, tőlem aztán hadd tegye.
jún. 12. 18:35
 36/52 A kérdező kommentje:
Milyen értelmetlenséget állítottam kedves 34-es kettes?
jún. 12. 18:37
 37/52 anonim ***** válasza:
55%
Egy biztos, még azt sem fogod fel, amit a válaszolók írnak, inkább ne menj kölföldre, csak (még jobban) rontod a magyarok hírét!
jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Jó, még egyszer megkérdezem, mi azon a súlyos neveletlenség, bunkóság, ha nevetek olyasvalamin, ami számomra nevetséges? Ti nem szoktatok nevetni azon ami nevetséges?
jún. 13. 07:24
 39/52 A kérdező kommentje:

A sorkatonaságban például mi értelmes dolog van? Számomra nevetséges, akkor is annak tartottam, amikor még nálunk is volt! Volt aki komolyan tudta venni? Vagy egy ez annyira komoly dolog, hogy ezen áll vagy bukik egy ország sorsa és ezzel nem lehetne viccelni?


"rontod a magyarok hírét!"


Az olyanok rontják mint ti akik azt hiszitek a sorkatonaság bármire is jó és megoldás bárhol a világon, miközben mindenki tudja soha semmire nem volt alkalmas. Szánalmas képmutató emberek vagytok

jún. 13. 07:28
 40/52 A kérdező kommentje:
És honnan veszitek, hogy ők maguk sem nevetnének rajta, hogy náluk még van ez a lejárt szavatosságú sorkatonaság? Miért veszitek biztosra, hogy náluk többségben vannak akik támogatják? Lehet ők is megvetik, akárcsak nálunk
jún. 13. 07:31
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!