Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha én egy finn vagy egy...

Ha én egy finn vagy egy osztrák embert kiröhögném azért, és megjegyzést tennék arra, hogy náluk még mindig van sorkatonaság, akkor szerintetek ők hogy reagálnának erre? Vagy náluk ilyen nagyon szeretnek katonáskodni?

Figyelt kérdés
jún. 12. 15:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
69%
19# Eddig nem volt vicces a kérdés, de most már az 😂
jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Nincs ráhatásuk, ez oké, nem ők döntenek róla. De szerinted az ő köreikben magas a támogatottsága ennek az idejétmúlt időpocsékolásnak? Magas megbecsültségnek örvend svájciak, finnek, osztrákok körében a sorkatonaság és a társadalmuk igényli ezt az intézményt? A fiatalok örömmel mennek katonának ezekben az országokban?
jún. 12. 16:29
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, sosem voltam se svájci, se svéd, se finn, se osztrák fiatal.
jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Akkor miért állítod hogy biztosan megsértődnének? Te nem szoktál nevetni bizonyos dolgokon? Számomra ez azért vicces mert egyébként semmi létjogosultsága nincs és mégis fenntartják. De inkább kineveti az ember minthogy bosszankodjunk rajta.
jún. 12. 16:33
 25/52 anonim ***** válasza:
55%
Szoktam néha nevetni dolgokon, de speciel semmi vicceset sem találok abban, hogy máshol sorkatonaság van. Szerinted mi vicces van ebben? Te pl. mit találsz tréfásnak az osztrákok sorkatonaságán?
jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a finnek szomszédosak az oroszokkal. A történelemben volt is összecsapásuk, Sztálin idején. Meg is verték az oroszokat. Náluk mondjuk lehetséges, hogy egész más megítélés alá esik a katonaság meg a honvédelem, mint nálunk, akik mindig valami vesztes oldalhoz csatlakozunk meg megadjuk magunkat egy tál paprikáskrumpliért cserébe.


Csak egy ötlet. Hátha ez közelebb visz, én sem vagyok finn.

jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor miért állítod hogy biztosan megsértődnének?"

Ki állította biztosra, hogy megsértődnének?

jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

27-es, pl. a 2-es válaszoló, aki szerint "Szerintem megállapítanák, hogy vagy hülye vagy bunkó vagy, aki más ország szokásait kiröhögi"


Erről gondolom azt, hogy ha erre a megállapításra jutnának, akkor az azt jelentené, hogy ők egyébként egyetértenek vele és miért derülök én az ő jó kis sorkatonaságukon, mikor az oly remek, na ezt kötve hiszem

jún. 12. 16:53
 29/52 anonim ***** válasza:
76%

"pl. a 2-es válaszoló, aki szerint ..."

No, akkor o majd valaszol ra.

Szerinted mi a vicces az osztrakok vagy a finnek sorkatonasagan?

jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
69%
29# Ezt még mindig nem értem én sem
jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!