Ha nem lehet rakotni a hálózatra új napelemeket mert állítólag túl van terhelve a rendszer akor miért emelkedik az áram ára?
Nem fura ez kicsit ? Hol van energia hiány akkor ?
Sok dolog bűzlik a mai világunkban ugyerzem.
Itt: [link]
azt írja, hogy a németeknél nem szaldó elszámolás van. A feltöltött áram után kap "betáplálási díjat, ami kb. 26Ft, az elfogyasztott áram meg kb. az ötszöröse. Emiatt terjednek a lakossági akkumulátoros tárolók. Ez nálunk nem éri meg, mert az áramdíj olcsóbb, a kamatszint (alternatív hozam) meg magasabb.
Amúgy a napenergia nem "a megoldás", csak egyes magánszemélyeknek volt sokáig az, illetve nekik még ma is az. Nekem is van ismerősöm, aki a nyáron feltermelt többletet télen hőszivattyúval elfűti, így nulla a fűtési költsége. Ezt országosan nem lehet megcsinálni, mert akkor télen honnan lenne áram. Az akkumulátoros tárolók nem tudják ezt megoldani, csak a napon belüli kiegyenlítést. A téli termelés kb. ötöde a nyárinak. Ezt figyelembe véve a Balatonnál is nagyobb területet kellene napelemmel befedni. Ha meg árammal váltanánk ki a földgáz-fűtést, a benzin- és dízel-alapú közlekedést, akkor sokkal többet. Ekkora fekete felületnek már komoly klimatikus hatása van. A Szaharára lemodellezték, hogy ha teletennék napelemmel, akkor megszűnne sivatag lenni - mi lennénk az. (Az ott felszálló levegő északabbra száll le, ami sivatagosít).
Szóval takarékoskodni kell az energiával (pl. hőszigetelés), atomenergia kell, és amíg kifogy az urán, fel kell fedezni a gazdaságos fúziós erőművet...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!