Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha nem lehet rakotni a hálózat...

Ha nem lehet rakotni a hálózatra új napelemeket mert állítólag túl van terhelve a rendszer akor miért emelkedik az áram ára?

Figyelt kérdés

Nem fura ez kicsit ? Hol van energia hiány akkor ?

Sok dolog bűzlik a mai világunkban ugyerzem.



2022. okt. 13. 21:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

Gulyás indoklása teljesen hamis. Valószínűleg el sem magyarázták neki, mert az ember meggyőzőbben hazudik, ha maga is elhiszi.

Szóval jelenleg is az van, hogy az áramszolgáltató nem mindenhol engedélyezi a HMKE ("háztartási méretű kiserőmű") visszatáplálását, mert van ahol már túl sok a napelem. Amúgy meg akkor sem árt a hálózatnak, mert az inverterek 250V fölött nem mennek, korlátozzák a teljesítményüket - legfeljebb a tulaj bosszankodik, hogy nem jó a megtérülés, mert nem termel a rendszer. Ez tehát mondvacsinált ok, mert ahol - lokálisan - nem bírta el a rendszer, ott nem engedték.


A valós ok az lehet, hogy a szaldó elszámolás nagy ráfizetés, mert nyáron termel fel, amikor olcsó az áram, és télen fogyaszt vissza, amikor drága. Most, amikor felment az áram ára, nem bírta már el a büdzsé ezt a terhet.

2022. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

"A valós ok az lehet, hogy a szaldó elszámolás nagy ráfizetés, mert nyáron termel fel, amikor olcsó az áram, és télen fogyaszt vissza, amikor drága. Most, amikor felment az áram ára, nem bírta már el a büdzsé ezt a terhet."

Kár, hogy nem archiváltam eleget, én már 2015-ben írtam, hogy nem lesz ez az idők végtelenségéig, hogy a hálózatot egy k* nagy akkumulátornak lehet használni ingyen. Mondjuk több napelemes honlap rögtön törölte is a kommentemet. :D

2022. okt. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
36%

Lehetne jóval olcsóbb is az áram, de nem kellett a kormánynak az olcsóbb ukrán áram.

A lengyelek viszont hasítanak vele.

[link]

2022. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
17%
#13 mi az olcsóbb? A 803-hoz képest a 797? :D Mert a cikkben arról van szó, hogy 5-6 ojróval adják olcsóbban.
2022. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%
#13-#14: Már okafogyottá vált, mert az orosz támadás az energiarendszerükre azt eredményezte, hogy már nem exportálnak áramot.
2022. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
49%

11-gyel tökéletesen egyetértek, én is így gondolom és valahol fairnek is tartom, hiszen az amúgyis lehasalt közműveknek ez kvázi veszteség és mivel mostmár mindenki "ingyen fűtést" akar hirtelen nyilván a frissen szerelendő napelemekkel, egyszerűen nem lesz fenntartható a rendszer. Hogy a jól lakott ovis mit mond, az tök mindegy, szinte minden nyilatkozatából süt a hozzá nem értés (nem csak ebben a témában). Logikus lenne, hogy a meglévő napelemeseknél is elhasaltatják idővel a szaldót, de szerintem nekik kedvezőbb helyzetet fognak teremteni, mert magukkal nem bacnának ki, na...

Az már csak ugye tetézi a dolgot, ha megnézzük az energia cégek tulajdonosi viszonyait és hogy nyilván a spanokat sem érdek lehúzni, tehát nyilván valamit lépni kellett. Az érdekek hatalmi játszmája.

2022. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
56%

Valóban, nem akarnak profitcsökkentő tényezőket, miután beszálltak az energiabizniszbe...


A legjobban az "tetszett", hogy a kormányinfón elhangzott, megszűnik a visszatermelési kötelezettség... hát ez konkrétan hazugság, mert nem visszatermelési kötelezettsége volt a felhasználónak, hanem átvételi kötelezettsége az energiaszolgáltatónak - és ez az, ami megszűnt. ÓRIÁSI különbség.


Egyébként nem úgy van túlterhelve a hálózat, hogy túl sok napelem van rajt összességében, hanem úgy, hogy az adott trafókörzetben nem bírja a hálózat (másikban meg igen).


Alapvetően vagy egy transzformátor, ami pl. középfeszültségű hálózatról transzformál kisfeszültségű (230/400V) hálózatra.

Innen elindulnak a vezetékek mondjuk egy hosszú utcába valamilyen vezeték-keresztmetszettel.

Legyen ez az utca több kilométer, sok fogyasztóval és viszonylag vékony vezetékeken szállítva - ekkor könnyen előáll az a helyzet, hogy a terhelt időszakban (pl. kora este) akkora feszültségesés van az utolsó házaknál, hogy a feszültséglimit alját súrolja, míg a trafónak emelt feszültségen kell üzemelnie azért, hogy egyáltalán a minimális feszültség meglegyen ekkor az utca végén, tehát a trafóhoz közel lévő házaknál akár 240V fölött is van a feszültség ilyenkor.


Az utca végén lévő házban meg mondjuk hajnali 3-4 óra körül kimérhető a trafó 240V-ja, de este 8-kor a vezetéken eső veszteség miatt csak 218V feszültség lesz mérhető.


Egy ilyen hálózat eleve sokkal rosszabb mint egy olyan hely, ahol nagyobb keresztmetszetű vezeték megy, esetleg változtatja az áttételét a trafó, és mondjuk emellett nagyobb fogyasztású ingatlanok is vannak a körzetében.


Elég sok dologtól függ ez a bizonyos "túlterhelés" és nem minden területen van jelen, emellett a karbantartások elmaradása sem javított az elmúlt, hosszú időszakban a helyzeten.


Nem annyira fekete-fehér a helyzet, de egyértelműen a kormányunk tehet arról, hogy eljutottunk ide.

2022. okt. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
17%

17-es majdnem minden érve pontos:

Valóban, a kormányinfón elhangzott "visszatermelési kötelezettség megszűnik" nem pontosan írja le a helyzetet: az villany szolgáltató átvételi kötelezettsége szűnik meg, (átmenetileg). Egyszerűen azért, mert - csúcsidőben - az átvett brutális árammennyiség műszaki problémákat okozhat.

Valóban, az egyes kisfeszültségű trafókörzetekben lévő napelem rendszerek száma, mérete okozza problémát az adott trafókörzetben. Más trafókörzetekben nem biztos, hogy fennáll a műszaki probléma, ha nincs túl sok napelem.

Abban nem osztom az álláspontját, hogy egyértelmű kormányzati felelősségről beszél: a napelemes technika terjedése olyan gyors és olyan mértékű jelenleg nálunk, (és más országokban is), hogy ezt jelenleg sehol nem lehet lekövetni a hálózatok szükséges gyors és nagyon költséges fejlesztésével.

2022. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Ezek szerint ez a nagy zöld forradalom a covid és a háború nélkül se ment volna .

Ha igaz az hogy csak egy bizonyos százalékát tudjuk csak előállítani a szükséges aramnak .esmeg ha megis tudnánk termelni nem érne semmit mert tárolni nemtudnank .


Akor mondhatjuk hogy a zöld politikai csoportok hazugsagra építenek.

2022. okt. 16. 22:18
 20/34 anonim ***** válasza:
66%
19) A Nagy Zöld Hazugságban van igazság, de én másképp fogalmaznék: a környezetvédelemre hivatkozva túlságosa háttérbe szorítottak más lényeges értékeket, pl. energiabiztonság, gazdaságosság. Valamint nagyon erős üzleti érdekeket látok a háttérben, amiket könnyebb érvényesíteni, ha zöldként próbálják előadni.
2022. okt. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!