Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
 81/129 A kérdező kommentje:

Szerinted mi mutatna jobban, ha:

- üresen hagynám az alját

- kis kavicsokat szórnék legalulra

- vágott kővel tenném ki a szinteket, és így a csobogóhoz is passzolna?

2011. nov. 5. 11:29
 82/129 dirtboy ***** válasza:
mármint hogy most a tó legalját kérdezed hogy ott mi lenne a jó?
2011. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 A kérdező kommentje:

Hát igen, a legalja, meg a 2. szint.

Hogy takarjam majd el a szivattyúból kijövő slagot?

2011. nov. 5. 12:52
 84/129 dirtboy ***** válasza:

az jó kérdés hogy hogy takard el.

ehhez mit szólsz?

úgy gondoltam hogy ezzel letakarni a slagot,viszont úgy kéne a környezetét megcsinálni hogy passzoljon bele.

[link]

2011. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 dirtboy ***** válasza:

ja és az alja,nem tudom érdemes e egyáltalán tenni oda valamit mert úgyis belepi majd a moszatok és nem fogod látni az alján a köveket.

a halak meg úgy is termelnek végterméket szóval fog majd kialakulni ott egy kis talaj ami ilyen kis iszapszerű állapotban nyilvánul meg.

2011. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 A kérdező kommentje:
Értem, akkor tényleg felesleges. És, ha növényeket veszek/kapok és nem akarok drágán ültetőkosarat venni, akkor hogy tudom még betenni a tó aljára, pl: tündérrózsa?
2011. nov. 5. 15:10
 87/129 dirtboy ***** válasza:

sima nagy téglibe tedd,homokot szórj rá a földre és után nagyobb kavicsot tegyél rá hogy a halak ne tudják a homokot letúrni róla.

ha a tégli alja lyukas akkor az aljára is tegyél homok réteget hogy minél jobban elszigeteld a földet és ne tudjon könnyen kiázni a tégliből.

2011. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 A kérdező kommentje:
Mi az a tégli?
2011. nov. 5. 15:34
 89/129 dirtboy ***** válasza:
az a műanyag sza r amibe bele kell ültetni a virágokat,nem tudom pesten minek hívják,itt borsodban mindenki téglinek mondja
2011. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 dirtboy ***** válasza:
ez itt: [link]
2011. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!